Προς το περιεχόμενο

Focusrite δεν ανοίγει για χρήση σε iPad


Apospol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

X-minor, το δοκίμασα εχθές αυτό. Να πάρω ρεύμα μέσω pc και να συνδέσω τη θύρα του iPad. Ούτε έτσι κάνει δουλειά. Με το που μπει το καλώδιο που αντιστοιχεί για σύνδεση με ios, η κάρτα σβήνει ενώ είναι συνδεδεμένη στο pc. To pc ανοιχτό σε αυτή τη περίπτωση. Με το pc κλειστό, απλά δε δίνει ρεύμα.

 

Τα καλώδια είναι της focusrite, τα της συσκευασίας δηλαδή. 2 καλώδια έχει η συσκευασία. Το firewire - - - > USB, και το link - - - > 30 pin ή lightning.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

X-minor, το δοκίμασα εχθές αυτό. Να πάρω ρεύμα μέσω pc και να συνδέσω τη θύρα του iPad. Ούτε έτσι κάνει δουλειά. Με το που μπει το καλώδιο που αντιστοιχεί για σύνδεση με ios, η κάρτα σβήνει ενώ είναι συνδεδεμένη στο pc. To pc ανοιχτό σε αυτή τη περίπτωση. Με το pc κλειστό, απλά δε δίνει ρεύμα.

 

Το λογαριασμό της ΔΕΗ τον έχεις πληρώσει;

 

(σ.σ. μάλλον είμαι ο μόνος που δεν καταλαβαίνει τι ρωτάει τούτο το κοπέλι).

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λογαριασμό της ΔΕΗ τον έχεις πληρώσει;

Πως είσαι σίγουρος ότι έχει ΔΕΗ? υπάρχουν και άλλες εταιρίες, ίσως να έχει και γεννήτρια. Αμέσως να πεις την εξυπνάδα σου εσύ  ;D

 

(σ.σ. μάλλον είμαι ο μόνος που δεν καταλαβαίνει τι ρωτάει τούτο το κοπέλι).

Απ΄ότι βλέπω όχι, count me in  :-*

 

Κατά τα λοιπά:

"Using the iTrack Solo with an iPad is slightly more complex: You must plug the USB cable into the AC adapter, plug that into the wall, and then connect the iTrack Solo to the iPad using the Device Link port and supplied cable."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τα λοιπά:

"Using the iTrack Solo with an iPad is slightly more complex: You must plug the USB cable into the AC adapter, plug that into the wall, and then connect the iTrack Solo to the iPad using the Device Link port and supplied cable."

 

Ε...ναι.. και εγώ αυτά διάβασα. Μετά διάβασα αυτά που γράφει ο φίλος μας ο οποίος αποκλείεται να μην έχει ΔΕΗ καθότι μας έχει αλλάξει τα φώτα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που παραθέτετε τα έχω κάνει εξ΄αρχής όπως έχω περιγράψει και πιο πίσω όμως,δε λειτουργεί.Παρεπιπτώντος,ειμαι της σχολής rtfm.Been there,done that.

Τυχόν προτάσεις επίλυσης,δεκτές.Ρεύμα, έχω,καλαμπούρι δεκτό  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσο είδα σε κάποια βίντεο, στο itrack δεν ανάβει κάποιο λαμπάκι (usb) αν το συνδέσεις με το ipad. Μόνο το input λαμπάκι ανάβει αφού συνδέσεις κιθάρα ή μικρόφωνο και παίξεις (όταν "δει" σήμα δηλαδή). Δοκίμασες να συνδέσεις κανονικά (usb->πρίζα και link->ipad) και ν'ανοίξεις το garageband να δεις αν το "βλέπει"/αν γράφει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου