Προς το περιεχόμενο

The Island - by Christos Anestopoulos (solo classical version)


oregon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

[/url]

The Island its a solo version of a tune i began to write on 2016 when i was on the island KYTHNOS of GREECE ,a beautiful place.This is a solo version the full track will be in my next album late 2017 with my full band.The recording was made in a village name RIGANI Nafpaktias,outside recording for that reason there are birds :) and some noises :).The Guitar is Alkis Efthimiadis .Keep in touch at http://christosanestopoulos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πολυ ωραιο! Και ο "θορυβος" μου αρεσε, μη σου πω θα τον αφηνα και πιο εντονο  ;D

+1 σε όλα, συν ένα μπράβο για την ηχογράφηση.

 

Γκρίνια mode on: τα καλώδια των μικροφώνων και οι βάσεις θα φαίνονταν πολύ καλύτερα (ιδανικά να μην φαίνονταν) αν είχαν "δεθεί" και δεν ήταν τόσο προφανή στο βίντεο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο! Και ο "θορυβος" μου αρεσε, μη σου πω θα τον αφηνα και πιο εντονο  ;D

 

Ευχαριστώ πολύ :)

ναι ο ήχος από τα πουλιά είναι πράγματι ιδιαίτερος δεν τον πείραξα ,δεν θα μπορούσα αλλωστε γιατί θα χάλαγα το EQ της ηχογράφησης :) μόνο σε δυο σημεία έκανα cut από 130hz και κάτω γιατί περάσανε δυο τροχόσπιτα δίπλα από το σπίτι. και να φανταστής ότι τόσα χρόνια δεν είχα δει ποτέ τροχοκινουμενα στο Ριγάνη :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 σε όλα, συν ένα μπράβο για την ηχογράφηση.

 

Γκρίνια mode on: τα καλώδια των μικροφώνων και οι βάσεις θα φαίνονταν πολύ καλύτερα (ιδανικά να μην φαίνονταν) αν είχαν "δεθεί" και δεν ήταν τόσο προφανή στο βίντεο.

 

Αχ φίλε μου έχεις πολύ δίκιο,ήταν λίγο ανοργάνωτη ηχογράφηση όταν έφτασα στο χωρίο κατάλαβα ότι δεν  είχα πάρει μαζί μου αντιανεμικά και έτσι εκοψα ένα αφρολέξ που είχε μέσα η θήκη των mic και τα έβαλα με λαστιχάκια ...άσε και επίσης το κάδρο δεν είναι καλό έκανα test με την κόρη μου και ξέχασα να υπολογίσω οτι έχει πιο κοντά ποδια και έτσι ούτε το κάδρο βγήκε καλό,και στο τέλος ετοιμαζότανε να βρέξει και έτσι γίνανε ολα μαντάρα :) .θέλει περισσότερη οργάνωση σίγουρα...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[/url]

The Island its a solo version of a tune i began to write on 2016 when i was on the island KYTHNOS of GREECE ,a beautiful place.This is a solo version the full track will be in my next album late 2017 with my full band.The recording was made in a village name RIGANI Nafpaktias,outside recording for that reason there are birds :) and some noises :).The Guitar is Alkis Efthimiadis .Keep in touch at http://christosanestopoulos.com

 

μπραβο. πολυ ωραιος. και εις ανωτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο Χρηστο υπεροχο  O0 O0 O0 O0

για σου Θοδωρή ελπίζω να είσαι καλά :) χαίρομαι που σου αρέσει... άιντε να τελειώσουν και τα άλλα κομματια να ξεκινήσουμε να το γράφουμε... να δούμε τι θα βγει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου