Προς το περιεχόμενο

Ο ορισμός του κακού distortion


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ειχα απορησει με τον ηχο της lead κιθαρας  οταν πρωτοακουσα το παρακατω κομματι , που εμεινε σχετικα κλασσικο ,εννοω το ηχο της κιθαρας στο 0,50 αλλα και κατα την διαρκεια  και στην συνεχεια που το κομματι ακουστηκε τοσο πολυ θα μου φαινοταν περιεργο τωρα αν το ακουγα με ενα αλλο ηχο πιο κοντα σε αυτο που εχω συνηθισει σαν ηχο κιθαρας .

 

 

το κομματις της Ντεμυ(ς) που δεν ειχα ακουσει , προσωπικα το βρηκα πολυ δυνατο απο ολες τις πλευρες , απο μουσικης πλευρεας δεν απευθυνεται σε εφηβους γιατι οι εφηβοι δεν ακουνε το ειδος αυτο μουσικα . Αυτο ηταν παλαιομοδιτικο ποπ-ροκ  μαλλον . Την συγκεκριμενη σαν παρουσια μπορει να την προωριζει η δισκογραφια για το συγκεκριμενο κοινο αλλα σαν μουσικη ηταν αρκετα 'ωριμη ' .

Σε υφος μου θυμισε αυτο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μολις τωρα ειδα οτι το κομματι που ανεφερα , το girl like you ,το ειχε αναφερει κιαλλος συν-φορουμιτης , δεν το ειχα προσεξει , οποτε δεν ειμαι μαλλον ο μοναδικος που του ξενισε ο ηχος ,..,..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω , εχω δισκογραφία Demy. >:D

 

μη δεις ΚΑΣΣΕΤΟΦΩΝΟ εσυ.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως δεν είναι μόνο ο ήχος στο “Never Met a Girl Like You Before” .

 

Είναι και το τί παίζει….η φράση-το lick…που είναι το πρώτο πράγμα που θα έπαιζε κάποιος που θα μάθαινε μια πεντατονική και το bend….και φυσικά θα είχε αυτόν τον ήχο.  ;D

 

Παίζει δηλαδή να είναι statement η όλη φαση  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

μη δεις ΚΑΣΣΕΤΟΦΩΝΟ εσυ.... ;D

 

Σε κασσετες την εχω τη δισκογαρφία κιόλας.

Εχω και την ιδια tv (μιλανο) με αυτη της Demy στο video clip  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ολα θεμα μαρκετινγκ αναφορικα με αυτα που τραγουδα η demy. Εχει εστιασει σε συγκεκριμενη αγορα-στοχο, και εκτιμω οτι το κανει πολυ καλα αυτο που κανει.

 

Παντως, χθες που πρωτοακουσα κατα το πρωτο ποστ του βιντεο, η κορη μου ετρεξε στο κινητο για να δει και να ακουσει το video clip. Της αρεσε αρκετα... και ειναι ετων...5.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Παντως, χθες που πρωτοακουσα κατα το πρωτο ποστ του βιντεο, η κορη μου ετρεξε στο κινητο για να δει και να ακουσει το video clip. Της αρεσε αρκετα... και ειναι ετων...5.

 

To video και εμένα μου άρεσε......αλλα είμαι λιγο μεγαλύτερος  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κασσετες την εχω τη δισκογαρφία κιόλας.

Εχω και την ιδια tv (μιλανο) με αυτη της Demy στο video clip  ;D

 

Ημουν σιγουρος.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συγγνωμη για το τρελο οφτοπικ αλλα επαθα σοκ με αυτο το βιντεο. ειλικρινα απορω ποιος ακουει αυτο το τραγούδι/μουσική. Ουτε για εφηβους λεμε.

 

Απορω που μας ειχε κανει τοση εντυπωση η Σατι και ειχε γινει ροντέο εδω μεσα. Ακουγομαι ξινος αλλα ειλικρινά εκνευρίστηκα.

 

....

 

Καλά, κάτσε να ανοίξει θέμα κανένας πικραμένος να μας λέει τι φανταστική μουσουργός είναι η Ντέμι να δεις αν θα γίνουμε πάλι μύλος.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δις ιζ εν οβερντραϊβ

 

 

δις  ιζ α ντιστορσιΟ

 

 

δις ιζ εϊ φαζ

 

 

;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου