Προς το περιεχόμενο

Artist series by Dom Famularo


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σοβαρό περιεχόμενο ζει και βασιλεύει στην εποχή του ίντερνετ, και ας έχει και αυτό απώλειες λόγω filesharing. Μια χαρά κονομάνε τα video games, μια χαρά κονομάνε τα σίριαλ κλπ. Οι χίπηδες με τα κλαμπατσίμπανα και τα πρεζάκια στα φωνητικά, μπορεί να πούλαγαν κάποτε γιατί στο σαλόνι μας υπήρχε μόνο ένα πικάπ, άντε και καμιά τηλεόραση, οπότε πως θα ευθυμήσεις παρά μόνο καμιά ουσία και μουσική, τώρα όμως τα πιτσιρίκια που αυτά πάντα ξοδεύουν έχουν άλλες προτεραιότητες, κάνα playstation ξέρω γω, και πολύ καλά κάνουν. Έτσι και αλλιώς αυτή η μουσική που ακούγαμε, γραμμένη όπως παραδέχεται και αυτός με την ψυχή στο στόμα γιατί τα λεφτά τρέχουν, 99.9% ήταν για τον πέο. Χίλιες φορές Pro Evolution, και στο βάθος ας παίζουν οι λούπες, με κάνα χοντρό και το πουτανάκι να ραπάρουν.

 

aggelia-navarinou-2.JPG?w=490 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλη μια συνεντευξη με τον Simon Philips..που εκτος οτι ειναι ενας απο τους καλυτερους rock drummers σημερα -  ειναι ενας εξαιρετικος ηχοληπτης και παραγωγος με πολλες παραγωγες στο ονομα του.

 

 

και επειδη το ονομα neve console ακουγεται αρκετες φορες στη συνεντευξη του..αρκετο ενδιαφερον εχει και αυτο το ντοκυμαντερ για το Sound city studio και την εκει Neve.

Dave Grohl: The Sound City Studios | DocumentaryTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα μπορουσαν να λειπουν αυτοι οι 2 απο αυτα τα sessions..

θα ηθελα να παρακαλεσω την διαχειριση αν μπορει αυτο το thread να γινει sticky για οποιον  drummer αλλα και φιλο του Νοιζ περασει  μελλοντικα απο το drums& percussion του site.

Steve Gadd

 

Dave Weckl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δει τις συνεντεύξεις του Gadd και του Weckl. Αντί να δω τις άλλες δύο (θα τις δω φυσικά) ξαναείδα τον Gadd. Έχω πρόβλημα, το ξέρω. Αλλά είναι ο Steve Gadd for crying out loud! Δεν μπορώ να αντισταθώ.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίες είναι...ξεκίνησα με τον Philips.

 

λίγο ξενερουά ο host ...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δει τις συνεντεύξεις του Gadd και του Weckl. Αντί να δω τις άλλες δύο (θα τις δω φυσικά) ξαναείδα τον Gadd. Έχω πρόβλημα, το ξέρω. Αλλά είναι ο Steve Gadd for crying out loud! Δεν μπορώ να αντισταθώ.

Δεν εχεις αδικο. To ονομα Steve Gadd θα επρεπε να γινει μαθημα και αναλυση σε ολες τις σχολες drums του κοσμου..

Ειναι αλλωστε ο 1ος που εχει τιμηθει εν ζωη για την προσφορα του στο οργανο.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ομως , στις 4-5 συνεντευξεις που εχω δει ως τωρα ειναι ποσο συχνα αναφερετε και το ονομα Jeff Porcaro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου