Προς το περιεχόμενο

F-16 Guitar Project.


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δηλαδή θα την βάψεις αυτό το γκρι χρώμα που βάφουν τα αεροπλάνα στην πολεμική αεροπορία? Δεν θα βγει και πολύ ωραία νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

7000 kit ειδα...les paul χωρις binding καμια!!!

Αυτά έχουν όλα?

 

BYO x 3 types Pre-drilled for Student & Luthier Electric Guitar DIY KITS | eBay

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D

Δηλαδή θα την βάψεις αυτό το γκρι χρώμα που βάφουν τα αεροπλάνα στην πολεμική αεροπορία? Δεν θα βγει και πολύ ωραία νομίζω.

....ανάλογα το βαφέα!! ;D

Air Force 2

 

είχα κάνει παλιά μία τέτοια, αλλά τη χάρισα στον ανηψιό μου!

DSCN2051.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρχικο πλανο εχει ως εξης.Κατ αρχην μιλαμε για les paul.Το σωμα (ολο) και το headstock(απο την μπροστα μονο πλευρα) θα βαφτουν με το original ασταρι και χρωμα του f16 κανονικα στο χρωστηριο της μοναδας μου.Ειναι 3 χρωματα κανονικα γκρι-μπλε-μπεζ και η βαφη ειναι σαγρε και λεγεται ghost.binding δεν θελω.θα βαλω σαν φιλετο στην προσοψη και την πισω οψη απεναντι αλενοβιδες ασφαλειας απο αυτες που εχουν τα καπακια του f16.H θα ανοιχτουν τρυπες για να μπει ολη η βιδα μεσα η θα κοψω τα κεφαλια τους και θα τα βαλω χωνευτα ετσι ωστε να φαινονται.Ισως βαλω χωνευτο και εναν ενδεικτη υδραζινης ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ!H καποιον χαλασμενο emergency jettison.Killswich ισως βαλω ασφαλεια απο chaff flares ο οποιος μεσα εξω θα κοβει το κυκλωμα...οτι κανει και στην πραγματικοτητα δηλαδη.Οι original γραμματοσειρες υπαρχουν σε stencil για τα εικαστικα καιως και τα 3 χρωματα που χρησιμοποιουνται..Απο knobs θα δω αν υπαρχει τιποτα απο cockpit.Οτιδηποτε απο τα υλικα που προανεφερα βασικη προυποθεση να εχει καταδικαστει ως αχρηστο...θα δουμε ειμαι ακομα σε σκεψεις... ιδεες υπαρχουν αλλα πρωτα θελω να τη σχεδιασω στον υπολογιστη να δω πως φαινεται να μην την παραφορτωσω και γινει τσιρκο.

Εθνοσημο δεν θα εχει σιγουρα.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-High-Quality-Electric-Guitar-DIY-Kit-Set-Mahogany-Body-Rosewood-Fingerboard-Guitar-Set-for/32574515689.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.aWegwi

 

Αυτό είναι μέσα στο μπάτζετ σου. Επιλέγεις αποστολή απο UK και γλιτώνεις τελωνεία κλπ...

Γιατί σε πειράζει να'χει binding? Αφού θα το βάψεις με αδιαφανές χρώμα μπορείς κάλλιστα να το καλύψεις. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο θα πιασει το χρωμα πανω στο binding...δε μου καθεται καλα.Οπως και να χει θα πρεπε να υπαρχει ενα striped les paul σωμα α λα studio...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Περιμενοντας να ερθει το κιτ της τελε...ειπα να ασχοληθω λιγακι με το εικαστικο....

 

Να stripe κανεις....η να μη stripe;;;;

project_f16.jpg.9bbcebd4864123cba88a6bb77967f7cd.jpg

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.musooguitars.com/products.asp?page=1&ClassName=Guitar%20kit

 

  Μου έλεγε ένας φίλος χθες ότι αυτοι εδώ δίνουν κιτ στα 200 ευρώ και δέχονται και παραγγελίες τύπου 'να μην βάλουν ντοτς σε εβένινο μπράτσο' κλπ. οπότε αν παίζει καστομιά δεν χάνεις τίποτα να τους ρωτήσεις αν στέλνουν σώμα χωρίς binding

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω αλλα τελικα κατεληξα σε tele  οποτε ηταν ευκολο να βρω χωρις binding.Περιμενω ηδη να ερθει το κιτ...και κανω οτι  προεργασια μπορω να κανω...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου