Προς το περιεχόμενο

Waves VU Meter - Free for today!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Όποιος έψαχνε να βρεί VU Meter για το DAW, ίσα που προλαβαίνει.

Σαν προσφορά για την Black Friday, κατεβάστε το νέο plugin δωρεάν!

https://www.waves.com/plugins/vu-meter#introducing-vu-meter-plugin

Δυστυχώς υπάρχουν μόνο 2-3 εναλλακτικές εφαρμογές, εκ των οποίων η πιο πιστή κοστίζει πάνω απο 100 ευρώ. Εγω το πήρα ήδη.

 

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιάννη, το κατέβασα και εγώ (το έγραψα και σε άλλο νήμα και το ψιλο-έθαψα ;D).

 

Ίσως επειδή το έκανα offline installation για να μου τρέξει ήθελε να δημιουργήσω ένα κλειδί με usb flash (χώρια την ταλαιπωρία στην εγκατάσταση-ίσως φταίει το ότι επέλεξα την offline ) ….και στην ουσία να δεσμεύω μια ολόκληρη θήρα usb για να τρέχω…ένα plugin!

 

Δεν λέω….έχω αρρώστια με τα VU meters, αλλά ξέρω και εγώ…..μια usb θύρα για ένα «άχρηστο» εργαλείο σε επίπεδο DAW.

 

Να ήταν π.χ (και πάλι) για καμία  matsring πλατφόρμα , οκ (αλλά εκεί έχω το WaveLab με τα υπέροχα μπιχλιπμίδια του).

 

Και αυτό που με ξένισε είναι ότι ήταν free!.

Κάνε βρε αδερφέ ένα .dll να το ρίξω στον φάκελο…και μην με τυραννάς με dongle…αφού το δίνεις που το δίνει τζάμπα.  ;D ;D ;D

 

Ξέρω γω….μπορεί να χω και άδικο. ;D

 

Y.Γ. για τα αρρωστάκια του είδους , κατεβάστε το free app για android «Casse-o-player”.....θα με θυμηθείτε.

8c0da36430c077bdb0712c0721d36bb7.jpg.9545ccdf3958155f3eb2753936bc3ca4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εν τω μεταξύ το εγκατέστησα και είναι πολύ κοντά στο αναλογικό που ειχα συνηθίσει να βλέπω μπροστά μου για σειρά ετών πάνω σε κονσόλες Sony, Arrakis, Soundcraft και μπομπινόφωνα Studer και Revox.

 

Σε σύγκριση δε με το TBProAudio που είχα, είναι η μέρα με την νύχτα σε πιστότητα. Αλλά ήταν κι αυτό δωρεάν.

 

index.php?action=dlattach;topic=212989.0;attach=57566;image

 

Ίσως επειδή το έκανα offline installation για να μου τρέξει ήθελε να δημιουργήσω ένα κλειδί με usb flash (χώρια την ταλαιπωρία στην εγκατάσταση-ίσως φταίει το ότι επέλεξα την offline ) ….και στην ουσία να δεσμεύω μια ολόκληρη θήρα usb για να τρέχω…ένα plugin!

 

Ισως κι εγω να παρασύρομαι καθώς εχω κι άλλα Waves εγκατεστημένα μέσω του Waves Center που υπάρχει στον υπολογιστή μου και είναι μια απλή διαδικασία. Με την σειρά 9 δεν χρειάζεσαι USB dongle.

VU.jpg.c7fe73004e607e8d80077adb43b7f281.jpg

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Από interface σκίζει .

Φαίνεται να δουλεύει σωστά.

 

Έκανα χαζομάρα (ένας σωστός reviewer δεν το παίρνει πότε προσωπικά ;D ;D), αλλά συγχύστηκα  και το έκανα uninstall, πρίν προλάβω να το μετρήσω με ένα κανονικό  .

 

Εγώ το έβαλα το Waves Center, μου φάνηκε βαρύ ακόμα και αυτό...και το βάρος του φαντάζομαι αφορά την "ασφάλεια" παρά το αποτέλεσμα.

 

Για να είμαι όμως αντικειμενικός, ναι είναι καλό.......ναι είναι FREE και αν είσαι και Online.....go for it.....χωρις δεύτερη σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν και είδα πριν τα σχόλια του κι είπα γουατ δε φακ τζάμπα ειναι...

Οπότε όταν στήσω το νέο μηχάνημα θα δω τί παιζει

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου