Προς το περιεχόμενο

"Έφυγε" ο Τζίμης Πανούσης


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, απέναντι στον θάνατο και την απώλεια, όλοι στέκομαστε προσοχή. Εγώ τον κατανοώ τον Νταλάρα. Στο κάτω κάτω ήταν και γείτονες με τον Τζιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει, όσο και να έχουμε διάφορες απόψεις για το ανάστημα του Νταλάρα, φαντάζομαι ότι θα συμφωνήσουμε ότι τα πολιτικά κόμματα μονίμως υποκρίνονται σε τέτοιους επικήδειους, διότι θέλουν να προσποιηθούν πνευματική εγγύτητα με τους όποιους φίλους του εκάστοτε μακαρίτη. Είναι ανίερη η σύγκριση.

 

Όπως και αν έχει, από το δεύτερο ποστ σου διαφαίνεται ότι δε σε ενόχλησε η μέθοδος/τρόπος αλλά το περιεχόμενο της δήλωσης.

Ναι βρε δεν συγκρίνω Νταλάρα και ΚΚΕ, απλά λέω ότι υπάρχουν και άλλοι τρόποι έκφρασης μιας τέτοιας ανάρτησης.

Με ενόχλησε ο τρόπος που αναφέρθηκε στον Πανούση και το ... παρελθόν τους.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, απέναντι στον θάνατο και την απώλεια, όλοι στέκομαστε προσοχή.

Σωστά.

Αλλά δημοσίευση αυτού ξέρεις τι μου λέει?

"Τώρα που πέθανες πρέπει να κάνω τον λυπημένο, ας μην είχες πεθάνει και θα σου έλεγα εγώ ..."

 

... για να το πω κυριλέ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιουζιον, διαφωνώ με την "αναγνωση" που κάνεις, θα χα πολλά να πω, μαρτυρίες κοινών τους φίλων κλπ, αλλά δεν θα θελα να το συζητήσω γιατί δεν είναι σωστό αυτή την ώρα.

Ζωή σε λόγου μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιουζιον, διαφωνώ με την "αναγνωση" που κάνεις, θα χα πολλά να πω, μαρτυρίες κοινών τους φίλων κλπ, αλλά δεν θα θελα να το συζητήσω γιατί δεν είναι σωστό αυτή την ώρα.

Ζωή σε λόγου μας

Δεν έχω στοιχεία για άλλη ανάγνωση ρε παλικάρι.

Φυσικά και μπορεί να κάνω λάθος.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω τους πολιτικους να κανουν δηλωσεις και μου ερχεται να ξερασω,......

 

ε ναι, αλλά όπως έγραψε κι ο trolley:

τα πολιτικά κόμματα μονίμως υποκρίνονται σε τέτοιους επικήδειους, διότι θέλουν να προσποιηθούν πνευματική εγγύτητα με τους όποιους φίλους του εκάστοτε μακαρίτη

 

Μέχρι και ο Άδωνις πόσταρε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιο μέσο διαβάσω κάτι σχετικά με τον θάνατο του Πανούση βλέπω, πανω κατω, ενα 50% να μιλαει για το καθεαυτου γεγονός και το άλλο 50% για την υπόθεση Νταλάρα. Πριν καλά μάθω οτι έχει πεθανει, καποιος μου έστειλε λινκ την δήλωση του (και έτσι έμαθα οτι πεθανε).

Τι σημασία έχει όλο αυτο, όλα αυτα τα χρόνια αλλα περισσότερο σήμερα? ο άνθρωπος έφυγε, έζησε και δημιουργησε ότι δημιούργησε.. Η μόνιμη περιστροφή της δυσάρεστης είδησης γύρω απο το όνομα του Νταλάρα είναι ανούσια και άστοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου