Προς το περιεχόμενο

Νέο κομμάτι από Μόνικα - Η στάλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω το έχω ξαναγράψει:

 

Την είχα δει live πάνω που πήρε τα πάνω της (από δημοσιότητα εννοώ)

και ήταν γαμάτη - με την έννοια του ότι το τότε υλικό της ερμηνεύτηκε με πάθος στη σκηνή.

 

Αυτό που έβαλα πιο πάνω για τη Σαβίνα είναι γιατί ως τραγουδίστριες ούτε καν, δηλαδή έλεος...

 

Η Μόνικα αν μπορέσει ως δημιουργός να κάνει κάτι, θα δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Την είχα δει live πάνω που πήρε τα πάνω της (από δημοσιότητα εννοώ)

....

 

Κι εγώ είχε τύχει να τη δω κάποια στιγμή, δεν θυμάμαι να πρασίνιζε πολύ, μόνο σε ορισμένες στιγμές. Αυτό εδώ το καινούργιο είναι στο όριο της τρολιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

https://www.noiz.gr/index.php?topic=210122.0

 

κάθε χρόνο τελικά μας δίνει αφορμές να την συζητήσουμε... ελπίζω του χρόνου θετικά... στο χέρι της (ή μάλλον στο λαρύγγι της) είναι... :angel: ::)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θυμαμαι αυτο το αρθρο που διαβαζα περυσι τετοιον καιρο για τον τελευταιο δισκο της. LA, NYC studios/session players κτλ στην αμερικη, ποιος θα βρει για ποσες δεκαδες χιλιαδες ευρω μιλαει το αρθρο περιπου?

 

8) ;D

 

Καλοκαίρι με την (καινούργια) Monika. Συνέντευξη στον Μ.Hulot | LiFO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ξεγυμνωνεται το "ταλεντο" οταν τραγουδας στη ΜΗΤΡΙΚΗ σου γλωσσα και δεν κρυβεσαι πισω απο τα...."εγγλεζικα" που κανενας  απο το "ψαγμενο" κοινο δεν καταλαβαινει........... 

 

Μονο για την λεξη ΛΕΒΕΝΤΟΠΕΝΙΕΣ παντως της δινω βραβειο ΗΡΩΙΣΜΟΥ .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Βρε γκρινιάρηδες  :D κοιτάξτε το γεγονός κι αφήστε το τι της αποδίδουν οι άλλοι.

 

Προσωπικά με το που το άκουσα εδω (δεν την εχω παρακολουθήσει γενικά) ήμουν σίγουρος πως αφορά διασκευή παλιού τραγουδιού απο την ορολογία που χρησιμοποιεί, αφού δεν έχει καμία σχέση με τα σημερινά ήθη. Κι όμως δεν είναι παλιό και σίγουρα είναι συνειδητή επιλογή της.

 

Οπως επίσης και το "ανέμελο" τραγουδιστικό ύφος. Νομίζω πως πρόκειται για μια απλή άσκηση στο ύφος Χορν - Κοντού κ.α. (πετυχημένη ή μη δεν το κρίνω) που της βγήκε σε τραγούδι και το δημοσίευσε. Γιατί όχι;

 

Απο εκεί και πέρα τα φούμαρα που γράφονται (θετικά ή αρνητικά) είναι απο τους "ειδικούς". Αυτή απλά ένα τραγούδι έγραψε.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με γιάμεθ από πάνω.

 

Η Μόνικα παίδες είναι η επιτομή της χιπστεριάς και μουσικά αλλά και γενικότερα. Το κομμάτι είναι στυλιζαρισμένο και επίτηδες ερμηνευμένο κατ' αυτό τον τρόπο και έχει τους στίχους που έχει. Με άλλα λόγια ρετρομοντέρνο με μια δόση ειρωνείας.

 

Βέβαια θα μου πείτε (και καλά θα κάνετε) "εμένα δε με νοιάζει τι και πώς, απλά άκουσα ένα κομμάτι και αυτό κρίνω". Δεκτόν.

 

Εγώ πάντως της αναγνωρίζω ότι δε φοβάται, με κάθε κυκλοφορία της, να κάνει κάτι εντελώς διαφορετικό. Και μόνο αυτό, από τη στιγμή που έχεις κάνει παλιότερα τέτοια επιτυχία, είναι μαγκιά.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου