Προς το περιεχόμενο

Focusrite δεν ανοίγει για χρήση σε iPad


Apospol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάρτα focusrite την οποία θέλω να συνδέσω σε iPad, αρνείται να ανάψει (πάρει ρεύμα). Η συνδεσμολογια απλούστατη. Firewire - - - USB - - - USB plug. Αμ δε. Σε pc ρευματοδοτείται κανονικά. Σε USB μπριζα ώστε να συνδέσω το iPad, τίποτα, νιετ, νάιν, όχι.

Έχει τύχει σε κανέναν; Τρεις διαφορετικές USB μπριζες δοκίμασα αλλά δεν ανάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει αυτό. Δε θα άνοιγα θέμα για το πως συνδέεται εξάλλου. Το solo έχω και δε χρειάζεται αυτά του link. Plug n play είναι. Απλά δεν ανοίγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... Η συνδεσμολογια απλούστατη. Firewire - - - USB - - - USB plug....

 

Αν δεν ειναι καπου εκει το προβλημα, μηπως κατι τρεχει με ipad; Επισης, το συγκεκριμενο ipad  ειναι συμβατο; Εχει ξαναδουλεψει ετσι;

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The iTrack Solo is an active device, and needs a DC power source to operate. It is important to remember that when you use the iTrack Solo with an iPad, it will not be powered from the iOS device via the interface cable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια λέμε. Αυτό κάνω που λένε οι οδηγίες. Απλά, δεν ανάβει. Έχει τύχει σε κανέναν ;Μέσω pc δεν υπάρχει πρόβλημα, περνάει ρεύμα. Μέσω USB plug, εξωτερικής πηγής δλδ, δεν περνάει ρεύμα στη κάρτα. Δεν είναι θέμα του iPad μιας και δεν φτάνω στο βήμα να συνδέσω το iPad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα και αυτό. Δεν ανάβει δυστυχώς η κάρτα. Έχω κοιτάξει στο support του κατασκευαστή αλλά δεν έχει κάποιο τέτοιο άρθρο. Είτε με συνδεδεμένο το iPad, είτε όχι, δε περνάει ρεύμα στη κάρτα από τη μπριζα. Τρεις διαφορετικούς ανταπτορες δοκίμασα, δεν ανάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο μου κάνει αλλά δοκίμασε κάτι ακόμα αν μπορείς. Σύνδεσέ το με το USB power supply που έχει μ'ένα pc για τροφοδοσία και με το ipad με το δικό του καλώδιο και πες μας τι κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου