Προς το περιεχόμενο
fenderiarhs

Mερικες αλλαγες στο site.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναμεσα στις απαραιτητες ζωτικες λειτουργειες του οργανισμου μου ειναι το πρωινο browsing σε ειδησεογραφικα, ενημερωτικα, facebook, και μουσικα sites, με προεξαρχον το Noiz, εδω και 13 χρονια. Ωστοσο, απο την εμπειρα του browsing στα '00 πολλα εχουν αλλαξει και πλεον θεωρουνται εκ των ουκ ανευ, οποτε θα ηθελα να προτεινω προς την διαχειριση καποιες μικρες αλλαγες:

1) πλεον ενα τεραστιο ποσοστο του browsing γινεται μεσω κινητου τηλεφωνου. Ειδικοτερα για τα φορουμ θεωρειται πλεον στοιχειωδης η χρηση του tapatalk, η οποια ειναι εξαιρετικα ευχρηστη, με εμφανιση  των μη αναγνωσμενων μηνυματων κλπ. Απο ολα τα φορουμ τα οποια παρακολουθω, ουσιαστικα το νοιζ ειναι το μοναδικο που δεν εχει ακολουθησει την συγκεκριμενη εξελιξη. Υπαρχει καποια δυνατοτητα χρησης του νοιζ μεσω της συγκεκριμενης εφαρμογης?

2) Παρακολουθω τις αγγελιες καθημερινα ειτε λογω ενδιαφεροντος ειτε απο απλη περιεργεια. Ωστοσο ειναι εξαιρετικα δυσχρηστες και εξηγουμαι: Η περιηγηση αναμεσα στις διαφορες κατηγοριες δυσχεραινεται απο το οτι δεν επιτρεπεται το δεξι κλίκ και δεν μπορεις να ανοιξεις περισσοτερες της μιας κατηγοριας σε πολλαπλα tabs (χρηστης google chrome), με αποτελεσμα αφου τελειωσεις την περιηγηση σε μια κατηγορια, για να μεταβεις σε αλλη να πρεπει να ξαναβγεις στο αρχικο μενου και να προxωρησεις με την επομενη, κατι το οποιο ειναι παρωχημενο και δυσχρηστο.  Υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης ωστε να μπορουμε να ανοιγουμε ολες τις κατηγοριες που μας ενδιαφερουν απο την αρχικη σελιδα των αγγελιων, χωρις να χρειαζεται καθε φορα η επιστροφη στην αρχικη?

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και στα 2. Επίσης, τώρα που το χρησιμοποίησα, το κομμάτι της Γρήγορης απάντησης πιστεύω θα ήταν πιο χρήσιμο να βρίσκεται ακριβώς κάτω από το τελευταίο ποστ και όχι στο τέλος της σελίδας.

Πάντως συγκριτικά με άλλα φόρουμ, οι αγγελίες είναι με διαφορά οι πιο εύχρηστες αφού με μια ματιά έχεις τιμή και περιοχή, ενώ τεράστιο συν είναι τα φίλτρα. Αυτό με το δεξί/μεσαίο κλικ πάντως για άνοιγμα σε νέα καρτέλα ήθελα να το επισημάνω και εγώ απο καιρό.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Επίσης, τώρα που το χρησιμοποίησα, το κομμάτι της Γρήγορης απάντησης πιστεύω θα ήταν πιο χρήσιμο να βρίσκεται ακριβώς κάτω από το τελευταίο ποστ και όχι στο τέλος της σελίδας.

αυτό και μένα με ενοχλεί αρκετά...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

• Δημοφιλή τώρα

• Αναρτήσεις

• Γεια χαρά και από μένα. Φυσικά και το θέμα της μουσικής είναι κ υποκειμενικό. Ο καθένας έχει την γνώμη του, τα ακούσματά του και τα όνειρά του πάνω σε αυτή σαν "οργανοπαίχτης". Και επειδή κ εγώ συμπάσχω με τον ΟΡ, όντας τα τελευταία χρόνια μέλος σε μια cover band, και έχοντας μερικά λαιβ στο ενεργητικό μας, θεωρώ ολιγόν τι brutal την κριτική του και τους χαρακτηρισμούς του eliasraptis. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να πορεύεται μουσικά με τα θέλω του και τα μπορώ του. Το τι γεμίζει τον καθένα είναι και πάλι υποκειμενικό κ δεν μπορεί να μπει ένα μέτρο συγκρισης σε αυτό. Προσωπικά με ενδιαφέρει να υπάρχει γούστο, καλοπέραση και φυσικά πρόοδος μουσικά και παιχτικά. Το ίδιο θα αναζητούσα άσχετα με το αν έπαιζα covers ή ήμουν σε μια μπάντα που είχαμε δικιά μας μουσική.   
    • επισης...ολοι απο διασκευες ξεκινησαμε..πανω σε αυτες ψηθηκαμε. Πανω σε αυτες ψηθηκε οποιοσδηποτε εχει να πει σε οποιοδηποτε οργανο. Και εγω δεν συμφωνω με αυτο το ρεπερτοριο εν ετη 2019 αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν το εχω παιξει...καμια 300αρια φορες..
    • απολύτως σωστός.   εδω και μία λίστα απο πιθανές καταστάσεις/κατηγορίες scam, απο την σελίδα του paypal : https://www.paypal.com/cs/smarthelp/article/what-are-common-scams-and-how-do-i-spot-them-faq3176   εξηγεί τους πιθανούς τρόπους απώλειας χρημάτων ή περιουσίας απο scammers. Συνήθως οι υποτιθέμενοι "αγοραστές" , θα σε εκβιάσουν με κάποιο τρόπο σε κάποια κατάθεση, ενώ υπάρχει πιθανότητα ο λογαριασμός τους να είναι συνδεδεμένος με κλεμένη κάρτα, οπότε και η πίστωση στον λογαριασμό μας θα αντιλογιστεί, οπότε χάνουμε και αντικείμενο κιθάρα/μπάσο/κτλ (για το οποίο δεν δίνει δεκάρα κανένας ούτως ή αλλως) αλλά φυσικά και τα χρήματα.   Ολα βασίζονται στην ταχύτητα. Όποιος είναι πειθαρχημένος δεν πρόκειται να χάσει χρήματα.
    • Διαφωνώ σε όλα. Ούτε όλοι θέλουν να κάνουν μουσική καριέρα, ούτε όλοι είναι συνθέτες, ούτε όλοι έχουν διάθεση/ικανότητα να πειραματιστούν/γράψουν κάτι δικό τους. Και δε θα πρέπει να πιεστεί κανένας να βγάλει κάτι original ούτε να αισθάνεται μειονεκτικά αν δεν μπορεί. Αν και όταν έρθει η στιγμή, θα εμφανιστεί η ανάγκη και θα είναι τόσο δυνατή που δε θα κρατιέται. Αλλά και ποτέ να μη γίνει αυτό, in my book που λένε και στο χωριό, δεν κατατάσσεσαι σε καμία "θλιβερή" κατηγορία.

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύχρηστη. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε.