Προς το περιεχόμενο

Tell me why


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωπω... Τέλη '60 αρχές '70, όταν είχαν μπλεχτεί τα μπλουζ με την ψυχεδέλεια και τη σόουλ, είχε πρωτοσκάσει και to "hard rock", και γενικά γινόταν αυτός ο υπέροχος αχταρμάς.

Παραγωγή και εκτέλεση με πήγαν ακριβώς εκεί (αγέννητος ήμουν, παρεμπιπτόντως! ;D ).

 

Για κάποιο λόγο, τα δύο κομμάτια που μου ήρθαν αυτόματα στο μυαλό ήταν το Just for love των Quicksilver και το Killing my love του Νίκου του Γκραβενίτη :) , χωρίς να έχουν άλλη σχέση, πέρα απ' το ότι το δικό σου θα μπορούσε να έχει βγει τότε και εκεί, και να είναι 100% μέσα στο κλίμα.

 

Και οι "ατέλειες" των τυμπάνων που αναφέρθηκαν 2-3 φορές πιο πάνω, για μένα συνεισφέρουν σε αυτή την εξαιρετική βιντατζίλα.

 

Μπράβο Γιώργο. Ειλικρινά.     

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να το άκουσα καμιά εικοσαριά φορές μέχρι τώρα.... :o  Ά ρε Γιώργο, ά ρε Γιώργο... >:( >:( >:(  με τι όρεξη  να "γράψουμε" μετά εμείς οι άμουσοι...! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομματάρα!!

 

Και οι "ατέλειες" των τυμπάνων που αναφέρθηκαν 2-3 φορές πιο πάνω, για μένα συνεισφέρουν σε αυτή την εξαιρετική βιντατζίλα.

 

αυτό ακριβώς :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άργησα ε? ;D ;D ;D

 

Στην αρχή στην εισαγωγή, νόμιζα ότι θα έμπαινε φωνή αλά Waits, με τέτοιο σκοτεινό κλίμα που φτιάχνει (η εισαγωγή).

Μετά όταν μπαίνει το θέμα μου θύμισε Duke Robi ...

 

Πολλή Νέα Ορλεάνη, καταγώγια με φτηνό ουίσκυ, σκυμμένα κεφάλια πάνω από τα ποτήρια, πολύ κάπνα, οι μουσικοί πολύ μέσα στο κλίμα (ειδικά ο ντράμερ, ο οποίος παίζει ακριβώς όπως θα έπρεπε για το ύφος και το τι έχει πιει νωρίτερα, δίνοντας κατά την γνώμη μου αυτό το "ραχάτικο" laid back feel), και ο τραγουδιστής σκοτώνει.

 

Το τρέμολο πολύ ταιριαστό, το θέμα φοβερό ... δεν έχω λόγια ...

 

Αδερφέ μου .... σκόραρες πάλι ....  :-* :-* 8)

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τα σχετικά με την παραγωγή κλπ, τα είπαν άλλοι-και όντως μιλάμε για πταίσμα-τα δε τύμπανα και μένα δε με χαλάνε, ίσα ίσα. Το κομμάτι είναι εξαιρετικό. Το παίξιμο εκπληκτικό. Και, ρε μπαγάσα, τι φωνή ΄ναι αυτή ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ειστε καλα Χαρη,Νασο,Σπυρο και αδερφε μου Φασιονα.

Χαιρομαι αν σας αρεσε.

Εξαντλειτε οπως παντα την καλοσυνη σας,καλα κανετε. ;D

 

Φωταρα,κανεις πλακα με τους καραφλες,αλητεια. :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Επανέρχομαι μετά από πολύ καιρό😎

συνήθως ακούω τα κομμάτια από το τάμπλετ σερφάροντας όπως φαντάζομαι κάνουμε όλοι, η ευκολία πρώτα , έτσι  έγινε και με την κομματάρα αυτή

σήμερα γυρίζοντας σπίτι  με το όχημα -γιατί μόνο εκεί έχω καταντήσει να ακούω μουσική- σύνδεσα το κινητό για να ακούσω κανα ξεχασμένο κομμάτι καί όντως ξεκίνησε να παίζει κανα δυό και ξαφνικά μπροστά μου ένα άγνωστο κομμάτι 

Tell me Why αγνώστου πατρότητας

δεν θυμάμαι να έβαλα ποτέ τέτοιο κομμάτι στα αρχεία του κινητού 😮

Έμεινα άφωνος

Ωραίο με απίστευτο όγκο, ωραίος κιθαρίστας σκέφτομαι και κάπου εκεί μπαίνει η φωνή, ρε συ κάπου την ξέρω τη φωνή

ρε μπαγάσα Γεώργιε με έστειλες το άκουσα πέντε έξι φορές συνέχεια μέχρι να φτάσω

Μπράβο φίλε μάζευτα κάπου να τα ακούμε

 

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο"" συνθέτεις άρα υπάρχεις ""ακομα!

Και αυτό εϊναι σπουδαίο.

Πολϋ καλό και οι φίλοι τα είπαν ολα σωστά εδω.

Ορλεάνη και ουίσκι και τα συναφή.

Ενα wurlitzer στο backround εγω θα το έβαζα....αλλά ο συνθέτης έχει πάντα δίκιο!

 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά που το ξέθαψε ο Νάσος γιατί εγώ το είχα χάσει το τεμάχιο.

Τι ωραίο, είσαι μεγάλος ρε μπαγάσα, σου βγάζω το καπέλο, ότι φτιάχνεις έχει ένα ,πως να το πω; Άρωμα.

Αυτό για μένα είναι η υπερδύναμή σου.

Μπράβο Γιώργο.

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου