Προς το περιεχόμενο

Πεταλάκια για παραμόρφωση και delay


kokoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερίζω τους απανταχού κιθαρωδούς!Πριν από μια βδομάδα αγόρασα την ηλεκτρακουστική Samick,Greg Bennet D2 και τα καημένα τα δαχτυλάκια μου δεν προλαβαίνουν να επουλώσουν τις πληγές από τις χορδές (...μάλλον παίζω πολλές ώρες...).Ευρουλάκια για ενισχυτή δεν υπάρχουν προς το παρόν,'ασε που δεν μου πάει η καρδιά να βεβηλώσω τον αγνό,καθαρό της ήχο.Αυτό που ψάχνω όμως είναι πεταλάκια για παραμόρφωση και delay (θα τα χώνω στα ηχεία του stereo.Από όσο ξέρω,με πετάλια δεν χρειάζεσαι ενισχυτή).Έχει κανείς να μου προτείνει τίποτα καλό?Δεν με ενδιαφέρει πάρα πολύ η ποιότητα,απλά να βγάζουν υποτιπώδες ήχο.Εννοείται όσο πιο φθηνά τόσο πιο καλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το line-in είναι RCA.Έχω ένα rca που καταλήγει σε θηλυκό μεγάλο καρφί.Έτσι την συνδέω,αν και έχω βέβαια μεγάλη απώλεια και αρκετό θόρυβο.Λες ότι χρειάζομαι DI δηλαδή,ε?από όσο ξέρω δεν είναι ακριβά.Μετά από αυτό έχεις πεταλάκια να προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου