Προς το περιεχόμενο

Τζαμάρετε στο noiziest collab jam for 2018


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έλα κουλάρησε....

δεν νομίζω να διαβάζει ο SF το νήμα...  :P

  Πέρυσι το Πάσχα τις πέρασα.... Εντάξει δεν είναι ενός χρόνου είναι 10 μηνών.... ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έτσι για την απορία, δεν λέει ο καθένας και τι χρησιμοποίησε/πως έγραψε;

 

 

PRS Standard 22 --> Line6 UX1 --> Logic Pro X

Preset από POD Farm βασισμένο σε '68 Marshall 'Plexi' Super Lead με ένα ProCo Rat style distortion μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

PRS Standard 22 --> Line6 UX1 --> Logic Pro X

Preset από POD Farm βασισμένο σε '68 Marshall 'Plexi' Super Lead με ένα ProCo Rat style distortion μπροστά.

 

Κι εγώ plexi με TS αντί rat και ελαφρύ twin delay. Κατά τ'άλλα, harley benton st-62 στρατ, θέση 4 (νομίζω, ή 4 ή 2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ειπα και στην αρχη, όταν ανεβασα τη "συμμετοχή" μου, ηταν απόφαση της στιγμής.

 

Πάνε πάνω από 8 χρόνια που δεν "αισθάνομαι" μουσικός , ποσο μάλλον κιθαρίστας.

 

 

είναι όντως πολλά τα 8 χρόνια, αλλά θα περιμένω και άλλα 8 αν είναι να δώσεις τέτοιο εαυτό.

Και ίσως απέδωσε το ψάξιμο της θέσης των μικροφώνων γιατί για μένα τουλάχιστον (καλά εκτός από το δικό μου...  :P) ήταν ο καλύτερος ήχος ....

ήταν κάτι σαν σεξ μετά από 8 χρόνια υποθέτω...  ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ήταν κάτι σαν σεξ μετά από 8 χρόνια υποθέτω...  ;D

Δεν την γνωρίζει την εμπειρία αυτή ο LK.

Αν έλεγες 8 ώρες .... ίσως.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Rockhead θα σου ήταν εύκολο να μας πεις πως και με τι έγραψες το σόλο σου;

 

Σύνδεσα το send του ενισχυτή με  με την κάρτα ήχου του υπολογιστή (ενσωματωμένη στην μητρική) στο μικρόφωνο

η εγραφή έγινε με το free πρόγραμμα Audacity πολύ καλό και δωρεάν

YAMAHA VR6000

BOSS GT-1

GIBSON DELUXE 2015

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σύνδεσα το send του ενισχυτή με  με την κάρτα ήχου του υπολογιστή (ενσωματωμένη στην μητρική) στο μικρόφωνο

η εγραφή έγινε με το free πρόγραμμα Audacity πολύ καλό και δωρεάν

YAMAHA VR6000

BOSS GT-1

GIBSON DELUXE 2015

Απλά για να γνωρίζεις μελλοντικά (δεν τίθεται θέμα με το σόλο σου), πως ότι μηχάνημα έχεις πριν και μετά την υποδοχή της κάρτας ήχου σου, έχει ελαττωθεί η απόδοση του σε κάτω απο 10% των δυνατοτήτων του. Και δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητα μηχανήματα.

 

Κι αυτό λόγω της κακής συνδεσμολογίας που έκανες, μπερδεύοντας διαφορετικά και ασύμβατα  σήματα.

 

Αν είχες τον ήχο σου στην πεταλιέρα BOSS GT-1 και τον ενισχυτή καθαρό, θα πετύχαινες σωστό αποτέλεσμα συνδέοντας την πεταλιέρα κατευθείαν στον υπολογιστή με USB.

 

Ποτε δεν συνδέουμε δυνατό σήμα όπως αυτο που παίρνεις απο το send του ενισχυτή σου (+4db) σε είσοδο onboard καρτας και δει σε βύσμα μικροφώνου 1/8".

Τα πήρες όλα κι έφυγες που λέει και το άσμα. Τα 'καψες!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου