Προς το περιεχόμενο

Έληξε η υπόθεση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ότι καταλαβαίνω, θα πρέπει να συμφωνείς ότι η φράση

 

τέλος, τον ηχολήπτη ποσώς τον απασχολεί αν σου "μπίσταγε"... :P

αν δεν σου "έκανε" ας χρησιμοποιούσες άλλο synth

 

ήταν άστοχη. Ή για να το πω πιο απλά, ο ηχολήπτης θα πρέπει για τα είδη που μπορεί να υπηρετήσει ολοκληρωμένα, να έχει και άποψη για το τι βρίσκεται ΠΡΙΝ από το μικρόφωνο και την είσοδο εγγραφής. Όχι απόλυτη άποψη, ούτε μια άποψη που θα επιβάλλει, αλλά μια κάποια εικόνα που μπορεί σε περίπτωση που ο παίκτης είτε λόγω απειρίας, είτε λόγω έλλειψης ρευστού, είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο δεν καλύπτει, να μπορεί αν μη τι άλλο να προειδοποιηθεί για τις επιπτώσεις στο συνολικό αποτέλεσμα. Ή ιδανικά να οδηγηθεί στην κλασσική λύση της ενοικίασης.

 

 

Και εγώ τους καλούς και τίμιους και καλόπιστους ηχολήπτες είχα στο μυαλό μου, για αυτό και κλότσησα λίγο όπως το έθεσες. Θα έπρεπε να το θέσεις κάπως έτσι:

 

 

τέλος,

αν δεν σου "έκανε" το synth και δεν σου "μπίσταγε", μην κλαίγεσαι μετά στον ηχολήπτη

 

 

fixed, και συμφωνώ απόλυτα. Και επίσης, επειδή έχεις δίκιο, ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο για τους πελάτες, στις περιπτώσεις όπως "Πόσο πάει η ώρα στο στούντιο; - 15 Σέκλα - Ωραία, κλείσε μου μισή ώρα για ένα ντέμο", ή στις περιπτώσεις όπως

" -Που είναι ο τραγουδιστής να ξεκινήσουμε -Ντάξει, ξερω γω, ξερωγω εντάξει, στο μπάνιο είναι ξερω γω, φτιάχνει ένα σεμεδάκι με το βελονάκι και έρχεται"  ή στις περιπτώσεις όπως "-Φίλε εγώ βγάζω ήχο σαν του Μάλμστην -ΟΚ, θα κουρδίσουμε για αρχή; -Το κούρδισμα είναι για τους φλώρους φίλος"

 

Έ, σε αυτές τις περιπτώσεις, όχι PSR, και με μελόντικα να παίζουν δε σε νοιάζει, έτσι και αλλιώς με ωτοασπίδες θα μιξάρεις  ;D ;D ;D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Από ότι καταλαβαίνω, θα πρέπει να συμφωνείς ότι η φράση ήταν άστοχη.

 

αμάν ρε μπαγάσα με αυτή τη φράση... άντε και προσπέρασες μισό μέτρο γλώσσα έξω στο emoticon ae887d96f2101a74fa6794d322de0357.jpg, από τα συμφραζόμενα σε τόσα κατεβατά δεν πείστηκες ότι επρόκειτο για περιπαικτική υπερβολή απέναντι στο psr?...

 

το όλον παίχτηκε στο οξύμωρο της "επιβολής" μιας πρακτικής μια που κατά κανόνα ήδη συμβαίνει με τους "σωστούς"... κάτι σαν να διαβάζουν τα "δικαιώματά" σε κακοποιούς που συλλαμβάνονται ένα πράμα, επιχειρείται από όλους όσους ξέρω και είναι πολλοί (για αμφότερους τους "Ελληνάρες" μη τα ξαναλέμε και τους δίνουμε αξία)... ;) ;D

 

edit


θεώρησα περιττό να επαναλάβω αυτό που έχω πει πολλάκις και εδώ μέσα και επιβεβαιώνει ο επίλογος σου... όποιον δεν θέλει να "σωθεί", δεν μπορείς να τον σώσεις με το ζόρι... καταντάει bulling... 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τα συμφραζόμενα σε τόσα κατεβατά δεν πείστηκες ότι επρόκειτο για περιπαικτική υπερβολή απέναντι στο psr?...

 

 

 

Το psr αναφέρθηκε ΜΕΤΑ τη φράση σου. Τέλος πάντων,  στη φράση σου είδα απλώς την ελληναράδικη πρακτική που έφαγα στη μάπα, είτε για αυτή έφταιγε ο πελάτης που νόμιζε ότι είναι ο Roger Waters ενώ το χέρι μπαίνει στην τσέπη και πιάνει το παπούτσι, είτε έφταιγε ο ηχολήπτης που νόμιζε ότι έστησε ένα control room και έπιασε τον παπά και θα του έρθουν όλα έτοιμα στο πιάτο. Τώρα για τις μύγες που ανέφερες πριν, δικό σου θέμα είναι και δεν με απασχολεί, έτσι και αλλιώς ο Άγιος Σόιμπλε τους καθάρισε όλους και τους μεν και τους δε σα βραστό αυγό  ;D ;D ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Από ότι καταλαβαίνω, θα πρέπει να συμφωνείς ότι η φράση

 

τέλος, τον ηχολήπτη ποσώς τον απασχολεί αν σου "μπίσταγε"... :P

αν δεν σου "έκανε" ας χρησιμοποιούσες άλλο synth 

 

ήταν άστοχη.

 

 

αμάν ρε μπαγάσα με αυτή τη φράση... άντε και προσπέρασες μισό μέτρο γλώσσα έξω στο emoticon, από τα συμφραζόμενα σε τόσα κατεβατά δεν πείστηκες ότι επρόκειτο για περιπαικτική υπερβολή απέναντι στο psr "μπίσταγε" ?...


Το psr αναφέρθηκε ΜΕΤΑ τη φράση σου.

 

μάαααααλιστα... τώρα κατάλαβα... σωραίος...  8)

 

περίμενες δηλαδή το εκ παραδρομής μεταμεσονύκτιο επουσιώδες εκφραστικό λαθάκι στην αντιστοίχηση ως αφορμή (ενώ εμφανώς από το περιεχόμενο της απάντησής μου φαίνεται καθαρά περί τίνος αναφέρομαι και για ΠΟΙΑ ΦΡΑΣΗ και ακριβώς από κάτω της μάλιστα) για να μας πεις τι παραπάνω δηλαδή από όσα ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ειπώθηκαν τόσες σελίδες?...

 

Έληξε η υπόθεση για μένα εδώ...

 

 

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου