Προς το περιεχόμενο

2 απορίες πριν την αγορά του cubase


Giannis2429

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα!

Θα αγοράσω το cubase elements 9.5 και έχω δύο προβληματισμούς.

 

1. Η τιμή του στο επίσημο site της steinberg είναι στα 99.99 ευρώ

https://www.steinberg.net/en/shop/buy_product/product/cubase-elements-95.html

Ενώ ψάχνοντας στο Σκρουτζ το βρήκα στην τιμή των 79 ευρώ.

STEINBERG Cubase Elements 9 - Επαγγελματικός Ήχος Επαγγελματικός Ήχος | Zaranikas eStore

Γιατί αυτή η διαφορά στην τιμή; Που διαφέρουν;

 

2.(και σημαντικότερο) Έστω ότι το αγοράζω από αυτό το μαγαζί, λογικά θα έχει κάποιο cd εγκατάστασης σωστά; Εγώ όμως στο pc δεν έχω dvd rw, πως θα κάνω την εγκατάσταση; Θα κατεβάσω το demo από την steinberg και απλά θα βάλω το serial number που θα έχει το αγορασμενο cubase; Αλλιώς πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cd της εγκατάστασης εχει καταργηθει εδω και καιρο.Θα παρεις μονο το usb , το κλειδι της ενεργοποιησης δηλαδη.

Για την πρωτη ερωτηση θα σου πω οτι απο τον Νακα το cubase  το αγορασα πολυ πιο φτηνα απο οτι το ειχε η steinberg.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα!

Θα αγοράσω το cubase elements 9.5 και έχω δύο προβληματισμούς.

 

1. Η τιμή του στο επίσημο site της steinberg είναι στα 99.99 ευρώ

https://www.steinberg.net/en/shop/buy_product/product/cubase-elements-95.html

Ενώ ψάχνοντας στο Σκρουτζ το βρήκα στην τιμή των 79 ευρώ.

STEINBERG Cubase Elements 9 - Επαγγελματικός Ήχος Επαγγελματικός Ήχος | Zaranikas eStore

Γιατί αυτή η διαφορά στην τιμή; Που διαφέρουν;

 

2.(και σημαντικότερο) Έστω ότι το αγοράζω από αυτό το μαγαζί, λογικά θα έχει κάποιο cd εγκατάστασης σωστά; Εγώ όμως στο pc δεν έχω dvd rw, πως θα κάνω την εγκατάσταση; Θα κατεβάσω το demo από την steinberg και απλά θα βάλω το serial number που θα έχει το αγορασμενο cubase; Αλλιώς πως;

 

το είχα δοκιμάσει πρόσφατα, κατεβάζοντας από το site για να δω τι διαφορές υπήρχαν σε σχέση με παλιό LE που είχα.

Από όσο ξέρω είτε το πάρεις απ ευθείας από την Steinberg είτε πχ από δικό μας μαγαζί στην Ελλάδα (με 79) θα πάρεις activation code και θα το τρέξεις και θα το τρέχεις πάντα με internet ανοιχτό.

Δεν ξέρω αν θα σου δώσουν καν dvd ή usb. Αλλωστε τους είναι ασύμφορο.

Όλα τα λογισμικά σήμερα κατεβαίνουν από site και ενεργοποιούνται (=ελέγχονται διαρκώς) on line.

 

btw το 9-9.5 είναι πολύ καλό, έχει πολλά δωρεάν samples αλλά...βασικά δεν επιτρέπει import export tracks και δεν κάνει time warp. Αυτά είναι οι μεγάλες ελείψεις του για οποιον θέλει να δουλέψει πιό σοβαρά.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Administrator
Στις 12/1/2018 στις 8:54 ΠΜ, Giannis2429 είπε

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα!

Θα αγοράσω το cubase elements 9.5 και έχω δύο προβληματισμούς.

 

1. Η τιμή του στο επίσημο site της steinberg είναι στα 99.99 ευρώ

https://www.steinberg.net/en/shop/buy_product/product/cubase-elements-95.html

Ενώ ψάχνοντας στο Σκρουτζ το βρήκα στην τιμή των 79 ευρώ.

STEINBERG Cubase Elements 9 - Επαγγελματικός Ήχος Επαγγελματικός Ήχος | Zaranikas eStore

Γιατί αυτή η διαφορά στην τιμή; Που διαφέρουν;

Πρόκειται για Ειδική εκπαιδευτική έκδοση μόνο για μαθητές και καθηγητές μουσικών σχολών, ωδείων και οργανισμών. Για την αγορά απαιτείται η προσκόμιση πιστοποιητικού-βεβαίωσης από μουσικό εκπαιδευτικό φορέα.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου