Προς το περιεχόμενο

who the f...is ...Mili?


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eρωτησεις.

1. Ποια ειναι αυτη η Μili.???

2.  5 και 6/8 ποπ?....

3.Πως διαολο τους μαζεψε ολους αυτους ?

 

 

Καλη χρονια σε ολους με καλες μουσικες και υγεια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σκέτο MILI (χωρίς "y")

Είναι μια Ινδή με καλή φωνή, συνθέτει κιόλας. Ίσως είναι πλούσια για να έχει κάνει booking ή να "επεισε" αυτούς τους μουσικούς να ηχογραφήσουν μαζί της.

Οι περγαμηνές της είναι μάλλον πολυ΄λίγες για να τους έπεισε αλλιως να συμετάσχουν σε ένα πρότζεκτ.

H Apostrophe Music δε, το label της είναι απλά ανύπαρκτο εμπορικά:

https://beta.companieshouse.gov.uk/company/09711642

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω στο facebook της ότι ήθελε να ηχογραφήσουν ζωντανά στο στούντιο!

 

Sharing her experience of working with these stellar musicians, she says, “I have been following their work for so long. And when you have a very clear understanding of what you want and for the kind of music that you have written as well, it just seemed right to have all these musicians that I have adored come together.

 

The plan was to record the album live. It’s not like how music is made these days, everything you would hear in the album was recorded live and it is magical when such brilliant musicians came together to create music and record it live. And that is the connect and the energy that I would like to give the listener. That magical vibe is what the listeners will get.”

 

Να πω την αμαρτία μου, το κομμάτι δεν μου άρεσε... Σα να έβαλε πέντε πολύ καλούς μουσικούς και να τους είπε "παίξτε ότι θέλετε" ακούγεται.

 

Κάτι μου λέει ότι δύσκολα θα ξανακούσουμε γι' αυτήν

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ενδιαφερον σαν ακουσμα και ευχαριστο κομματι. Στην αρχη νομιζα ο ντραμερ βαραει στο γαμο του καραγκιοζη, μα που τον βρηκε αυτον τον ασχετο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το βρηκα πολυ ενδιαφερον το κομματι με πολυ ομορφα και κομψα παιξιματα απο ολους.

Ο Vinnie λιγο υπερ -παιζει αλλα νομιζω ειναι στο στοιχειο του με τοσα Odd time που εχει παιξει και δεν με χαλαει καθολου,. Ισα ισα δινει νομιζω αυτο το Sting feel στο κομματι απο την Ten summoners tales εποχη.

Εντυπωση μου εκανε αυτο που ανεφερε ο φιλος  οτι τους εβαλε να παιξουν ολοι μαζι . Το θεωρω εξυπναδα της γιατι το κομματι γκρουβαρει super.

Κατι που γουσταρω παρα πολυ σε Odd time κομματια ειναι οταν ειναι τοσο ομορφα μοιρασμενα που σου δινουν την αισθηση οτι ειναι 4αρια. Η Μιλι μια χαρα το εχει καταφερει αυτο με την συνθεση της.

Την ξερω τελικα απο παλια  {απο τα Coke India studio days} και γνωριζω οτι ειναι γνωστη στην Ινδια

https://en.wikipedia.org/wiki/Mili_Nair

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να πληρώσει προφανώς, και καλά κάνει, και έχει αυτους τους μουσικους.. Σεσσιον μουσικοί είναι, την δουλειά τους κανουν.

 

Το κομμάτι είναι συμπαθέστατο (στα δικά μου αυτιά) αλλα ομολογώ οτι δεν θα το πρόσεχα αν δεν εβλεπα ποιοι παίζουν - και σίγουρα δεν μπορω να πω οτι τους "ακουω" αυτους τους συγκεκριμένους μουσικούς στο κομματι (αν δεν ήξερα απο πριν οτι παίζουν αυτοι, αμφιβάλλω αν θα μπορουσα να τους αναγνώρισω).

 

Το γεγονός οτι στον τίτλο του βίντεο αναφέρονται τα ονόματα αυτών των μουσικών, κάτι λέει πάντως. Το κορίτσι χειρίζεται σωστά (ή η εταίρια/οι μάνατζερ/οι μαρκετινίστες κλπ) το θέμα, έτσι ώστε να λάβει το "credit" και να μην είναι "άλλη μια απο το πουθενά". Απο αυτό συμπεραίνω ότι θελει να δηλώσει μια πιο ιδιαίτερη παρουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου