Προς το περιεχόμενο

Τζαμάρετε στο noiziest collab jam for 2018


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

για καλό το είπα!

 

(παρένθεση εδώ, αν έχει κάποιο ενδιαφέρον το τζαμ, έξω από την πλάκα μας, είναι ότι βλέπεις τον παικτικό χαρακτήρα των μελών στην πραγματικότητα, και όχι στην πλαστή "ακουστική εικόνα" που έχει φτιάξει το μυαλό σου για τον καθένα βάσει του avatar, τις κουβέντες εδώ και τα άλλα show off αν και όταν υπάρχουν).

Πχ εγώ από αυτά που άκουσα μέχρι εδώ, βιαστικά, θα έλεγα ότι είχα πολύ ευχάριστες εκπλήσεις από Λάκη, bouzoukleri, Delta, Ray, mpamps...ίσως ξεχνάω κάποιον

 

οπότε αξίζει !

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για την απορία, δεν λέει ο καθένας και τι χρησιμοποίησε/πως έγραψε;

 

 

Jack & Danny ST Rock RW BK Black => Roland Micro Cube Brit Combo => Palmer The Junction => Line 6 KB37 => Audacity

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για την απορία, δεν λέει ο καθένας και τι χρησιμοποίησε/πως έγραψε;

 

Ok γιατί όχι...

 

Squier Tele Affinity Neck (Wilde L280TN)

Boss CL50 compressor limiter

Behringer V amp /tweed combo simulation

focusrite 6i6

καρφί cubase

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όπως ειπα και στην αρχη, όταν ανεβασα τη "συμμετοχή" μου, ηταν απόφαση της στιγμής.

 

Πάνε πάνω από 8 χρόνια που δεν "αισθάνομαι" μουσικός , ποσο μάλλον κιθαρίστας.

 

Όχι οτι ημουν ποτε, απλά παλιά το "αισθανόμουν", μου άρεζε και το ένιωθα (αν γινομαι κατανοητός).

 

Μου αρεσουν πολυ οι κιθαρες ακομα (εχω μια μινι συλλογη) , αλλα σαν fetish .

Δεν τρελαίνομαι να παίζω,

 

Το collab αυτό ηταν μια αφορμή ....να σκεφτώ σαν κιθαρίστας (όσο μπορώ).

Πιο πολυ ωρα μου εφαγε όμως να παίζω με το mic placement στο guitar rig (όχι για να πετυχω ήχο-απλά διασκέδαζα ;D) , παρά να συνθέσω το σόλο.

 

Θελω να πω, στο μέτρο που αυτό νομιμοποιεί την παρουσία μου εδω, ότι η ιδιότητα μου στον χωρο της μουσικής....μαλλον πλέον εξαντλείται στα ενδιαφέροντά μου στην ηχοληψία και στα κουμπακια. ;D

 

Αρα έχουμε Fender strat με επιλογη neck (custom shop 69)-/dmp3 m-audio pre amp/ m-audio studiophile 192/ guitar rig με εναν twang reverb στο cubase

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ως ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ λαογραφικής ΜΟΥΣΙΚΟΛΟΓΙΑΣ, έτσι αισθάνομαι (τι σημασία έχει αν όντως είμαι, σημασία έχει το πως νιώθεις) δεν προβληματίστηκα πολύ να ηχογραφήσω ένα δωδεκάμετρο αυτοσχεδιαστικό πιανιστικό σόλο,  χωρίς να το σκεφτώ ιδιαίτερα γιατί είμαι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ. Άμα το πιστέψεις, είσαι. Πιάνει. Και άμα το λες πολύ, συνέχεια, όλο και πιο πολλοί ενδέχεται να το πιστέψουν. Το έκανε και ο Γκέμπελς. Πες πες, κάτι θα μείνει.

 

Χρησιμοποίησα τον preset ήχο του ΜΑVERICK της ΝΙ αφαιρώντας εφφέ βάθους κλπ. όπως ζήτησε ο αφέντης. χααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για την απορία, δεν λέει ο καθένας και τι χρησιμοποίησε/πως έγραψε;

 

PRS SE Custom 22 2017 -> Focusrite Scarlett Solo -> Sonar Home Studio με Guitar Rig

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για την απορία, δεν λέει ο καθένας και τι χρησιμοποίησε/πως έγραψε;

  Neck μαγνήτης (Texas special) της Fender Am special Strat, περασμένης στον Fender Mustang i  με ένα neutral preset του (στην ουσία ο ενισχυτής δεν παρεμβάλλεται καθόλου), 9ρες χορδές σχεδόν ενός χρόνου... ::) :-X, medium πένα, λάπτοπ Lenovo, Daw το Reaper και τέλος το Guitar rig με preset αυτό.....: 

For_Noiz_jam.jpg.e00a10b2ddec47e4b7a6593cab062885.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9ρες χορδές σχεδόν ενός χρόνου... ::) :-X, medium πένα,

 

έλα κουλάρησε....

δεν νομίζω να διαβάζει ο SF το νήμα...  :P

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου