Προς το περιεχόμενο

Soundcraft signature mtk 22


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Εεε με την νέα χρονιά θέλω να κάνω και κάποιες αλλαγές στο home set up επιτέλους και θέλω τα φώτα σας! Μιλάω για την Soundcraft signature mtk 22 αν έχει κανείς εμπειρία σχετικά ή έστω μια γνώμη βρε παιδάκι μου για το αν αξίζει. Το παρων set up το όποιο σκέφτομαι να αντικαταστήσω είναι μια tascam m216 με κάρτες presonus fp10.

ευχαριστώ  ;D!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλή χρονιά...

 

η Soundcraft signature mtk 22 μια χαρά είναι και αξίζει τα χρήματα που σου ζητάει σε σχέση με τις δυνατότητες που σου προσφέρει... το θέμα έιναι εσύ τι ζητάς από αυτήν... ;)

 

δουλεύεις ήδη με ένα setup με μια συγκεκριμένη εργονομία και βγάζεις ένα συγκεκριμένο ηχητικό αποτέλεσμα... τι διαφορετικό (?) καλύτερο (?) επ αυτών επιδιώκεις και σε πιο βαθμό, αν την αποκτήσεις...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το σετ απ μου ειναι μια χαρα και μαλιστα θεωρω οτι χρειαζεται μια ανανέωση για 3ις πολυ βασικους λόγους:

 

1.Η tascam m216 που έχω ειναι κονσολα του 80 (στην πενα βεβαια αλλά και πάλι) την έχω από την αρχή και θέλω να δω τον ήχο μιας soundcraft  επιτέλους

 

2.Η κάρτα ήχου της presonus είναι firewire δηλαδη ξεπερασμένο πρωτόκολο

 

3.Έχει τα lexicon effects επάνω ενω τώρα ότι εφε βάλω θα είναι από το daw και μόνο και δεν πολυτρελαινομαι

 

θα την ήθελα και με inserts αλλά στα 22 καναλια θα βολευτώ κάπως πιστεύω. Αν δεν είχε αυτό το μειονεκτημα θα την επαιρνα και αυριο αλλά επειδη έχω ένα προτζεκτ στη μέση θα το ξανασκεφτώ αφού το τελειώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου