Προς το περιεχόμενο

To "μπα" μου από εδώ και πέρα στα off topic.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

Τι σημαίνουν τα like του facebook (άλλο αυτό βέβαια, αλλά σχετικό)?

 

 

Από την πρώτη φορά που μπήκαν αυτες οι δυνατότητες, διαφώνησα.

 

Γι' αυτόν τον λόγο.

 

Προσωπικά δεν θέλω να εξελιχθεί το νοιζ σε FB, ή σε οιαδήποτε άλλη social media πλατφορμα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μόνο έναν λόγο βρίσκω, για την χρήση "μπα" και "διαφωνώ" χωρίς αιτιολόγηση (εκτός της βαρεμάρας και του σπασίματος του άλλου).

 

Να ξέρεις (ή να υποπτεύεσαι) ότι αν απαντήσεις με ποστ, αυτό θα σβηστεί.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Να ξέρεις (ή να υποπτεύεσαι) ότι αν απαντήσεις με ποστ, αυτό θα σβηστεί.

 

Ελάχιστα είναι τα Post που σβήνονται και έχουν να κάνουν ΜΟΝΟ με την παραβίαση κανονισμών.

ΤΙΠΟΤΑ άλλο.

 

Για να το υποπτεύεσαι, θα σημαίνει ότι έχεις σκοπό να τους παραβιάσεις.

ΚΑΜΙΑ αιτιολογημένη άποψη ΔΕΝ σβήστηκε ποτέ. Φευ, καμία αναιτιολόγητη επίσης.

 

ΜΟΝΟ παραβίαση κανονισμών.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά δεν θα σου υποδείξω εγώ πως θα χειριστείς τις επιλογές σου. αλλίμονο.

Εδώ ακριβώς διαφωνώ, , εδώ είναι ένα forum, χώρος ανταλλαγής αιτιολογημένων απόψεων.

 

 

"Παρεμβαίνει" δε, επι παραδείγματι,  στη συζήτηση μας ο tamtam και σε άλλα  μη απευθυντέα καν  σε αυτόν ποσταρίσματα μου  στο παρόν νήμα και μου βάζει «μπα» και «διαφωνώ» (όχι πως φοβάμαι μην μου χαλάσει τα προξενιά με δαύτα )  χωρίς καν να μπει στον κόπο να μου (μας) εξηγήσει τον λόγο (και δεν είναι πάγια η διαφωνία του σίγουρα με εμένα σε αυτό το θέμα  μιας και πρώτη φορά το συζητάμε) .

 

Γιατί δεν μας λες tamtam την γνώμη σου αλήθεια και περιορίζεσαι στα  gestures ;

 

Στο όλο θέμα που θέτεις απάντησε για μένα (πάνω-κάτω) ο Μίστερ Φιούζανγκτρ. Για μένα (υποθέτω για τους περισσότερους) δεν έχει ιδιαίτερη σημασία αν μπει ο Χ να μου βάλει "Μπα" ή "Διαφωνώ". Και 99.9%, αν δεν πει την άποψή του, απλά μπορεί να μην με πάει. Εντάξει, συμβαίνει και στους καλύτερους.

 

Εφόσον υπάρχουν οι αντιδράσεις όμως, δίνεται αυτόματα και το δικαίωμα να χρησιμοποιούνται κατά το δοκούν. Και σαφέστατα και θα χρησιμοποιηθούν και για προσωπικές αντιπαραθέσεις, ασχέτως περιεχομένου του όποιου ποστ, μην δουλευόμαστε και μεταξύ μας τώρα.

 

Αν είναι τόσο αιχμηρό θέμα, ας αφαιρεθούν. Παρόμοιες συζητήσεις γίνονταν στο παρελθόν και για το κάρμα (που παρεμπιπτόντως, σήμερα που μπήκα είδα ότι εξαφανίστηκε). Γιατί εξαφανίστηκε αυτό το μέτρο;

 

 

[Φιούζιε, σ'ένα κουταλάκι ελληνικό καφέ ωμό και λίγο χυμό από λεμόνι να γίνει μια πάστα και γκλουπ! Trust me, I'm a nurse!  ;D

Περαστικά!]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Αν είναι τόσο αιχμηρό θέμα, ας αφαιρεθούν. Παρόμοιες συζητήσεις γίνονταν στο παρελθόν και για το κάρμα (που παρεμπιπτόντως, σήμερα που μπήκα είδα ότι εξαφανίστηκε). Γιατί εξαφανίστηκε αυτό το μέτρο;

 

 

 

Για τον ίδιο , πάνω κάτω λόγο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ελάχιστα είναι τα Post που σβήνονται και έχουν να κάνουν ΜΟΝΟ με την παραβίαση κανονισμών.

ΤΙΠΟΤΑ άλλο.

 

Για να το υποπτεύεσαι, θα σημαίνει ότι έχεις σκοπό να τους παραβιάσεις.

ΚΑΜΙΑ αιτιολογημένη άποψη ΔΕΝ σβήστηκε ποτέ. Φευ, καμία αναιτιολόγητη επίσης.

 

ΜΟΝΟ παραβίαση κανονισμών.

Εδώ θα διαφωνήσω.

Σε όλα που γράφεις.

Η ερμηνεία των κανονισμών (πνεύμα vs γράμμα) αξιολογείται κατά περίπτωση, και σίγουρα είναι υποκειμενική.

Κατά την γνώμη μου έχουν διαγραφεί ποστ που δεν θα έπρεπε, αφήνοντας στην θέση τους άλλα .... χειρότερα.

Προσωπική άποψη (που την έχω εκφράσει και σε mods και στον Yameth με pm).

 

Άντε τουαλέτα ξαναμανά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Η ερμηνεία των κανονισμών (πνεύμα vs γράμμα) αξιολογείται κατά περίπτωση, και σίγουρα είναι υποκειμενική.

Κατά την γνώμη μου έχουν διαγραφεί ποστ που δεν θα έπρεπε, αφήνοντας στην θέση τους άλλα .... χειρότερα.

 

 

Μετα την τουαλέτα, και αν δεν βαριεσαι, πες μου και εμένα με Pm. ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ίδιο , πάνω κάτω λόγο.

 

Ε τότε μιλάμε για φθίνουσες αποδόσεις, φεύγει κάρμα έρχονται αντιδράσεις. Βγάλτε και τις αντιδράσεις σαν επιλογή και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βγάλτε και τις αντιδράσεις σαν επιλογή και τέλος.

 

Και εγω αυτό έχω εισηγηθεί.

Αν τα αποφάσιζα εγω, δεν θα υπήρχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

[Φιούζιε, σ'ένα κουταλάκι ελληνικό καφέ ωμό και λίγο χυμό από λεμόνι να γίνει μια πάστα και γκλουπ! Trust me, I'm a nurse!  ;D

Περαστικά!]

Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν θα το αντέξει το στομάχι μου. :-*

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου