Προς το περιεχόμενο

NI Maschine mk I συμβατοτητα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω βρει το maschine mk I σε αρκετα καλη τιμη και σκεφτομουν να το αγορασω.Θα ειναι η πρωτη φορα που θα ασχοληθω με αυτο οποτε ειμαι ασχετος  . Η χρση του θα ειναι για djing και παραγωγη .Ηθελα να ρωτησω :

α)Ειναι συμβατο με τα High Sierra?Στην ανακοινωση της NI ,η  λιστα συμβατοτητας δεν το αναφερει .Αλλα μου φαινεται περιεργο να αχρηστευτει ετσι ενα μηχανημα

β)Αξιζει να το αγορασω ή να δωσω τα διπλασια για το mk II ?

Αν υπαρχει καποιος που το εχει ,ας βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εχω βρει το maschine mk I σε αρκετα καλη τιμη και σκεφτομουν να το αγορασω.Θα ειναι η πρωτη φορα που θα ασχοληθω με αυτο οποτε ειμαι ασχετος  . Η χρση του θα ειναι για djing και παραγωγη .Ηθελα να ρωτησω :

α)Ειναι συμβατο με τα High Sierra?Στην ανακοινωση της NI ,η  λιστα συμβατοτητας δεν το αναφερει .Αλλα μου φαινεται περιεργο να αχρηστευτει ετσι ενα μηχανημα

β)Αξιζει να το αγορασω ή να δωσω τα διπλασια για το mk II ?

Αν υπαρχει καποιος που το εχει ,ας βοηθησει

 

α) Στον κόσμο του λόγισμικού, αν κάποιος δε λέει κάτι ξεκάθαρα, είναι λάθος να το συμπεραίνουμε μόνοι μας.

 

β) Δεν ξέρω αν αξίζει, αλλά εγώ αυτό θα έκανα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Στον κόσμο του λόγισμικού, αν κάποιος δε λέει κάτι ξεκάθαρα, είναι λάθος να το συμπεραίνουμε μόνοι μας.

 

β) Δεν ξέρω αν αξίζει, αλλά εγώ αυτό θα έκανα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

:)

 

α)τι εννοεις?

β)απο οτι εχω διαβασει δεν εχουν μεγαλες διαφορες οι δυο εκδοσεις .για αυτο ρωταω αν καποιος που εχει εμπειρια και με τα δυο μπορει να βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α)τι εννοεις?

β)απο οτι εχω διαβασει δεν εχουν μεγαλες διαφορες οι δυο εκδοσεις .για αυτο ρωταω αν καποιος που εχει εμπειρια και με τα δυο μπορει να βοηθησει

 

για το πρώτο δεν γνωρίζω προσωπικά να σε βοηθήσω.

για το δεύτερο, έχει τύχει να δοκιμάσω αυτό που σκέφτεσαι να πάρεις μεταχειρισμένο και το τελευταίο.

Είμαι εξοικειωμένος με όλες τους τις λειτουργίες και το software και θεωρώ και τα 3 καλή επιλογή. Υπάρχουν διαφορές σε κάποιες ευκολίες πρόσβασης σε λειτουργίες, σε συνδυασμούς αλλά ιδιαίτερα άμα δεν έχεις πολλή εμπειρία δεν θα σε απασχολήσουν πολύ, τουλάχιστο στην αρχή που έχεις πάρα πολλά να κάνεις με τον τρόπο που θέλεις να δουλέψεις και κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει ουσιαστική υστέρηση σε δυνατότητες, εκτός από κάποια πρόσθετα του software που πάνε με τις εκδόσεις.

 

Αντίστοιχα άμα το πάρεις μεταχειρισμένο να προσέξεις τα θέματα μεταφοράς του license από τον αγοραστή, υπάρχουν και οδηγίες στο site της NI για να μπεί ομαλά και να είναι λειτουργικό στο σύστημά σου.

 

αυτή είναι η γνώμη μου.

Από εκεί και πέρα άμα σε παίρνει πας στα ποιό καινούργια για περισσότερες λειτουργίες και υποστήριξη, αλλά προσωπικά πιστεύω θα σε καλύψει και θα "εκπαιδευτείς" και αντίστοιχα για να εκμεταλλευτείς και τα πιο καινούργια ακόμα καλύτερα.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν δεν το γράφει η ΝΙ, ρισκάρεις,

 

Παρ’  όλα αυτά έχω δει controllers να δουλεύουν με software ή λογισμικά που δεν ήταν γι αυτό (ενδεχομένως με περιορισμένες δυνατότητες ή εν πάσει περιπτώσει όχι με όλες) , π.χ. έχω δει το Novation Launch control να το δουλεύουν με το sony Vegas.

 

Ψάξε στο internet και κυρίως στο youtube να δεις αν κάποιος χρησιμοποιεί αυτόν τον controller με το software ή το OS που θες (και πως).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το γράφει η ΝΙ, ρισκάρεις,

 

Παρ’  όλα αυτά έχω δει controllers να δουλεύουν με software ή λογισμικά που δεν ήταν γι αυτό (ενδεχομένως με περιορισμένες δυνατότητες ή εν πάσει περιπτώσει όχι με όλες) , π.χ. έχω δει το Novation Launch control να το δουλεύουν με το sony Vegas.

 

Ψάξε στο internet και κυρίως στο youtube να δεις αν κάποιος χρησιμοποιεί αυτόν τον controller με το software ή το OS που θες (και πως).

 

 

 

από ότι ξέρω γίνεται κανονικά η μεταφορά και γνωρίζω περίπτωση.

Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να ψάξω για το link που υπάρχει και στην ΝΙ, ας κάνει ο φίλος μας

ενα search στο google για να είναι σίγουρος, γιατί από τότε που το ξέρω μπορεί να έχει αλλάξει φυσικά κάτι, αν και δεν νομίζω. Αλλά......... ποτέ δεν ξέρεις χαχααχχαχαααχ

 

 

edit εν τάχει

ας δει ο OP αυτό

 

https://support.native-instruments.com/hc/en-us/articles/209566129-How-to-Request-a-License-Transfer-ID-to-Sell-Your-NI-Product

 

https://support.native-instruments.com/hc/en-us/articles/209566549-How-to-Import-a-License-Transfer-ID-to-your-NI-Account

 

σε συννενόηση με τον πωλητή

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

από ότι ξέρω γίνεται κανονικά η μεταφορά και γνωρίζω περίπτωση.

Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να ψάξω για το link που υπάρχει και στην ΝΙ, ας κάνει ο φίλος μας

ενα search στο google για να είναι σίγουρος, γιατί από τότε που το ξέρω μπορεί να έχει αλλάξει φυσικά κάτι, αν και δεν νομίζω. Αλλά......... ποτέ δεν ξέρεις χαχααχχαχαααχ

 

Δεν μιλάω για μεταφορά άδειας εγω, άλλα για συμβατότητα controller/software/os

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάω για μεταφορά άδειας εγω, άλλα για συμβατότητα controller/software/os

 

oh i am sorry.

Είμαι ένα ποταπό σκουλίκι.

Διαβάζω γρήγορα γιατί κάνω και κάτι άλλο.

Συγνώμη my friend

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις .κι εγω για πειραματισμο το ηθελα για να δω πως θα λειτουργησει με τον τροπο που μιξαρω αλλα και γραφω μουσικη .Η τιμη που το βρηκα ηταν αρκετα δελεαστικη για πειραματισμο αλλα οπως το βλεπω τωρα περισσοτερο για ρισκο μου φαινεται .Απο την αλλη κου φαινεται αδιανοητο να αχρηστευεται ετσι ενα hardware .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Απο την αλλη κου φαινεται αδιανοητο να αχρηστευεται ετσι ενα hardware .

 

Να μην σου φαίνεται και καθόλου.

Τα έχουμε πει κατα καιρούς....χιλιάδες φορες....η νεα τάξη πργαμάτων. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου