Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι ηλεκτρικού ρεύματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Είμαι στην διαδικασία να εγκαταστήσω νέα παροχή ρεύματος στο εξοχικό μου και θα πρέπει να κάνω μια έρευνα αγοράς σχετικά με τους παρόχους.

 

Εχει κάποιος εμπειρία απο τους "νέους" ανταγωνιστές της ΔΕΗ;

Η εγκατάσταση μου θα είναι μια απλή οικιακή παροχή 8kVA.

 

Κοίταξα στο rae.gr τα τιμολόγια των παρόχων και είδα πως οι διαφορές μεταξύ τους είναι της τάξης των 10 ευρω πάνω - κάτω το τετράμηνο, σε μια "λογική" κατανάλωση 1200kWh ημέρας.

 

Μάλλον δεν είναι η φτηνή τιμή ο λόγος που θα επιλέξω. Σίγουρα το after sales service, ο εύκολος τρόπος πληρωμής, η μικρότερη εγγύηση ίσως και κυρίως η σταθερότητα.

 

Εμπειρίες;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κάτι σαν το "εξοχικό" (πατρικο-πεθερικό) σου στην Σουηδία, νεαρέ.

Μόνο που στην περίπτωση μου πρέπει να το πληρώνω κιόλας. ;)

 

Κάποια εμπειρία μήπως;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σίγουρα το after sales service, ο εύκολος τρόπος πληρωμής, η μικρότερη εγγύηση ίσως και κυρίως η σταθερότητα.

Εμπειρίες;

Έχω πρωτέργεια εδώ και ένα χρόνο και είμαι ικανοποιημένος. Αρχικά γλύτωσα κανα 2ωρο στις ουρές για να κάνω νέο συμβόλαιο, όλα έγιναν τηλεφωνικά και με email, είχα πέσει τότε στη προσφορά για ένα 6μηνο χρέωση νυχτερινού και όλα μια χαρά.... Δημιουργείς και λογαριασμό και βλέπεις τις χρεώσεις και τα πάντα. Απο εκεί και πέρα οι τιμές είναι παρόμοιες με ΔΕΗ πιστεύω, αν συμβεί ζημιά πάλι υπεύθυνη είναι η ΔΕΔΔΗΕ που είναι ανεξάρτητη απο την ΔΕΗ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου