Προς το περιεχόμενο

Fender Champion 40 replacment speaker


degdekis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητε sf ειναι απο τις ελαχιστες φορες που θα διαφωνησω με τα γραφομενα σου.

Εχω τον συγκεκριμενο ενισχυτη αλλα δεν τον χρησιμοποιω λογω του μεγαφωνου του και δε νομιζω οτι αξιζει τον κοπο να το αλλαξω.

Παρ΄ολα αυτα, εχω κατα καιρους συνδεσει διαφορα μεγαφωνα πανω του, κυριως celestion  και 2-3 jensen .

Η διαφορα στον ηχο ηταν τρομακτικα καλυτερη. Με ολα - αν και εβγαζαν διαφορετικο ηχο.

Εγω θα προτεινα στον ΟΡ να ακουσει διαφορα μεγαφωνα και να διαλεξει οποιο του "κατσει" καλυτερα στο αυτι. Μπορει να πω βλακεια, αλλα αυτο που εχει απο μαμα νομιζω ειναι eminence.

"If we don't succeed, we run the risk of failure."

- George W. Bush

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να πω βλακεια, αλλα αυτο που εχει απο μαμα νομιζω ειναι eminence.

 

Ακομα και οι ακριβοτεροι Fender ενισχυτες που φορανε "made by Eminence" speakers εχουν τεραστια βελτιωση αν φορεσουν original  ΕΜΙΝΕΝCΕ μεγαφωνα ακομα περισσοτερο μαλιστα αν φορεσουν ΚΛΑΣΣΙΚΑ μεγαφωνα που ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΙ ενισχυτες boutique χρησιμοποιουν εδω και πολλα χρονια...σαν και αυτο που προτεινω.

 

 

Το generic μεγαφωνο που φοραει ο Champion 40 ακομα και αν ειναι φτιαγμενο στο κινεζικο εργοστασιο της Eminence ουδεμια σχεση εχει με το ΚΛΑΣΣΙΚΟ και ΧΙΛΙΟΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ μεγαφωνο που προτεινω.

 

Το φτηνο κινεζικο Celestion δευτερης επιλογης (υπαρχουν και πολυ καλα Celestion Made in China αλλα παιζουν πανω απο 80 ευρω) δεν θα του δωσει τιποτα καλυτερο και λογω χαμηλοτερου wattage μαλλον προβληματα θα του δημιουργησει....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου