Προς το περιεχόμενο

Korg monologue συνδεση με monitor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η ηχητική ποιότητα μιας Apogee one θα ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΕΙ περνώντας το σήμα της μέσα από μια τίμια but φτωχή entry level Behringer...

 

Δεν είπα πουθενά να περάσει την apogee μέσα από καμιά Behringer,

 

είπα να χρησιμοποιήσει τη Behringer συνδέοντας επάνω το monologue και το volca και ότι άλλο θέλει, να συνδέσει επάνω τα JBL ώστε να μπορεί να τα ακούει σωστά και ας δώσει rec out να πάρει σήμα για να γράψει όπου θέλει audio.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Δεν είπα πουθενά να περάσει την apogee μέσα από καμιά Behringer,

 

είπα να χρησιμοποιήσει τη Behringer συνδέοντας επάνω το monologue και το volca και ότι άλλο θέλει, να συνδέσει επάνω τα JBL ώστε να μπορεί να τα ακούει σωστά και ας δώσει rec out να πάρει σήμα για να γράψει όπου θέλει audio.

 

κι από που θα ακούει ρε μάστορα την apogee αφού θέλει μόνιμο σύστημα χωρίς να "μπαινοβγάζει" καλώδια?... ή ήρθε το γήρας μου πρόωρα ή θα με τρελάνετε εδώ μέσα... έχω όλη την καλή πρόθεση να μη θίξω κανένα αλλά έλεος...  ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι από που θα ακούει ρε μάστορα την apogee αφού θέλει μόνιμο σύστημα χωρίς να "μπαινοβγάζει" καλώδια?... ή ήρθε το γήρας μου πρόωρα ή θα με τρελάνετε εδώ μέσα... έχω όλη την καλή πρόθεση να μη θίξω κανένα αλλά έλεος...  ;D

 

αυτό το ρωτήσαμε πριν από σενα....  :P

 

 

και την κάρτα που θα την βάλεις, αν βάλεις το συνθ στα ηχεία?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑναγκαστIκά θα δώσει σήμα πίσω αλλιώς πως θα ακούει τα JBL?

 

αν θέλει να αφήσει εκτός τη behringer μόνο με minijack σε καρφιά από headphone out στα JBL και ας βρει στάθμες μετά (αν καταφέρει) μέσω καλωδίου θύρας instrument input.

 

χωρίς μίκτη στο σύστημα δεν πρόκειται να γίνει δουλειααα.

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια η ερωτηση μου αφορουσε πως θα μπορουσα να συνδεσω το monologue με τα monitor χωρις να εχω hard panning .το κανονικο μου συστημα συστημα περιλαμβανει apogee και υπολογιστη και ειμαι καλυμμενος .ο σκοπος μου (αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι χρειαζοταν να αναφερθει ) ειναι να μπορω καμια φορα να ειμαι ανεξαρτητος απο υπολογιστη .

npap : καταρχας σε ευχαριστω για πολλοστη φορα για ολες τις χρησιμες πληροφοριες που μου προσφερεις  .σαφως και με ενδιαφερει η ποιοτητα του ηχητικου αποτελεσματος .Και σαν κιθαριστας εχω αφιερωσει πολυ χρονο και χρημα για να επιτυχω το καλυτερο που μπορω .αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα κατσω καποια στιγμη να παιξω με την ηλεκτρικη χωρις καν βυσμα ή μεσω της καρτας ηχου ή δεν ξερω σε ποια αλλη κατασταση .

οσον αφορα στο ανταπτορακι ,νομιζω οτι ενα ας πουμε ab box θα μπορουσε να κανει τη δουλεια ? ή οχι ?νομιζω οτι η fender εχει ενα που επιτρεπει και τα δυο σηματα ταυτοχρονα (χωρις να ειμαι σιγουρος)

edit :με τα σεντονια που επρεπε να διαβασω ,ξεχασα την αναφορα στο di .οκ καλυφτηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου