Προς το περιεχόμενο

Winger - Better Days Comin'


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ομολογώ ότι πάντα μου άρεζε ο Kip Winger (ακόμα και στην καγκουρομέταλ-πόζερ  φάση του  ;D ;D )

 

Ενδιαφέρουσα ή πίο "ώριμη"  περίοδός του.

 

Υ.Γ. Richie kotzen-ίζει αρκετά (στην The Winery Dogs  εποχή κυρίως)

Y.G. 2  Ωραίος και ο Reb Beach.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα, πέρασαν τα χρόνια και δεν μπορεί πλέον να κάνει τις τούμπες που βλέπαμε στο ΣΕΦ πριν πολλά χρόνια, όταν τους είχαμε δει support (σε ποιους άλλους; ) στους Scorpions.

 

Η άλλη ανάγνωση: ευτυχώς πέρασαν τα χρόνια και δεν μπορεί πλέον να κάνει τις τούμπες που βλέπαμε στο ΣΕΦ πριν πολλά χρόνια, όταν τους είχαμε δει support (σε ποιους άλλους; ) στους Scorpions. btw, δεν νομίζω ότι πολυέπαιζε μπάσσο, μάλλον ψιλοδιακοσμητικό το κουβαλούσε (εκτός και αν έπαιζε μι λα ρε σολ ανοιχτές οπότε.... και ένα χέρι είναι αρκετό).

 

Ο χρόνος γλύκανε την (ωραία ομολογώ) τραχύτητα που είχαν στη νεανική τους φάση. Γκλαμουριά, μαλλιά, floyd rose και χρωματιστά εξωτικά μπάσα (ξαναλέω ανένοχα, είμαι φαν του κινήματος).

Τώρα, λιγότερα μαλλιά, πολύ λιγότερη περμανάντ, κανονικά όργανα και πιο ισορροπημένος ήχος.

 

Γιατί όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακούω μισό κομμάτι κακό grunge και μισό κομμάτι ανέμπνευστους fluo-pop Mr Big.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ ακούω μισό κομμάτι κακό grunge και μισό κομμάτι ανέμπνευστους fluo-pop Mr Big.

Καλά δεν είναι και καμία μουσική καινοτομία  ;D ;D ;D

 

Καινοτομία για τον ίδιο....είναι σιγουρα, όπως είπε και ο ανωτέρω ;D.

 

Ευχάριστο το βρήκα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Winger ήταν καταπληκτικοί στον πρώτο δίσκο και σιγά σιγα ξεφούσκωναν μέχρι το Pull. Μετά... τέλος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά παίζουν την μουσική τους. ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΖΗΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΜΟΥ.

Δυστυχώς στην Ελλάδα αρκετές φορές το ξεχνάμε και αποδεχόμαστε μόνο όσους κάνουν πρωταθλητισμό. Βλέπε Αρασέ Ζετέ Πιρουέτες Φώτα Βεγγαλικά και χάντρες προς Ινδιάνους .

Το τραγούδι άχρωμο για τα γούστα μου. Περνώ την death metal AAArrrrgghhhh φάση μου. Αλλά για τις κοπελίτσες που αράζουν δίπλα στον καναπέ και απαντούν με emoticons , αρκούντως lounge, slow food ακρόαση. Υποθέτω οι κοπελίτσες είναι και πιο εισπρακτοφέρον target group συγκριτικά με εμένα τον μεσήλικα demek metalhead.

 

Υπάρχει και καλύτερο. Ο κύριος Winger συνεχίζει και παραμένει στο κουρμπέτι , εγώ ... στον καναπέ. Μάλλον κάτι ξέρει παραπάνω ο Μπάρμπα-Κίπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου