Προς το περιεχόμενο

Δεν μου καλύπτουν την εγγύηση!!! Τι κάνω?? Tc helicon


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω την ομορφη παρεα σας.

 

Το θεμα εχει ως εξης: Εχω ενα ηχειο p.a της tc helicon μολις δυο μηνων προφανως εντος εγγύησης! Σε ενα λαιβ σε ανοιχτο χωρο λοιπον και χωρις να κανω καταχρηση της εντασης του ( που και να εκανα ελεος...δε θα επρεπε να καει !! Αλλιως ρε φιλε μην το πουλας!! ) μετα απο 2 ωρες χρηση αρχισε να παραμορφωνει τα φωνητικα και απο οτι ειδα να μην δουλευει το gain!

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το κατάστημα μου ειπαν πως αν εχει καει ηχειο κλπ δεν καλυπτουν την εγγύηση!

 

Τι κανω?? Που να απευθυνθω?? Μιλαμε για μεγαλη απατη!

 

Συνηγορο του πολιτη? Να στειλω μυνημα στην tc ?

 

Μπορειτε να βοηθήσετε?? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μήνυμα στην εταιρεία με το συμβάν και την απάντηση του dealer στην Ελλάδα.

Σοβαρή εταιρεία είναι, προφανώς θα κάνουν το σωστό.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το κατάστημα μου ειπαν πως αν εχει καει ηχειο κλπ δεν καλυπτουν την εγγύηση!

1) Εννοείς μεγάφωνο.

2) Επικοινώνησες με το τεχνικό τμήμα του εισαγωγέα;

3) Μπορεί το πρόβλημα να μην είναι το μεγάφωνο αλλά κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μαλλον, με το που μιλησεις πιο δυνατα στο μικρόφωνο παραμορφωνει

Έλεγξε τις ρυθμίσεις ή δοκίμασε άλλο μικρόφωνο.

 

Διαφορετικά επικοινώνησε με το κατάστημα ή με το τεχνικό τμήμα του εισαγωγέα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγξε τις ρυθμίσεις ή δοκίμασε άλλο μικρόφωνο.

 

Διαφορετικά επικοινώνησε με το κατάστημα ή με το τεχνικό τμήμα του εισαγωγέα.

 

Ξαφνικα εγινε εν ωρα λαιβ, ασχετο μ ρυθμισεις κ μικρόφωνο τα τσεκαρα ηδη. Επικοινωνησα κ αναφερουν οτι δεν αναλαμβάνουν να καλυψουν εγγύηση αναφορικά με μεγαφωνο/ηχειο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ξαφνικα εγινε εν ωρα λαιβ, ασχετο μ ρυθμισεις κ μικρόφωνο τα τσεκαρα ηδη.

o.k.

 

Επικοινωνησα κ αναφερουν οτι δεν αναλαμβάνουν να καλυψουν εγγύηση αναφορικά με μεγαφωνο/ηχειο..

Αν έχει πρόβλημα το μεγάφωνο, κατά πάσα πιθανότητα δεν το καλύπτουν, πρέπει να το αναφέρει η εγγύηση.

Καλού κακού όμως επικοινώνησε με το τεχνικό τμήμα να το ελέγξουν και να δεις τι θα σου πουν. Μπορεί να είναι κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o.k.

Αν έχει πρόβλημα το μεγάφωνο, κατά πάσα πιθανότητα δεν το καλύπτουν, πρέπει να το αναφέρει η εγγύηση.

Καλού κακού όμως επικοινώνησε με το τεχνικό τμήμα να το ελέγξουν και να δεις τι θα σου πουν. Μπορεί να είναι κάτι άλλο.

 

Τπ δεν αναφέρεται ούτε στο manual ουτε στο κουτι. Εκτος αν αναφερεται καπου με ψιλα γράμματα στη σελιδα της εταιρειας και θα έπρεπε να ειμαι υποχρεωμενος να το γνωριζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν ξέρω τι συνέβη και ελπίζω να λύσεις το πρόβλημα σου σύντομα.

 

Πριν μερικές μέρες είχες πρόβλημα με την "χαμηλή ένταση" του Roland Cube street.

Κοιτάω το πρώτο σου ποστ το 2007 και είχες πρόβλημα με την χαμηλή ένταση πάλι απο ένα Pod.

Δεν πήγα παρακάτω...

Μήπως γενικά ακούς ΠΟΛΥ δυνατά;

Μήπως το ζητάς απο μικρά μηχανήματα σε ανοιχτούς χώρους, που δεν είναι για αυτή την δουλειά, όπως π.χ. το TC Voicesolo;

Τι είδος παίζεις και τι άλλα όργανα κι ενισχυτές έπρεπε να υπερκαλύψει το Voicesolo σε ένταση για να καταλήξει να καεί; Εχεις κάποιο βίντεο μήπως;

Μήπως θα έπρεπε να χρησιμοποιείς ακουστικά για να λύσεις το πρόβλημα σου;

 

Τα γράφω με κάθε φιλική πρόθεση αυτά για αποφυγή μελλοντικών παρόμοιων καταστάσεων.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα ηχειο p.a της tc helicon μολις δυο μηνων προφανως εντος εγγύησης! Σε ενα λαιβ σε ανοιχτο χωρο λοιπον και χωρις να κανω καταχρηση της εντασης του ( που και να εκανα ελεος...δε θα επρεπε να καει !! Αλλιως ρε φιλε μην το πουλας!! ) μετα απο 2 ωρες χρηση αρχισε να παραμορφωνει τα φωνητικα και απο οτι ειδα να μην δουλευει το gain!

Αν ήταν κάθε εταιρία λόγω ενός προβληματικού προιόντος να σταματάει να πουλάει θα το είχε κλείσει το μαγαζί. Γι' αυτό υπάρχουν οι εγγυήσεις και τα after sale service. Είσαι σίγουρος ότι η συνδεσμολογία και η τροφοδοσία έγινε με τον προβλεπόμενο τρόπο?

 

Μιλαμε για μεγαλη απατη!

Εις θάνατον λέμε  ;D

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το κατάστημα μου ειπαν πως αν εχει καει ηχειο κλπ δεν καλυπτουν την εγγύηση!

  Με κάποιο από αυτά τα 2 επικοινώνησες?

 

http://www.tc-helicon.com/en/support/service/

 

Οι όροι εγγύησης είναι αυτοί. Αν δεν βαριέσαι να τους διαβάσεις

 

MUSIC Group

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου