Προς το περιεχόμενο

Κομμάτια ξύλου σε φεντερ στρατ μεξικο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες. Εδώ και καιρό έχω μια απορία και λέω μήπως ξέρετε κάτι παραπάνω. Έχω μια στρατ μέξικο του 04 σε sunburst. Η βαφή ειναι κάπως διάφανη και το ξύλο έχει κάποια σχετικά ωραία νερά. Αναρωτιόμουν λοιπόν πόσα κομματια ειναι το σώμα και γιατί δε φαίνονται. Είμαι σίγουρος ότι θα ειναι τουλάχιστον 3, σύμφωνα με τας γραφάς της φέντερ. Δε μπορώ όμως να τα βρω πίσω και τα νερά φαίνονται αδιάλειπτα. Όμως μέσα στο τρεμολο κάβιτι τσουπ φάινεται η ένωση. Άρα εμφανώς έχει κομματι καπλαμά απο πάνω για να φαίνεται πιο ωραία. Δε το ήξερα οτι η φέντερ έβαζε τέτοια βενιερς σε απλά μοντέλα και ειδικά στα παλια.

20170725_181634.thumb.jpg.23498d7eca9c0412ecc49f965dc03fd8.jpg

20170725_181716.thumb.jpg.acba74dd1c8de2793c72dbf38a56dd65.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Δε το ήξερα οτι η φέντερ έβαζε τέτοια βενιερς σε απλά μοντέλα και ειδικά στα παλια.

 

H Fender ανέκαθεν το έκανε αυτό, ένα ψάξιμο στο internet μου έβγαλε τις γνωστές φωτογραφίες του '98 από το Μεξικάνικο εργοστάσιο. Το veneer κρύβει το πόσα κομμάτια είναι το σώμα.

 

image.jpg

image.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι περισσοτερες ΑΜ STD απο τα late 80s μεχρι τα late 90s με transparent finishes ετσι ειναι,για αυτο και ζυγιζουν 30 κιλα  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου