Προς το περιεχόμενο

Κάρτα Ήχου 2in/2out Για Mobile Recording


PhrygianDominant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα Συναγωνιστές!

 

Ψάχνω κάρτα ήχου για Mac με 2in/2out και headphone out για mobile recording.

Είμαι προσανατολισμένος στα μεταχειρισμένα και διαθέτω έως 150€.

 

Μέχρι στιγμής είμαι ανάμεσα στην Apogee Duet (FireWire) και την Focusrite Scarlett 2i2.

 

Τί μου προτείνετε εσείς?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apogee duet μέχρι 100ευρώ από το ebay (γύρω στα 60 φεύγει bidding) και την duet 2 am την κυνηγήσεις θα τη βρείς κάπου στα 200. Και οι δυο κάρτες είναι πολύ καλύτερες από τις focusrite και ίσος από οποιαδήποτε επιλογή έχεις σε αυτά τα λεφτά. Στην αρχική τους τιμή οι duet δεν αξίζουν καθόλου, αλλα έτσι ως έχουν ξεφτιλιστεί.. Αν σου φτάνουν δυο κανάλια, πάρε πάρε .

 

PS. Μιας και είπες mobile recording .. το firewire τι θα το κάμεις ?

το νου να είναι usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apogee duet μέχρι 100ευρώ από το ebay (γύρω στα 60 φεύγει bidding) και την duet 2 am την κυνηγήσεις θα τη βρείς κάπου στα 200. Και οι δυο κάρτες είναι πολύ καλύτερες από τις focusrite και ίσος από οποιαδήποτε επιλογή έχεις σε αυτά τα λεφτά. Στην αρχική τους τιμή οι duet δεν αξίζουν καθόλου, αλλα έτσι ως έχουν ξεφτιλιστεί.. Αν σου φτάνουν δυο κανάλια, πάρε πάρε .

 

PS. Μιας και είπες mobile recording .. το firewire τι θα το κάμεις ?

το νου να είναι usb.

 

Καλησπέρα φίλε Ρωμανέ!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τον χρόνο σου!

 

Δεν έχω ψωνίσει ποτέ απο eBay και δεν το προτιμώ είναι η αλήθεια.

Προτιμώ να την πετύχω εδώ στις αγγελίες και να την δοκιμάσω με τον Mac μου.

 

Προτιμώ FireWire* διότι αφ'ενός υπάρχει στον Mac μου και αφ'ετέρου η μία εκ των δύο USB θυρών θα χρησιμοποιηθεί για το eLicenser του Cubase και η δεύτερη θα χρησιμοποιηθεί για το nanoKontrol2.

 

Επίσης λόγω σταθερότητας, μεγαλύτερης τάσης ρεύματος μιας και μιλάμε για Bus Powered κάρτα και ταχύτητας.

 

*Επίσης, ήθελα να τονίσω το πρώτο μοντέλο της Duet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα θες firewire, που κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι καλύτερο από οτιδήποτε εκτος του thunderbolt (εκτος φυσικά λύσεων pci, firewire, dante,ethernet , κτλ κτλ) λόγο bandwitch και μονο, όχι ότι σε νοιάζει με 2x2 i/ο ,τότε η apogee είναι ότι πρέπει και φυσικά το ad/da και τα preamp μακράν καλύτερα σε σύγκριση με την focusrite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα θες firewire, που κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι καλύτερο από οτιδήποτε εκτος του thunderbolt (εκτος φυσικά λύσεων pci, firewire, dante,ethernet , κτλ κτλ) λόγο bandwitch και μονο, όχι ότι σε νοιάζει με 2x2 i/ο ,τότε η apogee είναι ότι πρέπει και φυσικά το ad/da και τα preamp μακράν καλύτερα σε σύγκριση με την focusrite.

 

Καλησπέρα Ρωμανέ!

 

Σε ευχαριστώ και πάλι!

 

Με έχεις βοηθήσει πολυ! Οπότε βγαίνει εκτός η Focusrite!

 

Αν βάλω μέσα και την Audient ID14? Μου ήρθε ξαφνικά σήμερα το πρωί!

 

Τί γνώμη έχεις για αυτήν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Apogee duet μέχρι 100ευρώ από το ebay (γύρω στα 60 φεύγει bidding) και την duet 2 am την κυνηγήσεις θα τη βρείς κάπου στα 200. Και οι δυο κάρτες είναι πολύ καλύτερες από τις focusrite και ίσος από οποιαδήποτε επιλογή έχεις σε αυτά τα λεφτά. Στην αρχική τους τιμή οι duet δεν αξίζουν καθόλου, αλλα έτσι ως έχουν ξεφτιλιστεί.. Αν σου φτάνουν δυο κανάλια, πάρε πάρε .

 

PS. Μιας και είπες mobile recording .. το firewire τι θα το κάμεις ?

το νου να είναι usb.

 

Καλησπέρα, χρόνια πολλά, καλή χρονιά να έχουμε με υγεία.

Ψάχνω μια φτηνή μέχρι 100-120€ κάρτα για το pc (USB) χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις (όσο το δυνατόν πιο ποιοτική) και κοιτάζοντας την Duet δεν είδα πουθενά τιμές στα 100€ που αναφέρεις.

Αν δεν σου κάνει κόπο, μπορείς να βάλεις κανένα λινκ?

Εναλλακτικά, υπάρχει καμιά άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα είτε καινούργια είτε μεταχειρισμένη?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω μια φτηνή μέχρι 100-120€ κάρτα για το pc (USB) χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις (όσο το δυνατόν πιο ποιοτική)

 

Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις, αλλά θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο ποιοτική.

Και ο Ραίη έλεγε ότι εδώ μέσα δεν είναι technical support.

 

;D ;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, χρόνια πολλά, καλή χρονιά να έχουμε με υγεία.

Ψάχνω μια φτηνή μέχρι 100-120€ κάρτα για το pc (USB) χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις (όσο το δυνατόν πιο ποιοτική) και κοιτάζοντας την Duet δεν είδα πουθενά τιμές στα 100€ που αναφέρεις.

Αν δεν σου κάνει κόπο, μπορείς να βάλεις κανένα λινκ?

Εναλλακτικά, υπάρχει καμιά άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα είτε καινούργια είτε μεταχειρισμένη?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Κάτι σαν αυτή εδώ δηλαδή?

https://smart.noiz.gr/details.php?id=367123

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά μου φαίνεται!

Απλά αναφέρθηκε πιο πάνω κάτι για τις scarlet (ίσως να μην επηρεάζει τις πιο οικονομικές κάρτες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά μου φαίνεται!

Απλά αναφέρθηκε πιο πάνω κάτι για τις scarlet (ίσως να μην επηρεάζει τις πιο οικονομικές κάρτες).

Τι αναφέρθηκε? Τι να επηρεάζει?

 

Αυτό που διαβάζω είναι κάτι τέτοιο σε αντιστοιχία με αυτοκίνητα.

-Είμαι ανάμεσα σε ένα bmw M6 και σε ένα toyota auris. Μπορώ να διαθέσω μέχρι 15 χιλ.

-Και τα 2 είναι αξιόπιστα, αλλά πάρε το bmw γιατί είναι ανώτερο απ' το toyota.

 

Και απ' ότι κατάλαβα εσύ δεν έχεις Mac. Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου