Προς το περιεχόμενο

Πέτρες ή Σκαθάρια?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άμπαλος εγώ; Really? Ιφ γιου μαστ νόου, εγώ έχω παίξει σε όλους τους δίσκους των Beatles και σε όλους τους δίσκους που τα credits αναφέρουν το όνομα του Purdie, των προσωπικών του συμπεριλαμβανομένων.

Ναι μικροδείχνω, μου το λένε συνέχεια...  :D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τη σοβαρή ψηφοφορία. Σαν να παίζει Μπαρτσελόνα με Ηρακλή Ψαχνών,  να κλέβεις εκκλησία, να παίρνεις το γλειφιτζούρι από πεντάχρονο κ.λπ. κ.λπ.

Ενώ τα φέντερ-γκίμπσον, μέηπλ-ρόουζγουντ, ασσσσ-άλντερ και άλλα τέτοια είναι σοβαρά? Πάντως μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα δε συμφωνούν με σένα  ;D

 

Καλά κοίτα να δεις, μην μας παίρνεις (τα παίρνεις όλα) και πολύ σοβαρά στο συγκεκριμένο θρεντ. Γενικώς χαβαλεδιάζουμε.

έδιτ  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τώρα, όντως ξεκίνησες το θρεντ με σοβαρή διάθεση; Δεν ήταν τρολιά; Δεν έκανες πλάκα; Ειλικρινά δεν το κατάλαβα.

Αν είναι έτσι, παίρνω πίσω όσα έγραψα... Δηλαδή, δεν τα παίρνω ακριβώς πίσω γιατί δεν μπορώ να τροποποιήσω τα ποστ μου αλλά γιου νόου γουάρα μιν.

 

No hard feelings ελπίζω.

 

Edit: ΟΚ επειδή πραγματικά δυσκολεύομαι να το πιστέψω... Δεν τρόλαρες; Σοβαρά τώρα. 

 

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έκανα. Διαβάζω συχνά σε άλλα θρεντς από κάποιους που γράφουν πόσο τεράστια μπάντα είναι οι στόουνς, σε κάποια άλλα αντίστοιχα σχόλια για τα σκαθάρια, κάποιοι να λένε ότι δεν τους αρέσουν καμία από τις 2. Δεν βρήκα κάποιο αντίστοιχο θρεντ με τόσο άμεση αντιπαράθεση μεταξύ των 2 και είπα ας το κάνω, παρόλο που είχα στην άκρη του μυαλού μου ότι μπορεί να αντιμετωπιστεί ως τρολλιά λόγω του άλλου θρεντ.

 

Η μόνη πλάκα που έκανα ήταν ότι διάλεξα μπιτλς λόγω του Ρίνγκο, αλλά δεν ισχύει, όυτως ή άλλως αυτούς θα διάλεγα.

 

No hard feelings ελπίζω.

Κοιμήθηκα στραβά και τα άκουσες εσυ  ;D  Όλα καλά  :-*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ. Πάντως you coulld have fooled me! :)

 

Κοιμήθηκα στραβά

Τουλάχιστον εσύ κοιμήθηκες. Εγώ ξενύχτησα ακούγοντας 7 το φορές το Let it bleed για να επιβεβαιώσω την άποψή μου. Την επιβεβαίωσα αλλά δεν νομίζω ότι θα ξανακούσω Stones για πολύ καιρό. Βάζω το White Album τώρα να στανιάρω.  ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω Beetles μόνο και μόνο για τον John Lennon.Το Imagine που εβγαλε ήταν το τραγούδι του αιωνα.+1Που παίζει και με semi-hollow κιθάρα

Αυτός ο ανθρωπος πρέπει να ήταν πολύ μερακλής πάντως...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που παίζει και με semi-hollow κιθάρα

Αυτός ο ανθρωπος πρέπει να ήταν πολύ μερακλής πάντως..

 

Την ΜΙΣΟΥΣΕ αυτη την κιθαρα (καλα ρε παιδια ολοκληρος Lennon & δεν ειχε ενα τεχνικο να του ΣΕΤΑΡΕΙ την κιθαρα?  ;D)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί "ή" και όχι "και"?

Γιατί λειπει απο το poll η επιλογή "και οι δυο ειναι σουπερ"?

Υποψιάζομαι οτι είχες δολο για να γίνει κουρείο το θεμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Δεν μπορώ να αποφασίσω. Μου αρέσουν και οι δύο μπάντες. Νιώθω ότι αν σε κάποιον δεν αρέσει έστω μία από τις δύο αυτές μπάντες  δεν καταλαβαίνει τι είναι ροκ και ποπ..

  Είναι αντιδιαμετρικές μεταξύ τους. Στη μια περίπτωση έχουμε το κλασικό σχήμα τραγουδιστής και κιθαρίστας/συνθέτης . Στην άλλη, δυο (και τρεις) εν δυνάμει φρόντμαν (σίγουρα το βγάζουν το εφτάωρο άνετα ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου