Προς το περιεχόμενο

Στέρεο κλαρίνο Despacito;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, όπως προκύπτει από τις λέξεις πάνω στα βίντεο του Αδαμαντίδη, αυτός που είναι σε πραγματικά άθλια κατάσταση είναι ο Νεκτάριος Μπήτρος.

 

A-3024325-1434705566-9389.jpeg.jpg

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Ερωτάται:

Αν ήμουν τρομοκράτης, σε ποιόν θα έκαμα τσαμπουκά;

Φυσικά στον πρώτο (το περίπτερο).

Ξέρεις γιατί?

Γιατί δεν έχει την φιλοδοξία που έχει ο δεύτερος (καχεκτικός).

Ο πρώτος έχει τα κιλά του, έχει το όπλο, τέλος.

Δεν χρειάζεται να προσπαθήσει (έτσι νομίζει).

Ο δεύτερος όμως δεν έχει ούτε κιλά, ούτε όπλο.

Προσπαθεί λοιπόν ακόμα και στην δουλειά να αποκτήσει τουλάχιστον τα κιλά (με την ζαμπονοτυρόπιττα).

Δεν θα τα έβαζα με έναν που προσπαθεί.

Θα προτιμούσα να αντιμετωπίσω τον χορτασμένο.

 

:D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα μείνω λίγο  [...] τσαμπουκά;

 

Οι εικόνες των φυλάκων που περιέγραψες είναι αντίστοιχες των ίδιων των χωρών της Ελλάδας και της Αμερικής.

Σε ποιον γίνεται λοιπόν ο τσαμπουκάς;

 

 

Και νομίζω ότι τα βλέπεις τα πράγματα λίγο ανάποδα. Δλδ δεν βλέπεις, όπως πρέπει, το αποτέλεσμα.

Ο Αμερικάνος είναι έτσι επειδή αντιμετωπίζει τις δεδομένες καταστάσεις, και ο Έλληνας επειδή δεν τις αντιμετωπίζει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οι εικόνες των φυλάκων που περιέγραψες είναι αντίστοιχες των ίδιων των χωρών της Ελλάδας και της Αμερικής.

Σε ποιον γίνεται λοιπόν ο τσαμπουκάς;

 

 

Και νομίζω ότι τα βλέπεις τα πράγματα λίγο ανάποδα. Δλδ δεν βλέπεις, όπως πρέπει, το αποτέλεσμα.

Ο Αμερικάνος είναι έτσι επειδή αντιμετωπίζει τις δεδομένες καταστάσεις, και ο Έλληνας επειδή δεν τις αντιμετωπίζει.

 

Σωστό αυτό που λες υπό την έννοια ότι κανείς δεν ασχολείται μαζί μας (ευτυχώς),

 

Κάποτε κάποιος είπε ότι η ΜΙ 6 ΔΕΝ έχει στέιλει ΠΟΤΕ πράκτορες στην Ιαπωνία και στην Ελλάδα.

 

Ο Λόγος;

Οι Ιάπωνες ΔΕΝ μιλάνε ό,τι και να τους κάνεις,

Οι ΄Έλληνες πάλι, τα λένε όλα μόνοι τους.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, όπως προκύπτει από τις λέξεις πάνω στα βίντεο του Αδαμαντίδη, αυτός που είναι σε πραγματικά άθλια κατάσταση είναι ο Νεκτάριος Μπήτρος.

 

Έχεις δίκιο.

Και πρέπει να είναι και επικίνδυνος. :o

 

antzela-dimitriou-ante-na-min-ta-paro-350x350.jpg?x56246

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοσοφική, όχι φιλολογική.

 

Ναι, αυτό τέλος πάντων  ;D

 

 

όχι, ο καθένας πρέπει να φοράει ό,τι αυτός κρίνει και επιθυμεί στον ιδιωτικό του χρόνο . Fixed.

 

Ωραία , να ρωτήσω όμως .... Ένα διεμφυλικό άτομο που δικάζεται , έχει ή δεν έχει δικαίωμα να παρουσιαστεί όπως αυτό θέλει και αισθάνεται ;;;;;

 

 

Φιλοσοφική, όχι φιλολογική.

 

Τότε γιατί όλοι οι προοδευτικοί πολιτικάντηδες κριτικάρουν το όποιο σωφρονιστικό σύστημα; Ακριβώς, διότι είναι δείκτης του επιπέδου μίας κοινωνίας.

 

Μάλλον για μικροκομματισμό, δεν ξέρω

 

Γιατί της κοινωνίας και όχι του Κράτους π.χ.  ;;;

 

Το πως θα στελεχωθεί, οργανωθεί κλπ δεν το αποφασίζω εγώ κι εσύ αλλά το αρμόδιο Υπουργείο . Αν και ξέρω την απάντηση , έχουμε εκλέξει αντιπροσώπους όποτε έχουμε μερίδιο κλπ κλπ . Σωστό εν μέρει

 

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα διεμφυλικό άτομο που δικάζεται , έχει ή δεν έχει δικαίωμα να παρουσιαστεί όπως αυτό θέλει και αισθάνεται ;;;;;

 

Υπάρχει κώδικας ενδυμασίας που καλύπτει και αυτή την περίπτωση. Υπάρχει "επίσημο ένδυμα" και για τις γυναίκες, και για τους άνδρες. Από αυτή την άποψη, οι διεμφυλικοί μπορούν να κάτσουν σε όποιο σημείο της τραμπάλας τους κάνει κέφι.

 

Να σε ρωτήσω και εγώ κάτι: νομίζεις ότι δεν υπάρχει κανένα διεμφυλικό άτομο στους κόλπους της Αστυνομίας, του Στρατού, των Δικαστών, των Πυροσβεστών, των Γαλατάδων ή όποιων άλλων θέλεις;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να σε ρωτήσω και εγώ κάτι: νομίζεις ότι δεν υπάρχει κανένα διεμφυλικό άτομο στους κόλπους της Αστυνομίας, του Στρατού, των Δικαστών, των Πυροσβεστών, των Γαλατάδων ή όποιων άλλων θέλεις;

 

είμαι σίγουρος ότι θα υπάρχουν και είμαι σίγουρος ότι θα είναι και καταπιεσμένοι , ειδικά στα σώματα ασφαλείας

 

Το ερώτημα μου δεν ήταν μόνο ως προς το τι θα φορέσει . Αλλά μπορεί ο Γιώργος Χ. που δικάζεται να παρουσιαστεί στην έδρα ως Γεωργία Χ. ;;; Και γιατί όχι με φόρμες π.χ. ;;

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα μου δεν ήταν μόνο ως προς το τι θα φορέσει . Αλλά μπορεί ο Γιώργος Χ. που δικάζεται να παρουσιαστεί στην έδρα ως Γεωργία Χ. ;;; Και γιατί όχι με φόρμες π.χ. ;;

 

Κοίταξε, προτάσσεις διαρκώς την αντίληψη ότι ο "καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει". Αυτή η αντίληψη είναι ελάχιστη για τον άνθρωπο που αντιλαμβάνεται ότι υπάρχει ως μέρος κοινωνικού συνόλου, διότι διατυπώνει ένα μοντέλο ζωής που δεν υιοθετούν ούτε τα ζώα.

 

Η αλήθεια του ζητήματος, είναι ότι ο άνθρωπος είναι πλήρως ελεύθερος να επιλέξει έναν ή περισσότερους ρόλους στη ζωή του, και κατόπιν είναι πλήρως σκλαβωμένος σε αυτούς τους ρόλους (π.χ. είναι άλλο πράγμα να υποδύεσαι την Γκόλφω στο θέατρο, και άλλο πράγμα να υποδύεσαι τον Τάσο). Αν επιδιώκεις να αγνοείς τους κανόνες ενός ρόλου, αυτός ο ρόλος θα σου αφαιρεθεί και (ανάλογα) με το πως αισθάνεσαι μπορεί να μην σου αρέσει καθόλου.

 

Ο διεμφυλικός έχει επίσης έναν ή περισσότερους ρόλους. Στον ιδιωτικό του χρόνο είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει, αλλά αν είναι δάσκαλος (π.χ.) τότε δε βρίσκεται στον ιδιωτικό του χρόνο, αλλά σε χρόνο που πληρώνω εγώ (και εσύ).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Rebel_Of_South

 

Ρε συ είσαι και  στρατιωτικός. ;D

Το ένδυμα , και η καθιέρωση του, έχει και έναν πρακτικό σκοπό.

 

Θα πας στον πόλεμο με σαγιονάρα ή με  αρβύλα; ;D

Ο αθλητής θα τρέξει πιο γρήγορα με trainers ή με σκαρπίνι;

Ο Δικαστής θα αποπνεύσει «κύρος» και «εμπιστοσύνη»με κοστούμι ή  με τις μπυτζάμες;

 

Έχεις δει δικαστή από κοντά ; ;D ;D

 

Εννοώ κάτω από την έδρα (που είναι στα 2 μετρα ύψος) και με τζην (off duty)

(θα πεις -και θα χεις και δίκιο- αυτό το παιδάκι ή αυτή η συμπεθερα θα με δικάσει; ) Trust me.  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου