Προς το περιεχόμενο

Μουσικό θέμα


rockhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα διαφωνήσω όμως. Μου άρεσε ο ήχος της κιθάρας, μου θύμισε δεκαετίες 60-70, αλλά πιο πολύ μου άρεσε ο ήχος του στο noiz jam έστω και αν του βγήκε καταλάθος. Και όχι δεν κάνω πλάκα  :)

Έχεις δίκιο ο ήχος καταλάθος μου βγήκε προσπαθούσα να βγάλω κάτι σαν jethro tull

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, αλλά το πας μακριά Μαύροκοράκι81....!  Νομίζω ότι ο OP δεν είχε στο μυαλό του αυτόν τον ήχο με το Fuzz και τα πολλά πρίμα, απλώς δεν ξέρει να φτιάχνει ήχο στην πεταλιέρα του  σε συνάρτηση με τον υπολογιστή του. Γι αυτό και αναφέρθηκα πρωτίστως στον ήχο του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο ο ήχος καταλάθος μου βγήκε προσπαθούσα να βγάλω κάτι σαν jethro tull

  Εδώ θέλει καμπίνα, λιγότερα πρίμα περισσότερα μπάσα και μεσαία, neck μαγνήτη, με overdrive και όχι fuzz και κομπρέσορα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εδώ θέλει καμπίνα, λιγότερα πρίμα περισσότερα μπάσα και μεσαία, neck μαγνήτη, με overdrive και όχι fuzz και κομπρέσορα...

 

Όταν λες καμπίνα εννοείς  combo amp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες καμπίνα εννοείς  combo amp?

Όχι, εννοώ "cabinet" (κουτί με μεγάφωνα... :P), εάν έχει (σου είπα δεν ξέρω...) στην επιλογή του ενισχυτή.     
165024.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, εννοώ "cabinet" (κουτί με μεγάφωνα... :P), εάν έχει (σου είπα δεν ξέρω...) στην επιλογή του ενισχυτή.     

165024.jpg

 

Το κοίταξα τώρα αλλά δεν έχει τέτοια επιλογή, εκτός και αν υπάρχει και δεν ξέρω που βρίσκεται

Αν έχει κάποιος  το boos gt-1 ας μου δώσει τα φώτα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα θα πας στο  OUTPUT SELECT και θα το ρυθμίσεις σε LINE/PHONE. Στη συνέχεια θα πας στο preamp, θα το ενεργοποιήσεις, και θα επιλέξεις τον κατάλληλο ενισχυτή από το PREAMP TYPE π.χ. το ST CRUNCH. Τέλος θα πας στο SP TYPE που είναι ο τύπος ηχείων (Speaker type ) και θα επιλέξεις το ORIGIN (ORIGINAL) για να μπουν τα ηχεία που αντιστοιχούν στο PREAMP TYPE που επέλεξες, ή αν θέλεις να πειραματιστείς θα επιλέξεις μέγεθος ηχείων 1x12, 4x10 κλπ κλπ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου