Προς το περιεχόμενο

The Led Zeppelin story


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπερεκτιμημενοι γιατι:

Κλεφτες

Page κουλος

Σαπιοι συνθετες

Μετρια live

Ανωμαλα εξωφυλλα (γυμνα παιδια ρε καραγκιοζηδες?)

LZ<Deep Purple

LZ<<Bad Company

LZ<<<Iron Butterfly

LZ<<<<Socrates

LZ<<<<<Ξυλινα Σπαθια

LZ<<<<<<Κιτρινα Ποδηλατα

 

και φυσικα αντε ακουστε λιγο Bert Jansch και Davey Graham να ανοιξετε λιγο τα μυαλα σας και ξεκολλατε λιγο με τον Jimmy που αν δεν ηταν αυτοι ουτε η μανα του δεν θα τον ηξερε

I'm not bored. I've just got an incredibly boring face.

-Charlie Watts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερεκτιμημενοι γιατι:

Κλεφτες

Page κουλος

Σαπιοι συνθετες

Μετρια live

Ανωμαλα εξωφυλλα (γυμνα παιδια ρε καραγκιοζηδες?)

LZ<Deep Purple

LZ<<Bad Company

LZ<<<Iron Butterfly

LZ<<<<Socrates

LZ<<<<<Ξυλινα Σπαθια

LZ<<<<<<Κιτρινα Ποδηλατα

 

και φυσικα αντε ακουστε λιγο Bert Jansch και Davey Graham να ανοιξετε λιγο τα μυαλα σας και ξεκολλατε λιγο με τον Jimmy που αν δεν ηταν αυτοι ουτε η μανα του δεν θα τον ηξερε

διαφωνουσα στην αρχη,μεχρι που ειδα αυτο για τα κιτρινα ποδηλατα...αυτο ηταν...ταυτιστηκαμε... κ να προσθεσω

LZ<<<<<<ΠΥΞ ΛΑΞ

LZ<<<<<<ΟΝΙΡΑΜΑ

LZ<<<<<<ΗΙ5

LZ<<<<<<ΟΝΕ

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνουσα στην αρχη,μεχρι που ειδα αυτο για τα κιτρινα ποδηλατα...αυτο ηταν...ταυτιστηκαμε... κ να προσθεσω

LZ<<<<<<ΠΥΞ ΛΑΞ

LZ<<<<<<ΟΝΙΡΑΜΑ

LZ<<<<<<ΗΙ5

LZ<<<<<<ΟΝΕ

 

Κοιτα το "Δοκαρια" των Πυξ Λαξ παιζει να ειναι και ενας απο τους καλυτερους ροκ δισκους των τελευταιων 30 χρονων (το ειχε και το Rolling Stone). Οι Onirama ηταν καλοι στα πρωιμα live τους αλλα το εχασαν ρε φιλε οταν μπηκαν στο στουντιο...ολος ο αερας και δυναμισμος της συναυλιακης που ειχαν εχει χαθει πια. HI5 και ONE δεν ακουω δεν ειμαι τοσο του metal αλλα αν εχεις καποιες προτασεις ειμαι ευπροσδεκτος. σιγουρα καλυτερα album θα χουν απο τους Zep...

I'm not bored. I've just got an incredibly boring face.

-Charlie Watts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το "Δοκαρια" των Πυξ Λαξ παιζει να ειναι και ενας απο τους καλυτερους ροκ δισκους των τελευταιων 30 χρονων (το ειχε και το Rolling Stone). Οι Onirama ηταν καλοι στα πρωιμα live τους αλλα το εχασαν ρε φιλε οταν μπηκαν στο στουντιο...ολος ο αερας και δυναμισμος της συναυλιακης που ειχαν εχει χαθει πια. HI5 και ONE δεν ακουω δεν ειμαι τοσο του metal αλλα αν εχεις καποιες προτασεις ειμαι ευπροσδεκτος. σιγουρα καλυτερα album θα χουν απο τους Zep...

Mystique και 'Τα κακα κοριτσια'...κλασεις ανωτεροι απο LZ

 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι τοσο μεγαλος για να προλαβω να δω τους Zeppelin Live...αλλα οτι υλικο υπαρχει σε vhs k dvd το εχω λιωσει...

Αν ακουγονται ετσι σε dvd...δεν μπορω καν να κατανοησω την αισθηση που θα ειχαν αν ημουν μεσα στο Live...

Eυτυχισα να δω τον Robert Plant  live ομως πριν λιγα χρονια στο Ολυμπιακο σταδιο να ανοιγει τον Sting...

ο ανθρωπος ειναι φαινομενο...φωναρα και θεωρω οτι ειναι γεννημενος για frontman..

Aν και ο Sting τον ειχε θαμμενο στον ηχο και στο φως...ο Plant...η φωνη του βγηκε εξω καμπανα!!

Θυμαμαι και κατι αλλα γκρουπακια συμμετειχαν.. στην αρχη ....

 

Οποιος εχει ορεξη και αυτο επισης εχει ενδιαφερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερεκτιμημενοι γιατι:

Κλεφτες

Page κουλος

Σαπιοι συνθετες

Μετρια live

Ανωμαλα εξωφυλλα (γυμνα παιδια ρε καραγκιοζηδες?)

LZ<Deep Purple

LZ<<Bad Company

LZ<<<Iron Butterfly

LZ<<<<Socrates

LZ<<<<<Ξυλινα Σπαθια

LZ<<<<<<Κιτρινα Ποδηλατα

 

και φυσικα αντε ακουστε λιγο Bert Jansch και Davey Graham να ανοιξετε λιγο τα μυαλα σας και ξεκολλατε λιγο με τον Jimmy που αν δεν ηταν αυτοι ουτε η μανα του δεν θα τον ηξερε

 

για δες ρε τι μαθαίνει κανείς....

 

κάτι έσπασε μέσα μου...

45 χρόνια έστηνα τις μουσικές μου προτιμήσεις πάνω στην άμμο....

 

Είναι κακόοοοο....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

για δες ρε τι μαθαίνει κανείς....

 

 

Να σου πω την αλήθεια και εγώ έμαθα κάτι σήμερα: Ότι οι Πυξ Λαξ έχουν δίσκο υπό τον τίτλο "Δοκάρια".

Έκπληκτος  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια και εγώ έμαθα κάτι σήμερα: Ότι οι Πυξ Λαξ έχουν δίσκο υπό τον τίτλο "Δοκάρια".

Έκπληκτος  ;D

 

Ε αμα το μονο που ακους ειναι τα (κλεμμενα) τραγουδακια των Led, δεν εκπλησσομαι που δεν εχεις ακουσει το magnum opus των Πυξ Λαξ...το "Δοκαρια" ειναι συντομογραφια για το "Τα Δοκαρια Στο Γρασιδι Περιμενουν Τα Παιδια"...πως αντι για "Sgt.Pepper Lonely Hearts Club Band" λεμε "Pepper" ή και απλα "Sgt.", ετσι και με τον εν λογω δισκο.

 

Μεινε με το IV σου και την τετραδα που μεχρι το 1971 ΟΥΤΕ ΤΙΤΛΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ ΤΗΣ και ασε τα "Δοκαρια" για τους ψαγμενους, φιλε Terry...

I'm not bored. I've just got an incredibly boring face.

-Charlie Watts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου