Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για αγορα Λαμπατου Ενισχυτη Κιθαρας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα σεβομαι τα Μαρσαλια δεν λεω αλλα εμενα το στυλ μου ειναι ενα γκαραζο μπλουζ ροκαμπιλο καντρι πραμα που νομιζω απο την μανα του το στυλ παει σε φεντερ φωνη.Τωρα θα μου πειτε γιατι σας τα πριζω και δεν περνω κανα φεντερ οπως ειχα.

  Η γνωμη σας για το Blues junior ?Βασικα μια φορα που παλι τον ψιλοδοκιμασα μου φανηκε αρκετα μακρια απο τον κλασικο παλιο φεντερ ηχο.Απο την αλλη θελω διπλο καναλι λαμπισιο γιατι δεν το χω πολυ με τα πεταλια γενικα και το effects loop βολευει για να βαλω μπας και γλιτωσω λιγο θολουρα απο τα modulation πεταλια ,Reverb ,delay και tremolo.Ολα αυτα χωρις να ειχα την ευκαιρια να τα ψαξω και να ασχοληθω περα απο το ψαξιμο στο youtube.

  Γενικα παντως ειμαι του απλου ηχου ,ενα crunch καναλι για ρυθμικα και ενα λογικο πουσαρισμα στα σολο αλλα με την καπως treble χροια του πραγματος .ΔΕν ειμαι της μεσιλας .Μου αρεσει πιο Crispy ηχος.

  Η ηδανικη φαση για μενα θα ηταν ενα treble boost μπροστα σε ενα deluxe h twin στο σημειο που σαπει και λιγο παραπανω,συν το βαθακι και λιγο σλαπ ντιλει αναλογως οπως και τρεμολο στα ρυθμικα αναλογως .Για υτο και σκεφτηκα

  Vox μιας και εχει αυτο το crunch πριμο πραμα γενικα .συν το built in tremolo και βαθακι

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Η γνωμη σας για το Blues junior ?Βασικα μια φορα που παλι τον ψιλοδοκιμασα μου φανηκε αρκετα μακρια απο τον κλασικο παλιο φεντερ ηχο

 

δεν υπαρχει ΕΝΑΣ κλασσικος παλιος Fender ηχος....αλλα τουλαχιστον 4... ;)

 

ο Blues Jr μια χαρα....VOX ηχο εχει... ;D ;D

 

 

εμενα το στυλ μου ειναι ενα γκαραζο μπλουζ ροκαμπιλο καντρι πραμα που νομιζω απο την μανα του το στυλ παει σε φεντερ φωνη

 

μια χαρα παει και με Marshall εξαλλου Fender Copies ειναι ουσιαστικα οι περισσοτεροι κλασσικοι Marshall....οσοι λενε οτι οι Marshall δεν εχουν καλα καθαρα απλα δεν εχουν παιξει ποτε τους με Marshall.... ;D 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μαλον εκλεισα σε Vox νομιζω ειναι πολυ κοντα σε αυτο που εχω στο μυαλο μου .Αν τον βρω σε αγγελια βεβαια κοντα στα λεφτα μου.

Ετυχε να παιξω λιγο παλι με ενα κεφαλι marshall jcm 2000 παλιο σε μια καμπινα 4χ12 1960 .Οντως ο ενισχυτης μασουσε και εδερνε .Και εννοω το καθαρο καναλι.

   

 

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κιθαριστας μιας μπαντας μπλουζ που παιζω εχει Laney ,Καλος ειναι αλλα αυτος δεν ξερω τι π[αιζει .Τα χει ολα ομως οντως .Θα τον τσεκαρω.Γενικα εχει και αλλα laney στις αγγελιες .Αλλα δεν ξερω γιατι κολησα με την Voxιλλα .Ακουσα και ενα τυπο εχωνε κατι stooges και οσο ναναι κολησα.

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου