Προς το περιεχόμενο

To "μπα" μου από εδώ και πέρα στα off topic.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Συμφωνώ. Το "ΔΙΑΦΩΝΩ"; Έχει ουσία; Πρέπει πάντα να αιτιολογούμε; Και αν ναι ποια η ουσία της χρήσης συμβολισμών; Συγγνώμη αν επιμένω, αλλα θεωρώ ότι δεν ειναι ξεκάθαρο το τοπίο ακόμα.

 

 

Για τη δική μου λογική , αισθητική, άποψη , πες το όπως θες, το "μπα" και το "διαφωνώ" χρήζουν επεξήγησης,

 

Καλά κανείς λοιπόν και "μπα" και "διαφωνώ", αλλά πες μας και γιατί.....για χίλιους λόγους....μήπως και εν τέλει συμφωνήσουμε και άλλοι μαζί σου …..που διαφωνείς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

 

Για τη δική μου λογική , αισθητική, άποψη , πες το όπως θες, το "μπα" και το "διαφωνώ" χρήζουν επεξήγησης,

 

Καλά κανείς λοιπόν και "μπα" και "διαφωνώ", αλλά πες μας και γιατί.....για χίλιους λόγους....μήπως και εν τέλει συμφωνήσουμε και άλλοι μαζί σου …..που διαφωνείς.

 

Λάκη, το "ΣΥΜΦΩΝΩ" στέκει χωρίς επεξήγηση κατά τη γνώμη σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λάκη, το "ΣΥΜΦΩΝΩ" στέκει χωρίς επεξήγηση κατά τη γνώμη σου;

 

Το χω πει ηδη από την πρωτη σελιδα, επειδή μάλλον δεν το διαβασες, το κανω παράθεση.

 

Προσωπικά είμαι κατά του «μπα», «dislike» ή όπως αυτό διατυπώνεται/απεικονίζεται  με σύμβολα.

Οκ, το «συμφωνώ» ίσως να βολεύει για την αποφυγή άσκοπων posts, που απλά θα δήλωναν  συμφωνία.

 

Το «διαφωνώ» και το «μπα» υποδηλώνουν μια διαφωνία που αν περιορίζεται σε αυτά, μένει αναιτιολόγητος.

 

Υ,Γ, ό,τι «μπα» ή «διαφωνώ» έχω βαλει , έγιναν κατά λάθός (στην προσπάθειά μου να πατήσω κάτι άλλο στο κινητό μου)  και δεν μπορούσα να κάνω undo, νομίζω δε πως όλα τα "εβαλα" στον npap  ;D

 

 

edit:

 

Έχω δε την πεποίθηση ότι τα περισσότερα εξ αυτών, κατευθύνονται προς usernames και όχι προς posts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω πει ηδη από την πρωτη σελιδα, επειδή μάλλον δεν το διαβασες, το κανω παράθεση.

 

Άρα, θα υπάρχει η πιθανότητα να έχουμε διαλόγους όπου θα έχουν ποστς μόνο με διαφωνίες.  ;D

 

Τέλος πάντων. Πολλή καλή η πρόθεσή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άρα, θα υπάρχει η πιθανότητα να έχουμε διαλόγους όπου θα έχουν ποστς μόνο με διαφωνίες.  ;D

 

Τέλος πάντων. Πολλή καλή η πρόθεσή σου.

 

Προσωπικά δεν έκανα ποτέ ούτε +1000 ούτε -1 ακόμα και τότε που τα χρησιμοποιούσαμε αυτά, χωρίς επεξήγηση.

 

Άντε να δεχτώ το "ΣΥΜΦΩΝΩ" σε έναν που βαριέται το +1000. Μέχρι εκεί.

 

Επίσης δεν έκανα ΠΟΤΕ «συμφωνώ»  ή «+1000» σε "αντιπαράθεση" χωρίς επεξήγηση, γιατί θα φάνταζε αβανταδόρικο για τον έναν από τους δυο που διαφωνούσαν.....ειδικά τέλος από τότε που έγινα Mod, έπαψα να παίρνω θέση σε αντιπαραθέσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν καλή ιδέα πιστεύω το καλό και το μπα να γίνουν,<Μου αρέσει> και <Δε μου αρέσει>.Τα μπα και τα μπου δεν αρμόζουν σε αυτο το forum.Αν πάλει θέλετε να βάλετε μπου κάντε το <Τρομαζω>.Το χαχα να γίνει LOL.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εγινε μια γενικη συζητηση...

Στο δικο μου ματι το μπα- τουλαχιστον οπως το χρησιμοποιουν καποιοι εδω μεσα...φτανει σαν μια  ειρωνικη  διαφωνια.

Και για αυτο το λογο, δεν προκειται να το χρησιμοποιησω ποτε .

 

Νομιζω ενα συμφωνω/ διαφωνω θα ηταν αρκετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να εννοώ ειδικώς τον Ταμταμ (χάρη στον οποίο "μπα-μπα-κιασα" και έχω άθελά μου γίνει ειδικός επί του θέματος), οι συντομογραφικές τοποθετήσεις είναι απλά απαράδεκτες, κακή κληρονομιά από το Facebook, του οποίου τα τεχνικά φόρουμ προϋπήρχαν, και έχει καταλήξει να είναι ο κατ' εξοχήν χώρος παν-πλανητικού μαλακίσματος.

 

Πιο συγκεκριμένα, ούτε το "μπα" κανενός με ενδιαφέρει, ούτε το "Συμφωνώ" του, ούτε οτιδήποτε άλλο, διότι ο λόγος που εκθέτω δημοσίως τις απόψεις μου είναι για να τις δοκιμάσω σαν τέτοιες, όχι να εισπράξω χειροκροτήματα ή μορφασμούς.

 

Αλλιώς, ας δοθεί το δικαίωμα σε πέντε άτομα να γράφουν, και όλοι οι υπόλοιποι να βάζουμε από κάτω δικτυακές χειρονομίες σαν πίθηκες, προσπαθώντας αναγωγικά να καταλάβουμε τι συμβαίνει.

 

Ούτε καν η προσέγγιση του Ραίη δεν είναι σωστή (κατά τη γνώμη μου) καθώς ακόμη και το ποιο είναι το θέμα ενός νήματος είναι συχνά ζητούμενο, όπως συμβαίνει και στις δια ζώσης συζητήσεις.

 

Αυτά.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Αλλιώς, ας δοθεί το δικαίωμα σε πέντε άτομα να γράφουν, και όλοι οι υπόλοιποι να βάζουμε από κάτω δικτυακές χειρονομίες σαν πίθηκες, προσπαθώντας αναγωγικά να καταλάβουμε τι συμβαίνει.

 

 

 

Νομίζω ότι αυτό ήδη συμβαίνει κατά κάποιον τρόπο ακόμα και στο Noiz.

 

 

Σε κάποια άλλα social media, βαριούνται να γράψουν ακόμα ακόμα και ολόκληρες λέξεις...ποσό μάλλον να συντάξουν μια πρόταση.

 

Όλες αυτές οι χειρονομίες, ακόμα και το "συμφωνώ" διευκολύνουν αυτήν τη "βαρεμάρα".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου