Προς το περιεχόμενο

Solar guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, mikeguitar said:

Μπορείς να τα περάσεις τα locking tuners ή να κάνεις locking κόμπο.Πήγαινε στη solar καλύτερα δεν είναι τυχαίο που τις έχει βολευτεί ο Stel που δεν άλλαζε τις musicman με τίποτα.

Καλά ναι, το ξέρω ότι μπορώ να αλλάξω τα κλειδιά σε locking (το έχω κάνει στην ESP Edwards Explorer, που είχα ποστάρει πριν χρόνια εδώ, μαζί με άλλες αναβαθμίσεις σε γέφυρα, μαγνήτες, κτλ). Απλώς λέω ότι για την τιμή (749€ ή £649) θα μπορούσε να έχει και locking, έστω non-branded, αντί για απλά Grover που είχε στην πρώτη παρτίδα (μετά από κάποια S/Ns άλλαξαν τα Grover με Solar branded).

 

Όσον αφορά το να πάω καλύτερα στη Solar από τη Charvel, δεν ξέρω. Μπορεί και να μην κάνω τίποτα στο τέλος. Θ' ανοίξω άλλο θέμα γι' αυτό αν είναι.

Επεξεργασμένο από grinder

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, grinder είπε

Δοκίμασα πρόσφατα εδώ στο ΗΒ μια A2.6 ολόιδια με αυτή που έχει ο Stel. Φανταστική κιθάρα!

Εχει τοσο χαμηλο action οσο λεει στο βιντεο του ο Stel?

Tι νουμερο χορδες φοραγε? Θυμασαι?

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, digisilence said:

Εχει τοσο χαμηλο action οσο λεει στο βιντεο του ο Stel?

Tι νουμερο χορδες φοραγε? Θυμασαι?

 

Ναι, έχει αρκετά χαμηλό action χωρίς fred buzz απ' όσο θυμάμαι. Χορδές θα σε γελάσω, 9-42 πρέπει να ήταν. Νομίζω με αυτές έρχεται. Πάρε εδώ κι ένα βίντεο που πέτυχα νωρίτερα σήμερα:

 

https://www.youtube.com/watch?v=TI4UXpNa-NI

Επεξεργασμένο από grinder

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου