Προς το περιεχόμενο

Ακριβός εξοπλισμός που δεν μετανιώσαμε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

images?q=tbn:ANd9GcTnzPIcOH3lFHL4ZLQiHkiPhsZW16D3_TDLLutjnIynXLfjvooP

 

so nothing...

 

αλλα συναδελφοι δεν ειστε.....(εκτος αν ΟΝΤΩΣ ειστε  ;D) κοντομπατζανακηδες εισαστασουντε  ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα περισσότερα λίγο πολύ ήξερα τι να περιμένω

 

Δικαίωση και τύχη μπορώ να θεωρήσω μόνο την πρώτη ακριβή κιθάρα μου

 

Ένα μεταλοκιθαρο σε στυλ Les paul . Schecter Hellraiser solo 6

 

Δεν θυμάμαι γιατί την επέλεξα και το σκεφτόμουν όταν έκανα την παραγγελία

 

Ήμουν Κομοτηνή τότε . Μπαίνω στο κατάστημα πιάνω το μπλα μπλα . Κοιτάζουμε κιθάρες στο ίντερνετ κυρίως σέκτερ . Δεν θυμάμαι τι και πως αλλά καταφέρνει και μου την φέρνει αρκετά φθηνότερα από Τομαν , telesound κλπ . Στο κουτί της κανονικά με τα Άλλεν κλπ

 

Είναι η μόνη κιθάρα που αγόρασα ποτέ και ήταν τέλεια απ το πρώτο λεπτό που την έβγαλα απ το κουτί. Χωρίς το παραμικρό ψεγάδι

 

Μαζί θα γεράσουμε. Δεν με πρόδωσε ποτέ σε κανένα τομέα 8-9 χρόνια

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Original 1966

 

13433-241117170823.jpeg

 

Από ό,τι άλλο και να έχω nothing comes close.

 

Χμμμ ίσως αυτό, αλλά μας το άφησε ο παππούς και δεν ξέρω ακόμα να το λαλήσω όπως πρέπει.

 

 

13433-211117111417.png

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Kemper. Ξέρω πως πολλοί είναι δύσπιστοι, αλλά το θεωρώ μακράν την καλύτερη αγορά που έχω κάνει, και ίσως τη μεγαλύτερη κιθαριστική εφεύρεση μετά τις fender, τις gibson και τους marshall...τόσο πολύ μ'αρέσει  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω να πω για το παλιό, λαμπάτο, Tonebone Hot British για το οποίο έδωσα 200 και βάλε ευρώ, που είναι πολλά για πετάλι distortion, αλλά πρόκειται για μαγικό κουτί που πετυχαίνει ήχους απο SRV και Santana μέχρι και Iron Maiden και Metallica.

 

Και εγώ για το παρεμφερές Tonebone Plexitube που είναι το μεγάλο αδερφάκι του Hot British, θα έλεγα ότι δεν μετάνιωσα το σχετικά μεγάλο ποσό που έδωσα για πετάλι (γυρω στα 340 ευρώ).

 

Η πλάκα είναι ότι ήμουν ευχαριστημένος με το od/dist που χρησιμοποιούσα μέχρι τότε, και ότι κοροϊδευα τους μπουτικ-άδες που έδιναν τόσα πολλά λεφτά σε πετάλια, αλλά όταν το άκουσα έπαθα σοκ.

 

Βέβαια από πλευρά αξιοπιστίας με ''πούλησε εν ώρα υπηρεσίας'' και αναγκάστηκα να το επιστρέψω, και το καινούργιο προϊόν που μου έστειλαν μου έκανε και αυτό κάποια νερά, αλλά παρ'όλα αυτά δεν το μετάνιωσα γιατί είναι κατ'εμέ το απόλυτο overdrive/distortion πετάλι, παρά το προβλήματα αξιοπιστίας που δυστυχώς έχει.

 

Πήρα για back up ένα carl martin plexitone , το οποίο δεν με τρέλανε, αν και σε κάποιους φίλους μου αρέσει πιο πολύ από το plexitube.  Αλλά για μένα το plexitube παραμένει το απόλυτο πετάλι.

 

Όσον αφορά τις κιθάρες, δεν μετάνιωσα τα λεφτά που έδωσα για την Gibson LP traditional 2016. Ήταν η απόλυτη LP για μένα, όσον αφορά τα specs, το χρώμα κτλ, παρότι υπήρχαν και ακριβότερες:  Δεν ήθελα την στάνταρντ/custom, δεν ήθελα high performance, δεν ήθελα coil split, ήθελα traditional weight relief και όχι chambered,  δεν ήθελα ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ grade flame, και ήθελα μόνο το συγκεκριμένο χρώμα (light burst) με το διακριτικό AA flame στο καπάκι. H απόλυτη les paul για τα δικά μου γούστα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσω πολύ ακριβότερο εξοπλισμό ( Fender/Gibson Custom Shop one-offs/limited editions, vintage κιθάρες/ενισχυτές κτλ.)  που αγόρασα για καθαρά επενδυτικούς λόγους, μάλλον θα έλεγα αυτά. Συγχωρέστε μου το "άλλα αντί άλλων" της φωτογραφίας ( ΙΟΝ αμυγδάλου πανω στον Jubilee, ενα παλιό Pixel που ξέθαψα από την αποθήκη και ένα... ζαντολάστιχο  ;D) , αλλά αυτή είχα πρόχειρη...  ;D

 

Τέλοσπαντων, ένας 1987 Marshall Silver Jubilee 2554 (NOS) και μία Les Paul από το Custom Shop (Jimmy Page #1 Custom Authentic replica) με Brazilian Rosewood και original PAFs

IMG_0249.thumb.JPG.4acea8d2ce14a967536778350a5b47aa.JPG

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

βασικα τα περισσοτερα μηχανηματα που ευχαριστηθηκα ηταν φτηνα η μετρια σε τιμη. Απο τα ακριβα το καλυτερο μου πρεπει να ειναι ο AER

 

– Compact 60-3

 

σκυλος, τον εχω χρονια, περιοδειες, ταξιδια, αεροπλανα βαπορια κτλ..  ;D μεχρι και punk εχει παιξει σε θεατρα, λαιβ με δυο οργανα η φωνη..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου