Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; VII


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από ένα προβληματάκι μου κίνησης, εδώ και μερικές μέρες είπα να κάνω μια αναδρομή σε μερικά βινύλια ξεχασμένα στο ράφι. Με "ξανατράβηξαν"  τα εξώφυλλα έργα τέχνης των Eloy και τους ξαναθυμήθηκα. Παρ'όλο που μια ζωή τούς είχα σαν κακέκτυπα των Pink Floyd και των King Crimson, ίσως τώρα να ανακαλέσω.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ένα προβληματάκι μου κίνησης, εδώ και μερικές μέρες είπα να κάνω μια αναδρομή σε μερικά βινύλια ξεχασμένα στο ράφι. Με "ξανατράβηξαν"  τα εξώφυλλα έργα τέχνης των Eloy και τους ξαναθυμήθηκα. Παρ'όλο που μια ζωή τούς είχα σαν κακέκτυπα των Pink Floyd και των King Crimson, ίσως τώρα να ανακαλέσω.....

 

 

Προσωπικά αγαπημένα το Inside και floating, το ρυθμ σεξιον θερίζει λαίμαι.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παρ'όλο που μια ζωή τούς είχα σαν κακέκτυπα των Pink Floyd και των King Crimson, ίσως τώρα να ανακαλέσω.....

 

ε όχι και κακέκτυπο ορέ (περαστικά παρεμπιπτόντως)...

πάντως στις playlist μου τα κομμάτια τους υπερτερούν, συν ότι μπαίνει πάντα και ολόκληρο το Power and the passion... 8)

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε όχι και κακέκτυπο ορέ (περαστικά παρεμπιπτόντως)...

πάντως στις playlist μου τα κομμάτια τους υπερτερούν, συν ότι μπαίνει πάντα και ολόκληρο το Power and the passion... 8)

  Ναι όντως, πατέρα, ο όρος "κακέκτυπα" ήταν πολύ τραβηγμένος.... :-\   

  Πάντως οι επιρροές τους (να προσθέσω εδώ και τους Moody Blues) είναι λίγο παραπάνω από εμφανείς, ::)  απ'ότι σε άλλα groups..... :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου