Προς το περιεχόμενο

To "μπα" μου από εδώ και πέρα στα off topic.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να σας φτιάξω ατμόσφαιρα πάρτε μερικά κομματάκια (εντός θέματος πάντα  ;D )

από το τσουτσού τιβί

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

O οp εξήγησε γιατί άνοιξε το θέμα, λίγο πιο πάνω .

 

Από εκεί και πέρα είμαι της άποψης ότι η αρνητική κρίση με μορφή χειρονομιών μπορεί να δημιουργήσει (σε κάποιους) θέματα.

 

Ένας από τους λόγους που εφυγε το καρμα είναι αυτός (ειδικά όταν η βαθμολογία διδονταν μόνο από μερικούς).

 

 

 

 

 

Ταυτόχρονα δηλώνει και μια έλλειψη διάθεσης συμμετοχής πέραν της δήλωσης αυτής.

 

 

Αυτό είπα και ανωτέρω.

Εδώ , για τη δικη μου λογική. είμαστε φορουμ και γράφουμε τις απόψεις μας.

 

Αν ήταν να διάβαζω βλέπω  "μπα" και "συμφωνώ" δεν θα ήταν το ίδιο

 

 

 

Συνεπώς εφ όσον η πλατφόρμα το υιοθέτησε, ποιό είναι το πρόβλημα?

 

Κανένα πρόβλημα Συζήτηση κάνουμε, που με τα "μπα" και τα "μπου" θα την ξεχάσουμε και αυτη (πώς γίνεται).

 

Edit: Αν υπάρχει πουθενα στον πργαματικό κόσμο, αποδεκτή απάντηση σε συζήτηση μόνο "μπα" και τίποτα άλλο, όχι δηλαδή επεξήγηση γιατί "μπα"...πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Edit: Αν υπάρχει πουθενα στον πργαματικό κόσμο, αποδεκτή απάντηση σε συζήτηση μόνο "μπα" και τίποτα άλλο, όχι δηλαδή επεξήγηση γιατί "μπα"...πάσο.

 

παράδειγμα #1

 

ερώτηση : Θα παραγγείλουμε φαγητό . Να σου πάρουμε κάτι ;; Πεινάς;;

απάντηση : Μπα .-

 

χρειάζεται επεξήγηση στον πραγματικό κόσμο ;; ;D ;D ;D

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και εν τέλει η πλατφόρμα δίνει δυνατότητες , υπό την προϋπόθεση ότι χρησιμοποιούνται σωστά/ορθά.

 

Ένα μπα, χωρίς αιτιολογία, είναι ελλιπές, είναι δυνατόν να διαφωνούμε και γι αυτό;

 

Και εμένα η πλατφόρμα μου δίνει τη δυνατότητα να σβήσω ό,τι γράφεται.

Δεν είναι απάντηση , σας σβήνω γιατί έχω την δυνατότητα από την πλατφόρμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Προσωπικά δεν θέλω να εξελιχθεί το νοιζ σε FB, ή σε οιαδήποτε άλλη social media πλατφορμα.

Γενικά με αυτα που γράφεις δε διαφωνώ, αλλά όπως και να το κάνουμε ρε Λάκη, το Νοιζ εξ'ορισμού μια socia media πλατφόρμα ειναι. Θεματική; Ναι, αλλα δε παύει να ειναι ένα σόσιαλ. Δε το λέω με την υποτιμητική έννοια. Ίσα ίσα, ειναι το μόνο σόσιαλ που έχω.

 

Τώρα σε ό,τι αφορά τα εμοτικονς. Για μένα, δεν ειναι σαφής η έννοια του "Μπα" και γι' αυτό το λόγο γίνεται χρήση κατά το δοκούν. Εξού και στην Ελληνική γλώσσα δεν υπάρχει ετυμολογία. Το "Μπα" στο νόιζ, εμφανώς, έχει μια ιντριγκαδόρικη διάθεση, που πιστεύω ότι δημιουργεί και τις εν λόγω παρεξηγήσεις

 

Εγώ βάζω "Μπα" με τα ποστ που δε διαφώνω κάθετα αλλά δε μπορώ να τα πάρω και τελείως στα σοβαρά.

 

Εν αντιθέσει, το "Διαφωνώ" αλλα και το "Συμφωνώ" είναι σαφώς ορισμένα. Μάλιστα τα θεωρώ και πολύ βοηθητικά. Π.χ εμένα μου σώζουν αρκετό χρόνο, όταν απλά συμφωνώ ή διαφωνώ με μία άποψη. Δε βρίσκω το λόγο να αυξήσω τα ποστς σε ένα θρεντ για να πω απλά: "Χμ, -Νικνειμ-, συμφωνώ μαζί σου". Επίσης βρίσκω άκομψη και "χαζή" την πρακτική του "+1000", "+100000" κ.ο.κ. για να δηλώσεις συμφωνία. Βάζεις "Συμφωνώ" και τσουπ, τι πιο ξεκάθαρο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γενικά με αυτα που γράφεις δε διαφωνώ, αλλά όπως και να το κάνουμε ρε Λάκη, το Νοιζ εξ'ορισμού μια socia media πλατφόρμα ειναι. Θεματική; Ναι, αλλα δε παύει να ειναι ένα σόσιαλ.

 

Kαταφέραμε πολλά, για να το διαχωρήσουμε από τα άλλα.

Δεν επιτρέπονται π.χ. greeklish.

 

Προσπαθούμε να γράφουμε σωστα, με φειδώ , πολιστισμένα και χωρίς παροξυσμούς...κ.ο.κ.

 

Για το "συμφωνω" που λες, το είπα και πιο πάνω, οκ μπορεί να λειτουργήσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταφέραμε πολλά, για να το διαχωρήσουμε από τα άλλα.

Δεν επιτρέπονται π.χ. greeklish.

 

Προσπαθούμε να γράφουμε σωστα, με φειδώ , πολιστισμένα και χωρίς παροξυσμούς...κ.ο.κ.

 

Οκ, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι έπαψε το νόιζ να είναι σόσιαλ μίντιουμ. Επίσης, στο δεύτερο σκέλος κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια. Το γεγονός ότι εσύ γράφεις με φειδώ και πολιτισμένα, δε σημαίνει ότι ειναι κοινή πρακτική. Τουναντίον, θα έλεγα ότι διαβάζω πολλά απολίτιστα, αγενή, επιθετικά και αγενή σχόλια, τα οποία πολλές φορές ειναι και συγκαλυμμένα, εξου και δε σβήνονται.

 

Προσοχή, δε βάζω υποτιμητική χροιά στο "σόσιαλ", απλά προσπαθώ να πω πως πολλά πράγματα δε γίνεται να τα αποφύγουμε λόγω, ακριβώς, της φύσης του μέσου. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noiz.gr

 

Τhe music technology social media platform

 

Εμένα το concept μου αρέσει πάντως.

οι μέτοχοι θα ενθουσιαστούν

Ας είμαστε ανοιχτοί στις διευρύνσεις και από εκεί και πέρα ο καθένας εξακολουθεί να μπορεί να το φιλτράρει διαφορετικά.

 

Πάμε πολύ καλά.

Είμαστε μονοπώλιο πλέον ως μουσική κοινότητα στην Ελλάδα.

Καλύπτουμε το ευρύτερο δυνατό φάσμα συμμετοχής μουσικών και σχετικών με τη μουσική τεχνολογία σε επαγγελματικό και ερασιτεχνικό επίπεδο.

 

Ναι, έτσι είναι.

Είμαστε οι καλύτεροι.

Μουσικαράδες, με άποψη, με γνώση, με ταλέντο, με γούστο και με καλαισθησία.

Αυτό επικρατεί.

 

Οι εγωισμοί υπάρχουν αλλά δεν είναι το κυρίαρχο στοιχείο, αντιθέτως αποδίδει

περισσότερη ζωντάνια στο concept.

 

Πραγματικά μπράβο σε όλους και όλες γιατί είμαστε υπέροχοι και προσωπικά μετά από σχεδόν 15 χρόνια

συμμετοχής δεν έχω χάσει το πάθος μου για......... συμμετοχή.

 

Σας ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου.

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οκ, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι έπαψε το νόιζ να είναι σόσιαλ μίντιουμ. Επίσης, στο δεύτερο σκέλος κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια. Το γεγονός ότι εσύ γράφεις με φειδώ και πολιτισμένα, δε σημαίνει ότι ειναι κοινή πρακτική. Τουναντίον, θα έλεγα ότι διαβάζω πολλά απολίτιστα, αγενή, επιθετικά και αγενή σχόλια, τα οποία πολλές φορές ειναι και συγκαλυμμένα, εξου και δε σβήνονται.

 

Προσοχή, δε βάζω υποτιμητική χροιά στο "σόσιαλ", απλά προσπαθώ να πω πως πολλά πράγματα δε γίνεται να τα αποφύγουμε λόγω, ακριβώς, της φύσης του μέσου.

 

Δεν κολλάω στη "λεξη" . Social media ας το λένε και το νοιζ, μαζί σου.

 

Γενικά πιστεύω οτι το επίπεδο στο Noiz είναι καλλιτερο από το fb, και στο χέρι μας είναι να γίνει ακομα πιο καλο.

 

Το "μπα" σιγουρα δεν οδηγεί προς τα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κολλάω στη "λεξη" . Social media ας το λένε και το νοιζ, μαζί σου.

 

Γενικά πιστεύω οτι το επίπεδο στο Noiz είναι καλλιτερο από το fb, και στο χέρι μας είναι να γίνει ακομα πιο καλο.

 

Το "μπα" σιγουρα δεν οδηγεί προς τα εκεί.

 

Συμφωνώ. Το "ΔΙΑΦΩΝΩ"; Έχει ουσία; Πρέπει πάντα να αιτιολογούμε; Και αν ναι ποια η ουσία της χρήσης συμβολισμών; Συγγνώμη αν επιμένω, αλλα θεωρώ ότι δεν ειναι ξεκάθαρο το τοπίο ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου