Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή πρώτου overdrive πεταλιού


fatisis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό αλλά το ξύλο κάπως μου κάνει... Σίγουρα δε θα πιάνει κανένα σταθμό ραδιοφώνου ;  O0

 

Δεν κατέχω από ηλεκτρονικά, αλλά νομίζω ότι ο συντονισμός με ραδιοκύματα, δεν έχει να κάνει με το ξύλο αλλά με τη θωράκιση του πεταλιού. Είχα κάποια Joyo που έπιαναν ραδιόφωνο σε ξένες γλώσσες από Αθήνα. Ίσως ήταν και τίποτα Τούρκοι πιλότοι, δεν μπορώ πια να πω ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατέχω από ηλεκτρονικά, αλλά νομίζω ότι ο συντονισμός με ραδιοκύματα, δεν έχει να κάνει με το ξύλο αλλά με τη θωράκιση του πεταλιού. Είχα κάποια Joyo που έπιαναν ραδιόφωνο σε ξένες γλώσσες από Αθήνα. Ίσως ήταν και τίποτα Τούρκοι πιλότοι, δεν μπορώ πια να πω ακριβώς.

 

Ναι, γι' αυτο κατά προτίμηση είναι από αλουμίνιο τα πετάλια. Ξεμπερδεύεις κατευθείαν. Ένα Joyo noise gate που έχω δοκιμάσει, δεν είχε κάποιο θέμα. Βέβαια είχε να κάνει και με noise gate. Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο distortion... Rest in peace το πεταλάκι που το διέλυσα για να πάρω parts...  ::)

 

 

“I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.” - Jimmy Page

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσταρα σε άλλο topic και το 2o που έφτιαξα. Και αυτό σε μη ξύλινο κουτάκι!  ;D

 

https://www.noiz.gr/index.php?topic=213680.msg938565#msg938565

“I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.” - Jimmy Page

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τρομερό το βίντεο και η αλλαγή στο 0:16...

Τα decals φαίνονται πολύ ωραία αλλά προσωπικά ποτέ δεν τα συμπάθησα όσες φορές τα είχα δοκιμάσει. Συνήθως υπάρχουν στα σχετικά online καταστήματα για υλικά πεταλιών κλπ. και νομίζω έχουν βγάλει πλέον και για inkjet εκτυπωτές.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό το βίντεο και η αλλαγή στο 0:16...

Τα decals φαίνονται πολύ ωραία αλλά προσωπικά ποτέ δεν τα συμπάθησα όσες φορές τα είχα δοκιμάσει. Συνήθως υπάρχουν στα σχετικά online καταστήματα για υλικά πεταλιών κλπ. και νομίζω έχουν βγάλει πλέον και για inkjet εκτυπωτές.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου!  :) Παρήγγειλα από amazon αλλά ακόμα δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Είναι για inkjet. Θα εκτυπώσω και θα δω πως φαίνεται. Υπάρχουν τέτοια καταστήματα και στην Ελλάδα;

“I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.” - Jimmy Page

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου