Προς το περιεχόμενο

Δεν μου καλύπτουν την εγγύηση!!! Τι κάνω?? Tc helicon


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Νομίζω σαφής ήμουν ήταν στα μισά της έντασης.

 

Εκτός αν κάποια μηχανήματα καίγονται μόνο σε εξωτερικούς χώρους. Προφανώς και δεν ακουγόταν δυνατά αλλά όπως κ ν έχει ήταν στα μισά της έντασης. Τώρα τι θα ήθελα εγώ ιδανικά είναι άλλο θέμα. Από εκεί κ πέρα όμως δε δικαιολογείται να κάνει σε αυτήν την ένταση είτε παίζω σπίτι μου είτε σε στάδιο.

 

μπορεί να ήσουν σαφής, αλλά οι ανάγκες του έξω με το μέσα απέχουν όσο δεν φαντάζεσαι.

ακόμα φυσικά δεν έχω καταλάβει αν πχ υπερφορτώνεις την είσοδο...

δεν ξέρω αν έδωσες πχ τέρμα και μπάσα κλπ που είναι ό,τι πρέπει για θάνατο.

 

Αυτό μπορεί να παίζει και να δέχεται την ισχύ που βγάζει, οδηγούμενο όμως υπό κάποιες συγκεκριμένες συνθήκες.

Αν εσύ το παράκανες η ζημιά είναι εύκολη.

 

 

Αν

αν λέμε

έπαιζες ό,τι έπαιζες σπίτι και έξω με τις ίδιες ακριβώς συνθήκες εισόδων και χάλασε, οκ έχουμε προβληματικό μηχάνημα.

 

αν φύγουμε από αυτό, τότε...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μπορεί να ήσουν σαφής, αλλά οι ανάγκες του έξω με το μέσα απέχουν όσο δεν φαντάζεσαι.

ακόμα φυσικά δεν έχω καταλάβει αν πχ υπερφορτώνεις την είσοδο...

δεν ξέρω αν έδωσες πχ τέρμα και μπάσα κλπ που είναι ό,τι πρέπει για θάνατο.

 

Αυτό μπορεί να παίζει και να δέχεται την ισχύ που βγάζει, οδηγούμενο όμως υπό κάποιες συγκεκριμένες συνθήκες.

Αν εσύ το παράκανες η ζημιά είναι εύκολη.

 

 

Αν

αν λέμε

έπαιζες ό,τι έπαιζες σπίτι και έξω με τις ίδιες ακριβώς συνθήκες εισόδων και χάλασε, οκ έχουμε προβληματικό μηχάνημα.

 

αν φύγουμε από αυτό, τότε...

 

ολα ηταν 12 o clock......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν συνδεδεμενα απ ευθειας στο ηχειο με δυο line in η εφυγαν απο mixer.Φανταζομαι το πρωτο.Οταν λες ολα 12 εννοεις του ηχειου η ΚΑΙ της κιθαρας;

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν συνδεδεμενα απ ευθειας στο ηχειο με δυο line in η εφυγαν απο mixer.Φανταζομαι το πρωτο.Οταν λες ολα 12 εννοεις του ηχειου η ΚΑΙ της κιθαρας;

 

Απευθειας ενα xlr κ ενα καρφι. Ολα μα ολα στη μεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αν ειναι αυτο VoiceSolo FX150 | TC-Helicon μια χαρα χρησιμοποιειται για εξωτερικο PA σε μικρα λαιβακια σε μπαρακια κτλ, εχω παιξει αρκετα οπου η φωνη εβγαινε απο ενα τετοιο, αν και συνηθως το περναμε σε κονσολα και παιζει σαν μονιτορ της φωνης. Ο μονος τροπος να φταιει ο χρηστης ειναι αν εκαψε την εισοδο συνδεοντας ενα ηδη υπερβολικα προενισχυμενο σημα μια που προκειται για αυτοενισχυομενο ηχειο. Μιλα με την αντιπροσωπεια και κοιτα τι ισχυει για εγγυησεις, μια που ανεξαρτητα απο το τι λεει το καθε μαγαζι υπαρχει νομος για αυτα τα θεματα. Γενικως, μολις ανακαλυψες εναν απο τους καλυτερους λογους επιλογης μαγαζιου αγορας, το να αγοραζεις δηλαδη απο καπου που ξερεις οτι υπαρχει υποστηριξη σε περιπτωση προβληματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι αυτο VoiceSolo FX150 | TC-Helicon μια χαρα χρησιμοποιειται για εξωτερικο PA σε μικρα λαιβακια σε μπαρακια κτλ, εχω παιξει αρκετα οπου η φωνη εβγαινε απο ενα τετοιο, αν και συνηθως το περναμε σε κονσολα και παιζει σαν μονιτορ της φωνης. Ο μονος τροπος να φταιει ο χρηστης ειναι αν εκαψε την εισοδο συνδεοντας ενα ηδη υπερβολικα προενισχυμενο σημα μια που προκειται για αυτοενισχυομενο ηχειο. Μιλα με την αντιπροσωπεια και κοιτα τι ισχυει για εγγυησεις, μια που ανεξαρτητα απο το τι λεει το καθε μαγαζι υπαρχει νομος για αυτα τα θεματα. Γενικως, μολις ανακαλυψες εναν απο τους καλυτερους λογους επιλογης μαγαζιου αγορας, το να αγοραζεις δηλαδη απο καπου που ξερεις οτι υπαρχει υποστηριξη σε περιπτωση προβληματος

 

Ακριβως σε αυτο το προιον αναφερομαι και ουδεμια προενισχυση υπηρξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου