Προς το περιεχόμενο

Torrent disclaimer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η λέξη κλειδί είναι αν αυτό που πουλάει είναι "παράνομο".

Φαντάζομαι πώς θα είναι.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ αλλιώς το καταλαβαίνω.

 

Είναι σαν να λέει δεν έχω ευθύνη για το τι θα το κάνεις, και τι μπορεί η χρήση του να σου προκαλέσει (και δεν τον νοιάζει κιόλας), πχ μου κάηκε το laptop.

 

Είναι σαν να του λέει "ότι κι αν πάθεις είσαι υπεύθυνος εσύ και όχι εγώ".

 

Λάθος το κατάλαβα?

Νομίζω ναι Στράτο. Δεν λέει ότι αν δεν κάνεις σωστή χρήση υπάρχει ενδεχόμενο να υποστείς εσύ βλάβη. Λέει ότι σου δίνω ένα παράνομο προϊόν που αν εσύ το χρησιμοποιήσεις με οποιοδήποτε τρόπο εγώ δεν ευθύνομαι. Εξ ορισμού η προσφορά ενός παράνομου οτιδήποτε είναι ...παράνομη, όπως είπε και ο Λάκης (και η κοινή λογική επίσης).

 

"If you want to use it to avoid paying for software that's your responsibility". Όχι μωρέ, το θέλω γιατί κάνω συλλογή από setup.exe.

 

Τέλος πάντων, μου φάνηκε τερατώδης μπούρδα και λίγο αστείο, αλλά δεν μπόρεσα να μην αναρωτηθώ αν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα ο τύπος να δικαιωθεί στο δικαστήριο (στο οποίο πιθανότατα δεν θα φτάσει ποτέ) λόγω αυτής της μαλακίας. Επίσης μιλάμε για ΗΠΑ και ως γνωστόν είναι τρελοί αυτοί οι Αμερικάνοι. 

 

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει ένα cd νόμιμα. Κάνω μια κόπια σε cd-r για προσωπική χρήση για να μη φθαρεί το original, είμαι νόμιμος. Αν αυτή την κόπια την δίνω σε οποιονδήποτε για να την αντιγράφει είμαι παράνομος. Όλα τα υπόλοιπα είναι πίπες  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ναι Στράτο. Δεν λέει ότι αν δεν κάνεις σωστή χρήση υπάρχει ενδεχόμενο να υποστείς εσύ βλάβη. Λέει ότι σου δίνω ένα παράνομο προϊόν που αν εσύ το χρησιμοποιήσεις με οποιοδήποτε τρόπο εγώ δεν ευθύνομαι.

Έχεις δίκιο, λάθος είχα καταλάβει.

 

Εκείνα τα κρουστάκια τα έγραψες στον pipityri? ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου