Προς το περιεχόμενο

No woman no cry - ταπεινο κοβερ


Κουφη Λεοπαρδαλη

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άλλο ένα σοβαρό θέμα που οι γνωστοί άγνωστοι καλαμπουρτζήδες θα το κάνουν κώλος  :-*

Σωστός! :-*

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που ειδα το I wanna know what love is ιδρωσα λιγακι να πω την αληθεια, σκεφτομαι καλα το ειπε το No woman no cry, αυτο γιατι, ΓΙΑΤΙΙΙΙ; Ο κατα συρροην δολοφωνος ξαναχτυπα.

 

Μαυτα και μεκεινα (βαθια ανασα, μαζευω οσο κουραγιο εχει απομεινει) παταω να παιξει, ωωωπααα, ευχαριστη εκπληξη, κατεβασε πολυ σωστα τον τονο 3-4? και το ειπε στρωτα. Τι παει λαθος; Τελειωνει πριν το ρεφραιν και λεω οκ, φτηνα τη γλυτωσαμε για σημερα, υπνο τωρα... Αλλαααα η κουφη λεοπαρ ειχε αλλα σχεδια αφου σκρολαροντας αμεσως παρακατω γραφει κατι για ρεφραιν :o τι ρεφρεν; Ναι κυριε μου νομιζετε θα ξεφυγετε απο τον Στυβεν κηνκ της φωνητικης; "Χαχαχαχαχα" ακουω ενα μακαβριο γελιο ενω προσπαθω να καταλαβω αν ηταν εφιαλης ή πραγματικοτητα. Τελικα ειναι και τα δυο, το ηχογραφησε και ειμαι ετοιμος να το ακουσω... Ειμαι; Εχω ακουσει και αντεξει πολλα απο λυρικη σοπρανο μεχρι απατο μπασο, δεν ειμαι και χτεσινος, ξαπλωνω στο κρεβατι, για την περιπτωση λιποθυμιας, κουμπωνω ενα υπογλωσσιο και το παταω αποφασισμενος να δεχτω το τελειωτικο χτυπημα που θα με στειλει ακλαφτο.

 

Ω του θαυματος! Νομιζα ακουγα τις σειρηνες, κοντεψα να τσακιστω πανω στο γραφειο που ειναι τα μονιτορ. Μα τι βελτιωση ειναι αυτη - οχι δεν αστειευομαι - εφερες το τραγουδι στα μετρα σου και αμεσως εδειξε η φωνη σου, ενταξει φωναρα δεν εισαι (ακομα) αλλα σιγουρα οχι οπως τις αλλες ερμηνειες που ηταν για να γινεται χαβαλες. Το μονο που μενει ειναι να σκασει απο μια μερια ο nick tick μετα απο εξ μικρες και δυο μεγαλες με ενα τρελο σολιδι, αντε και λιγα αρπισματα - καθαρη telecaster, να μας τιναξει τα μπουρια στον αερα.

 

Συγνωμη αν κουρασα απλα ειχα ορεξη και ειπα να γραψω κατι παραπανω για το χαβαλε ::). Μπραβο παντως, σημαντικη βελτιωση, συνεχισε ετσι, μελετησε το καθε τραγουδι και δες που βγαινει σωστα η φωνη σου, περιμενω για τα επομενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου