Προς το περιεχόμενο

(Ούτε) όλοι μαζί μπορούμε


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα παιδιά αγωνίζονται για μια καλύτερη κοινωνια και εσυ ειρωνεύεσαι από τον νεοφιλελέ καναπέ σου.

Αχαριστία και αγνωμοσύνη..

 

Εδώ βλέπουμε κάποιους νέους επιχειρηματίες οι οποίοι βγήκαν στις αγορές για να ανοίξουν καταστήματα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 419
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

τα οποία θέματα δεν λύνονται ούτε με το να πιστεύετε ότι είστε μια ανώτερη ελίτ που της φαίνε μόνο οι άλλοι.

 

Εγώ είμαι η ελίτ και ανήκω στους ισχυρούς του πνεύματος και του σώματος.

Η μουσική μου όταν πλανάται στον αέρα έχει ένα ευγενές άρωμα και αυτό συμβαίνει γιατί ανήκω στην ανθρώπινη ΕΛΙΤ.

 

Ένα ΤΕΛΕΙΟ ΔΕΙΓΜΑ ΑΝΔΡΑ και ΑΝΘΡΩΠΟΥ.

 

Και η πραγματική ΕΛΙΤ είναι ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΗ και δεν κατηγορεί το λαό για τα λάθη του ΑΔΗΦΑΓΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ, αντίθετα χρησιμοποιεί τη ΔΥΝΑΜΗ της και ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΕΙ για να τους ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΕΙ.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ βλέπουμε κάποιους νέους επιχειρηματίες οι οποίοι βγήκαν στις αγορές για να ανοίξουν καταστήματα

 

Εδω βλέπουμε παιδιά που επειδή ζούν τη διαπλοκή, το ψέμα, την ψευτιά και βλέπουν τις αδικίες, παιδιά διαβασμένα και γαλουχημένα στην αλληλεγγύη και στην δικαιοσύνη που δεν έχουν μπάρμπα στην κορώνη να εκφράζουν με τον δικό τους τρόπο την αντίδρασή τους. Μέσα τους υπάρχουν και μερικά εξ επαγγέλματος κλεφτρόνια που βρήκαν την ευκαιρία να βουτήξουν και τίποτα. Μέσα τους υπάρχουν και παιδιά ΠΛΟΥΣΙΩΝ της ΕΚΑΛΗΣ και το παιδί του κυρ Μητσου του μάστορα που τον έπνιξαν τα χρέη και ξεσπάει τη γυναίκα του που τον κερατώνει με τον μεγαλογιατρό επειδή δεν έχει να την βγάλει βόλτα και να της πάρει κανα φόρεμα.

 

Ο καθένας μπορεί να δει αυτό που θέλει και να ερμηνεύσει τα γεγονότα με τον δικό του τρόπο.

Και αυτο το ποστ μπορεί να ερμηνευτεί αντίστοιχα από τον καθένα όπως θέλει.

 

Αλλος να γελάσει, αλλος να συμφωνήσει εν μέρει, αλλος να ερεθιστεί, άλλος να αρχίζει να αραδιάζει νούμερα, προϋπολογισμούς, άλλος να πεί να παρέμβει ο στρατός, αλλος να το κομματικοποιήσει και στο τέλος ο ένας θα λέει αδαή τον άλλο και άσχετο. Κλάσσικα και ο καθένας θα επικαλείται τους λογους του. Αλλος τα στοιχεία του, άλλος τη λογικη........... Χαμός ρε.

Βέβαια η κοινωνία δεν αλλάζει μέσα απο μια συζήτηση σε forum.

 

Μόνο η πικρία θα μείνει σε κάποιους από τον υπερβολικό ζήλο των άλλων να τους τη λένε για να περάσουν την άποψή τους και να εκτονωθουν χαχαχαχαχαχαχα

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης τώρα μου ρθε να πω και το άλλο.

 

Αυτό που παρατηρώ είναι πως στο noiz για άλλο λόγο μπήκαν όσοι γράφτηκαν ως μέλη (μουσική, μουσική τεχνολογία) και για άλλο λόγο φεύγουν (πολιτικολογία). Βέβαια φταίνε που φεύγουν, έπρεπε να μένουν και να στηρίζουν την άποψη τους και να μην δίνουν σημασία στις αντιδράσεις των άλλων. Γιατί έτσι αφήνουν την εντύπωση πως τελικώς και αυτοί θέλουν να περάσει η άποψή τους.

Εγώ θυμάμαι τον Παπανδρέου που τον πετύχαν οι δημοσιογράφοι και του είπαν.

-  Πρόεδρε, ο τάδε είπε πως είσαι άσχετος, επικίνδυνος λαϊκιστης και απατεώνας..........

και ο πρόεδρος είπε χαμογελώντας.

 

- Ναι? έτσι είπε...... και συνέχισε να χαμογελάει φεύγοντας...................

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα παραθεσω όλο το post σου με το οποίο μπορώ να αντεπιχειρηματολογήσω σε όλα τα σημεία του.

 

Θα παραθέσω μόνο αυτό

 

Εδω βλέπουμε παιδιά που επειδή ζούν τη διαπλοκή, το ψέμα, την ψευτιά και βλέπουν τις αδικίες, παιδιά διαβασμένα και γαλουχημένα στην αλληλεγγύη και στην δικαιοσύνη που δεν έχουν μπάρμπα στην κορώνη να εκφράζουν με τον δικό τους τρόπο την αντίδρασή τους.

 

και θα σου πω ότι εκ του αποτελέσματος τα "παιδιά",μόνο διαβασμενα δε φαινονται..

Το να σπας μαγαζιά που πουλάνε σουτιεν και τσάντες στην Ερμου είναι καθαρός χουλιγκανισμος.

Το ιδιο και να πετάς εθιμοτυπικά καθε ΠαρασκευοΣαββατο μολότοφ  στα Εξάρχεια.

 

Ξεκάθαρος χουλιγκανισμος και καμία προσφορα στην κοινωνία.

 

Οπότε τα "παιδιά" ή δε διαβασανε ή διαβάσανε και δεν καταλάβανε τι διαβάζανε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>Quote from: cos_dr on 18 Jul, 2017 22:04

Εδω βλέπουμε παιδιά που επειδή ζούν τη διαπλοκή, το ψέμα, την ψευτιά και βλέπουν τις αδικίες, παιδιά διαβασμένα και γαλουχημένα στην αλληλεγγύη και στην δικαιοσύνη που δεν έχουν μπάρμπα στην κορώνη να εκφράζουν με τον δικό τους τρόπο την αντίδρασή τους.<

 

περίεργο,εγώ μόνο κάτι τσογλαναραδες βλεπω

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα οποία θέματα δεν λύνονται ούτε με το να πιστεύετε ότι είστε μια ανώτερη ελίτ που της φαίνε μόνο οι άλλοι.

 

Δηλαδή είναι ανώτερη ελίτ όσοι γνωρίζουν ότι δεν κουρεύτηκαν οι καταθέσεις στην Κύπρο και όσοι γνωρίζουν ότι οι συνταξιούχοι είναι περισσότεροι από τους εργαζομένους στην Ελλάδα;

 

Όσοι μπορούν να διαβάσουν έναν ΠΥ και γνωρίζουν βασικά μαθηματικά;

 

Ενδιαφέρον...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>Quote from: cos_dr on 18 Jul, 2017 22:04

Εδω βλέπουμε παιδιά που επειδή ζούν τη διαπλοκή, το ψέμα, την ψευτιά και βλέπουν τις αδικίες, παιδιά διαβασμένα και γαλουχημένα στην αλληλεγγύη και στην δικαιοσύνη που δεν έχουν μπάρμπα στην κορώνη να εκφράζουν με τον δικό τους τρόπο την αντίδρασή τους.<

 

περίεργο,εγώ μόνο κάτι τσογλαναραδες βλεπω

 

αυτό δεν λέω?

Ο καθένας βλέπει ότι θέλει ανάλογα με αυτά που γνωρίζει και αυτά που πιστεύει. .

ένας ακροαριστερός θα βλέπει αγωνιστές συντρόφους ήρωες και θα θέλει να τους μοιάσει.

 

Άλλος θα βλέπει προβοκάτορες της αντιπολίτευσης που θέλουν να ρίξουν τον τσιπρα.

Αλλος θα βλέπει υποβάθμιση της περιοχής για να την αγοράσουν άλλοι επενδυτές σε μισή τιμή.

 

Τωρα τι ψάχνουμε. 

Το θέμα ειναι οχι τι πιστεύεις ή τι ξέρεις, τι μπορείς να αποδείξεις.

 

Εσύ μας βγάζεις νούμερα αφεντικό για να δείξεις το πρόβλημα αλλά κάμεις λάθος αμα πιστεύεις πως φταίει ο λαός γι αυτό, γιατί παραβλέπεις τη μεθοδολογία με την οποία βγαίνουν τα νούμερα και δεν αποδίδεις τις ευθύνες συμφωνα με το πραγματικό δικαιο που θεμελίωσε ο πολιτισμένος κόσμος.

 

Αλλά αυτά θέλουν ανάλυση, τα ανέλυσα στην ESPRESSO.

Και σε κάθε αντίθετη άποψη βλέπεις ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ.

  Εμένα με έλεγες και πληρωμένο κονδυλοφόρο αχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Εγώ έχω αριστερές ιδέες και δεν σπάω μαγαζιά.

Τώρα μην μου πείς πως ψηφισα αυτούς που τα σπάνε, γιατί όλοι τα ίδια κάνουν και το κόλπο είναι μεγάλο απο πίσω. Ασε τωρα, ξέρω εγω. Εγώ ξερω χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα

 

Μην λες κι εσύ οι φίλοι του πρωθυπουργού και την πάθεις σαν τον Μπογδάνο χαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Α, και για τους προυπολογισμούς δεν είναι τυχαίοι. Προκύπτουν από ανάγκες και στάνταρ και από υποχρεώσεις που έχει το κράτος............ να έχει. Το πρόβλημα δεν είναι ο αριθμός των ΔΥ. Με ανάλογες μελέτες και μάλιστα από ιδιωτικούς φορείς έχει διαπιστωθεί πως υπάρχουν ελλείψεις σε δυναμικό σύμφωνα με τα στάνταρ σχεδόν σε όλους τους κλαδους και μάλιστα υπάρχουν τομείς που οι μερικές συμβάσεις είναι προς καταδίκη της ποιότητας της παροχής υπηρεσιών, θεμα που βαριέμαι να αναλύσω και να ποστάρω για να αποδείξω γιατί δεν έχω σκοπό να πείσω.

 

Απλά αυτά θα τα καταλάβεις αν ασκήσεις δημόσια διοίκηση και θα αρχίσεις να συμβιβαζεσαι με την ιδέα πως θα έχεις δημόσιο και κάποια πραγματα θα ειναι υπό την αιγίδα του δημοσίου και θα απολογούνται στα δημόσια όργανα και ο ιδιωτικός τομέας θα πρέπει να νοικοκυρευτεί όσων αφορα τις αναθέσεις που παίρνει και να πληρώνουν οι επενδυτές το τίμημα του ρίσκου τους και να έχουν λογικά, διαφανή κέρδη

και βιώσιμα χρέη γιατι ΑΥΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΣΟΥ που δεν έχουν ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΑΠΟΔΟΣΗ σε σχέση με αυτά που ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΟΥΝ  οι μισθοί των ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ που σου επιτρέπουν να έχεις κοινωνία, συνορα και παροχές έστω και χείριστου είδους και αντίστοιχα να έχουν αυτοί που δεν μπορούν να πληρώσουν τουλάχιστο

 

ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΟΥΝ ΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ σου και ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΩΣ ΕΙΔΙΚΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ χαχχχαχαχαχαχαχ

 

Παιδιά εγώ λαικά την άποψή μου λεω ετσι.

Δεν είμαι θεσμός, ενας απλός ανθρωπάκος είμαι αλλά ξερω τι μπορώ να λέω και συμμετεχω στην κοινωνία.

 

Αμα στεναχωρώ και κάποιους συγχωρνάτε με , και οι πουτάνες όσο καλές και να είναι δεν μπορούν να τους ικανοποιήσουν όλους το ιδιο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα

 

Και εμένα όλοι μου ειναι συμπαθείς, ο trolley μου τη βαράει καποιες ελάχιστες στιγμές αλλά εν γένει μου είναι τρομερά συμπαθής. Τοσα χρόνια εδώ εγώ μεγάλωσα με αυτά τα παιδια.

 

Απο 28 χρονών εδώ είμαι.

Και έγινα εγώ μεσήλικας και αυτοί πάνε για παππούδια χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είναι ανώτερη ελίτ όσοι γνωρίζουν ότι δεν κουρεύτηκαν οι καταθέσεις στην Κύπρο και όσοι γνωρίζουν ότι οι συνταξιούχοι είναι περισσότεροι από τους εργαζομένους στην Ελλάδα;

 

Όσοι μπορούν να διαβάσουν έναν ΠΥ και γνωρίζουν βασικά μαθηματικά;

 

Ενδιαφέρον...

 

αρχίζω να πιστευω ότι έχω παγιδευτεί σε μία λούπα οπου ξαναγράφουμε τα ίδια και τα ίδια.

 

over and out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όντως ο καθένας ο,τι θέλει βλέπει.

Εγώ ας πούμε είδα οτι στα H&M έχει μέχρι 70% έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου