Προς το περιεχόμενο

hammond ερωτήσεις...


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατέβασα ένα dx7 emulation vst, το dexed.

Είναι πολύ καλό (για μένα τον άσχετο)...

αλλά δεν ξέρω που μπορώ να βρω b3 ήχους γι αυτό...

 

cos, δεν έχω διαβάσει καλά για το vintage organs σε σχέση με το Β4.

 

από μόνο του το demo της ΝΙ τρέχει ή θέλει να κατεβάσω και άλλα πχ kontakt?

 

 

δεν ξέρω τι έχεις διαβάσει, εγώ σου λέω τη γνώμη μου.

Επιμένω πως είναι πάρα πολύ καλά και στους στανταρ ήχους που έχουν και στις παραμετροποιήσεις τους. Έχω και το b4

Από εκεί και πέρα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

 

To τι ξέρει ο καθένας με το τι του αρέσει και οι γνώμες που μπορεί να είναι και υποκινούμενες από τον ανταγωνισμό έτσι όπως ορίζει ο ψευτουπεραξιακός αδηφάγος καπιταλισμός................................................ στο τέλος εσύ αποφασίζεις ποια είναι η αλήθεια και κυρίως τι σου ταιριάζει και σε ευχαριστεί και σου αποδίδει τα προσδοκώμενα και εξάλλου έχεις αρκετή εμπειρία για να αποφασίσεις σοφά.

 

Στην τελική δεν έχει τόσο σημασία ποιο είναι το καλύτερα. Σημασία έχει ο παίκτης/γνώστης της ηχοδιαμόρφωσης και το επίπεδο του. Ο καλός ο παίκτης θα βγάλει το καλύτερο ακόμα και από το μετριότερο ή και το χειρότερο. Και είναι και πως το πλασάρεις το θέμα. Και από έναν κακόχνωτο ήχο που βγάζει ένα fuzz πετάλι μπορείς να γίνεις πάμπλουτος και επιτυχημένος με τις κατάλληλο σύνολο και το κατάλληλο marketing. χαχαχαχαχα

 

To demo τρεχει αν κατεβάσεις το free kontakt player ή αν έχεις το πλήρες KONTAKT

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

κατέβασα ένα dx7 emulation vst, το dexed.

Είναι πολύ καλό (για μένα τον άσχετο)...

αλλά δεν ξέρω που μπορώ να βρω b3 ήχους γι αυτό...

 

 

Σου βάζω συννημένο μια μπάνκα που έχω κάνει για το δικο μου DX7.

 

Κανε extract

 

Ανοιξε το dexed, πάτα “card”/ και μετά  “load” και επίλεξε το «Kallianides.syx» (από όπου το έκανες extract στον υπολογιστή σου) . Μετά στο “currently loaded cartridge σου βγάζει τους ήχους μου. Είναι αυτοί που εμένα μου άρεσαν πιο πολύ για το DX7

 

Έχει και το Hammond 2 (αυτό που άκουσες στο Track).

 

 

Λογικά θα σου φορτώσει (ενημέρωσέ μας).

 

Από εκει και πέρα, έχω περίπου 5000 ήχους και οι 1000 είναι σίγορα hammond (αλλά πρέπει να ψάξω),

 

Υ.Γ. Έχεις περιορισμό ανά κεφαλή ,  αν θες άλλους θα πρέπει να φορτώσεις άλλο cartridge ή να κάνεις μια δική σου μόνο με Hammond π.χ (άλλά εκεί θες και άλλο software π.χ. το SendSX)

Kallianides.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου βάζω συννημένο μια μπάνκα που έχω κάνει για το δικο μου DX7.

 

Κανε extract

 

Ανοιξε το dexed, πάτα “card”/ και μετά  “load” και επίλεξε το «Kallianides.syx» (από όπου το έκανες extract στον υπολογιστή σου) . Μετά στο “currently loaded cartridge σου βγάζει τους ήχους μου. Είναι αυτοί που εμένα μου άρεσαν πιο πολύ για το DX7

 

Έχει και το Hammond 2 (αυτό που άκουσες στο Track).

 

 

Λογικά θα σου φορτώσει (ενημέρωσέ μας).

 

Από εκει και πέρα, έχω περίπου 5000 ήχους και οι 1000 είναι σίγορα hammond (αλλά πρέπει να ψάξω),

 

Υ.Γ. Έχεις περιορισμό ανά κεφαλή ,  αν θες άλλους θα πρέπει να φορτώσεις άλλο cartridge ή να κάνεις μια δική σου μόνο με Hammond π.χ (άλλά εκεί θες και άλλο software π.χ. το SendSX)

 

οκ

αποστολή εξετελέσθη.

Και βλέπω ήδη το κατέβασαν 6 πριν απο μένα και σε ευχαρίστησε και ο σοσιαλιστής καπιταλιστής !

 

Ωραίοι οι ήχοι, σίγουρα, Out of the box, αλλά δεν ξέρω (και θα κάνω χρόνια να μάθω) το περιβάλλον του dx7 έτσι ώστε πχ να παραμετροποιήσω το leslie.

Αρα θα δω τι θα γίνει...

Ευχαριστώ τα μάλα και πάλι.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι έχεις διαβάσει, εγώ σου λέω τη γνώμη μου.

Επιμένω πως είναι πάρα πολύ καλά και στους στανταρ ήχους που έχουν και στις παραμετροποιήσεις τους. Έχω και το b4

Από εκεί και πέρα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

 

To τι ξέρει ο καθένας με το τι του αρέσει και οι γνώμες που μπορεί να είναι και υποκινούμενες από τον ανταγωνισμό έτσι όπως ορίζει ο ψευτουπεραξιακός αδηφάγος καπιταλισμός................................................ στο τέλος εσύ αποφασίζεις ποια είναι η αλήθεια και κυρίως τι σου ταιριάζει και σε ευχαριστεί και σου αποδίδει τα προσδοκώμενα και εξάλλου έχεις αρκετή εμπειρία για να αποφασίσεις σοφά.

 

Στην τελική δεν έχει τόσο σημασία ποιο είναι το καλύτερα. Σημασία έχει ο παίκτης/γνώστης της ηχοδιαμόρφωσης και το επίπεδο του. Ο καλός ο παίκτης θα βγάλει το καλύτερο ακόμα και από το μετριότερο ή και το χειρότερο. Και είναι και πως το πλασάρεις το θέμα. Και από έναν κακόχνωτο ήχο που βγάζει ένα fuzz πετάλι μπορείς να γίνεις πάμπλουτος και επιτυχημένος με τις κατάλληλο σύνολο και το κατάλληλο marketing. χαχαχαχαχα

 

To demo τρεχει αν κατεβάσεις το free kontakt player ή αν έχεις το πλήρες KONTAKT

 

φίλτατε σοσιαλιστή και καταπιεσμένο τέκνο του ιμπεριαλισμού, δεν αντιλέγω η γνώμη σου βαραίνει υπέρμετρα αυτήν των μπλογκάδων γιουτούμπηδων.

Αλλά γενικώς είναι πολυπλοκες οι διαδικασίες της ΝΙ, και όπως είπαμε το VB4 δεν υπάρχει πλέον.

θα το μελετήσω πάντως σε πρώτη ευκαιρία.

 

με αγωνιστικούς χαιρετισμούς  :police:

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Ευχαριστώ τα μάλα και πάλι.

 

Τίποτα....100,00 €  ;D ;D ;D

 

Κάποια στιγμη που θα εχω χρόνο, θα σου στειλω πολλους ήχους.

Ξέχνα την παραμετροποίηση σε FM.....θέλει να αφοσιωθείς πολύ. Από τους 5000 ήχους......σιγουρα θα βρεις hammond όπως το θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ φίλος...θέλω να γκαζώνω το leslie με το ποδάρ.... 8)

μέχρι στιγμής μόνο με το vb3 το έχω κάνει σωστά, αλλά...ψάχνομαι....

 

(btw να πιούμε κανα καφέ ουαν οφ δηζ ντεηζ......χρωστάω κέρασμα άλλωστε από τα πριν...  ;D)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου