Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος σε PC και σε ενισχυτή


Solitude

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας φίλοι!

Να μοιραστώ ενα προσφατο θεμα που μου εχει προκαλεσει απορια η μαλλον δυο θεματα. Άρχισα ξαφνικα να εχω ενοχλητικα "ποπ" στα ηχεια του PC. Δεν ξερω που οφείλονται αλλα τα καλωδιά τους & τα βύζματα τους δεν αντιδρουν στις κινησεις μου. Τα ποπ αυτά εμφανιζονται όχι συνεχεια, κάθε 30 δευτερόλεπτα ας πουμε και μπορεί να κανει και μερικα μαζεμένα. Μπορει απλά να τα εφτυσαν τα ηχεια; Multimedia ηχεια των 20 - 30 € ήταν βεβαια, αλλα άντε να τα είχα τρια χρόνια...

Ταυτόχρονα ο ενισχυτής κιθαρας κάνει κι αυτος θορυβο που δε μοιαζει ομως ιδιεταιρα με αυτον οπου κανει το PC. Ο θόρυβος υπάρχει και χωρίς κιθάρα πάνω αλλα εξαφανίζεαι (ή καλλυπτεται από το φυσημα, δεν ξερω) όταν το volume ανέβει. Δεν οφείλεται σε κινητό, επίσης ο τοίχος δεν είναι μεσοτοιχία οπότε να μπορώ να αποδώσω το θέμα σε καποια γειτονικη συσκευή, ειναι ελεύθερο από πίσω.

Ενισχυτής και PC βρίσκονται στο ίδιο δωμάτιο σε διαφορετικές πρίζες. Το δωματιο, και το σπιτι συνολικά δηλαδή, δε μου ειχε ξανακανει τετοια κόλπα.  ???

 

Τί λέτε, συνδέονται μεταξύ τους αυτά; Αυτοκτονουν οι συσκευές μου για να μη με ακουνε; Καμια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας φίλοι!

Να μοιραστώ ενα προσφατο θεμα που μου εχει προκαλεσει απορια η μαλλον δυο θεματα. Άρχισα ξαφνικα να εχω ενοχλητικα "ποπ" στα ηχεια του PC. Δεν ξερω που οφείλονται αλλα τα καλωδιά τους & τα βύζματα τους δεν αντιδρουν στις κινησεις μου. Τα ποπ αυτά εμφανιζονται όχι συνεχεια, κάθε 30 δευτερόλεπτα ας πουμε και μπορεί να κανει και μερικα μαζεμένα. Μπορει απλά να τα εφτυσαν τα ηχεια; Multimedia ηχεια των 20 - 30 € ήταν βεβαια, αλλα άντε να τα είχα τρια χρόνια...

Ταυτόχρονα ο ενισχυτής κιθαρας κάνει κι αυτος θορυβο που δε μοιαζει ομως ιδιεταιρα με αυτον οπου κανει το PC. Ο θόρυβος υπάρχει και χωρίς κιθάρα πάνω αλλα εξαφανίζεαι (ή καλλυπτεται από το φυσημα, δεν ξερω) όταν το volume ανέβει. Δεν οφείλεται σε κινητό, επίσης ο τοίχος δεν είναι μεσοτοιχία οπότε να μπορώ να αποδώσω το θέμα σε καποια γειτονικη συσκευή, ειναι ελεύθερο από πίσω.

Ενισχυτής και PC βρίσκονται στο ίδιο δωμάτιο σε διαφορετικές πρίζες. Το δωματιο, και το σπιτι συνολικά δηλαδή, δε μου ειχε ξανακανει τετοια κόλπα.  ???

 

Τί λέτε, συνδέονται μεταξύ τους αυτά; Αυτοκτονουν οι συσκευές μου για να μη με ακουνε; Καμια ιδέα;

                KΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ!!Ξεκιναω απο τον ενισχυτη που ειναι και το ποιο ευκολο,απλα θελει καθαρισμα το ποντεσιομετρο με σπρει 99,99999/%,στο pc τα πραγματα ειναι ποιο δυσκολα καθως  η ζημια γινεται απο drivers η  softwear...Tα καλωδια στην περιπτωση σου δεν παιζουν κανενα ρολο.Λυση.Ξανα κανε εγκατασταση το softwear που χρησιμοποιείς η κανε επαναφορα των windows στην τελειταια λειτουργικη κατασταση,μπας και καποιο προγραμμα προσφατο που εβαλες-εβγαλες εκανε τη ν ζημια....Αυτα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου