Προς το περιεχόμενο

Τραγούδι προς μάζεμα.


dxrysik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τραγουδι που έγραψα και που δυστηχώς το μόνο που βρίσκεται σε μία μη αξιοπρεπή κατάσταση παρουσίασης.

 

Η σύνθεση για μένα ήταν και παραμένει χόμπι (ή μάλλον ανάγκη έκφρασης τις περισσότερες φορές). Δεν είμαι επαγγελματίας μουσικός ούτε και πρόκειται να γίνω.

 

Διαθέσιμο (χωρίς καμία απαίτηση πέραν της αναγνώρισης του δημιουργού του) σε όποιο σχήμα επιθυμεί να το συμπεριλάβει σε μελλοντικό του project (δισκογραφία ή lives).

 

Μοναδική μου επιθυμία είναι να το ακούσω σε μια καλύτερη μορφή και αν είναι γραφτό να το δώ να ταξιδεύει...

 

Επισυνάπτονται mp3 και στίχοι/pdf.

Τα_έχω_χάσει_εντελώς_0.7.mp3

Τα_έχω_χάσει_εντελώς_0.7.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

133 views και κανένα σχόλιο ή απάντηση έως τώρα. ?

137.

Να το 1ο.

Χωρίς να πάθω πλάκα, νομίζω ότι μπορεί να παίξει στο ραδιόφωνο. Το αν θα γίνει επιτυχία δεν το ξέρω. Έχει αξιοπρεπή μελωδική γραμμή και στίχο που δεν είναι ανόητος.

Μόνη προυπόθεση:  Να το τραγουδήσει άλλος.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

137.

Να το 1ο.

Χωρίς να πάθω πλάκα, νομίζω ότι μπορεί να παίξει στο ραδιόφωνο. Το αν θα γίνει επιτυχία δεν το ξέρω. Έχει αξιοπρεπή μελωδική γραμμή και στίχο που δεν είναι ανόητος.

Μόνη προυπόθεση:  Να το τραγουδήσει άλλος.

 

από το μπορεί να παίξει μέχρι το να παίξει ξέρεις πόσος δρόμος είναι?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια.

Είναι αλήθεια ότι η φωνή μου πλέον χάνει λίγο στις ψηλές οκτάβες (χαχαχα).

Και η αλήθεια Νέστωρα είναι ότι δεν έχω ιδέα πόσο μακρύς είναι ο δρόμος.

Ένα τραγούδι είναι, που περιμένει κάποιον να το υιοθετήσει, να το ντύσει και να το βγάλει βόλτα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου τι σχόλια θες...

εδώ ανεβάζουν άνθρωποι κομματάρες και άντε να πάρουν κανα δυό like.

 

Είσαι ευχαριστημένος με ό,τι έκανες?

δούλεψε το κι άλλο και ΟΚ.

 

τι ψάχνεις τώρα, παραγωγό ή εκτελεστή?

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ DimSonic.

 

Προσωπικά είμαι νέο μέλος του noiz.gr, την ύπαρξη του οποίου αγνοούσα. Παιδιά που ασχολούνται περισσότερο με τη μουσική, μου είπαν πως λειτουργεί σαν ένα μουσικό καφενείο, όπου κάποιος (ακόμα και ερασιτέχνης όπως εγώ) μπορεί να καταθέσει προτάσεις ή να ανταλλάξει ιδέες και απόψεις σχετικά με τη μουσική.

 

Θα ήμουν ιδιαίτερα χαρούμενος εάν κάποια στιγμή με καλούσε κάποιος από τη πιο άσιμη μπάντα και μου ζητούσενα συμπεριλάβει το τραγούδι μου σε κάποιο επόμενο live της. Θα ήμουν μάλλιστα, ακόμα πιο χαρούμενος εάν μου ζητούσε να παραβρεθώ σε κάποια πρόβα ώστε να ολοκληρώσουμε μαζί το τραγούδι. Αυτή είναι η χαρά της δημιουργίας.

 

Τώρα, εάν όλα αυτά δεν έχουν σχέση με τον σκοπό λειτουργίας του noiz.gr θα πω ότι έκανα λάθος και θα συνεχίσω να γράφω τραγουδάκια γιατί δεν το κάνω με σκοπό αλλά από ανάγκη. Και ας πάρω like, μόνο από εμένα και τη παρέα μου.

 

Εύχομαι σε όλους καλή συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φίλε dxrysik, καταρχάς καλώς ήλθες.

Tο θέμα το άνοιξες …..και θα είναι  στο noiz  για  ΠΑΝΤΑ.

Μην ανησυχείς, μπορεί να το δει κάποιος που μπορεί να το αναλάβει , τώρα , μπορεί μετά από έναν ή και έξι μήνες.

Κατανοώ την «αγωνία» σου για κάτι άμεσο, αλλά κάνε λίγο υπομονή, ποτέ δεν ξέρεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ψάχνεις τώρα, παραγωγό ή εκτελεστή?

Αν ψάχνει για ντράμερ μαθαίνω ότι ένα ταλαντούχο παιδί ονόματι Ρίνγκο Σταρρ είναι διαθέσιμος αυτή την εποχή.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου