Προς το περιεχόμενο

Καινούριο Στικούδη


BlackCrow81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κάβλα μου τα σπάς, με τρελαίνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαχαχαχαχα

 

Άψογο από όλες τις απόψεις!!!!

Και την αλήθεια λέει να ξέρετε στους στίχοι.

Αμα γνωρίζετε από gossip της εγχώριας showbiz όπως εγώ που τα έχω σπουδάσει, θα καταλάβετε το νόημα στο πλαίσιο του rap battle.

Καλά τους την είπε.

Να δω τι θα απαντήσετε που το στεναχωρείτε το κορίτσι, εσείς οι ατάλαντες,  αυτόν τον Άγγελο που δεν σας αξίζει ρε.

 

 

Είσαι μεγάλη Ελληνίδα τραγουδίστρια, έχεις ότι χρειάζεται.

Και στο λέει Κατερίνα ο Άνθρωπος με τη Μοναδική Λάμψη, όχι κάνας τυχαίος.

χαχαχαχαχαχαχα

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ασχολήθηκες?...

αρχικός στόχος επετεύχθη... ;)

πάμε γι άλλα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στηρίζω και με τα δύο χέρια!

 

Όχι για κανένα άλλο λόγο, αλλά γιατί πρόσεξα πως το φέρετρο είναι από μαόνι, το οποίο είναι καλό για μέταλ! \m/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πραγματικά είναι ότι πιο φρέσκο και ουσιώδες έχω ακούσει τελευταία.

Μάλιστα με τρομερό στίχο που αγγίζει την καρδιά του μέσου Έλληνα που'χει πήξει στα διόδια, την ΔΕΗ και την τζαζ αισθητική της καθημερινότητας και με ξεκάθαρες παράλληλες γραμμές με τους αντίστοιχους στίχους του Kashmir και του Holy Diver του Dio.

Με τρομερές μελωδικές γραμμές που, αν και προφανέστατα αποτίουν φόρο τιμής στους Queen στα πιο κλασσικότροπά τους, ακούγονται ακόμα φρέσκες και ανεπιτήδευτες.

Θα πω όμως πως νομίζω πως σε τελική ανάλυση, χάνει πάρα πολύ που δεν έχει ένα shredάδικο σολίδιο στο τέλος, ώστε να κλείσει τον τρομερό αυτό κύκλο μουσικής μπονάνζας(sic) που ανοίγει η Κατερίνα.

 

Στα του βίντιο κλιπ, δεν έχω να πω τίποτα γιατί το άκουσα τριάντα φορές με κλειστά μάτια μπας και μπορέσω ν'απορροφήσω κάθε ρανίδα απ'τον μουσικό οργασμό και τα νοήματα πίσω από τις λέξεις, πίσω από τους στίχους.

 

Θα δω τώρα το βίντιο 30 φορές χωρίς τον ήχο γιατί αποσπούμαι πάρα πολύ και πέφτω σε νιρβάνα, ώστε να κρίνω και το οπτικό αποτέλεσμα σωστά και αβίαστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου