Προς το περιεχόμενο

Οι χειρότεροι reviewers κατά τη γνώμη σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω γιατί, αλλά για κάποιο λόγο διαλέγω αυτόν ===> Henning Pauly

 

https://www.youtube.com/user/EytschPi42

 

εδώ μου κάθεται.... :-\

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καλύτερος πάντως από εκείνον τον  Tone King...

 

 

Καλα αυτος ο τυπος εκτός απο άμπαλος παικτικα ειναι και ψιλοαντιπαθης. Εχει 200 κιθαρες και 100 ενισχυτές και παιζει κατι κουλαμαρες.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί, αλλά για κάποιο λόγο διαλέγω αυτόν ===> Henning Pauly

 

https://www.youtube.com/user/EytschPi42

 

  Καλά αυτός είναι ανώμαλος  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτος ο τυπος εκτός απο άμπαλος παικτικα ειναι και ψιλοαντιπαθης. Εχει 200 κιθαρες και 100 ενισχυτές και παιζει κατι κουλαμαρες.

 

Και έχει και ύφος 1000 καρδιναλίων, βλέπε "15 πετάλια σε 15 μέρες" κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Σιγουρα θα παραξενευτειτε πολλοι μιας και εχω παρατηρησει οτι εχει πολλους subscribers και ειναι πολυ γνωστος, αλλα εμενα πραγματικα ο χειροτερος μου και παντα αποφευγω τα βιντεο του , ειναι ο mike hermans/prymaxe.

Παιζω πολυ διαφορετικα απο αυτον και δε μπορω καθολου να καταλαβω πως ακουγεται ενα πεταλι οταν ακουω τα reviews του. Με εκνευριζει γιατι δε θελω να ακουσω μουσικη και η αγαπημενη μου μπαντα εχει καιρο να βγαλει δισκο, θελω να δω καποια συγκεκριμενα πραγματα για ενα πεταλι. Θα μου αρκουσε να βαρεσει ενα ακορντο πχ απλα και ομορφα απο το να κουραζει τοσο.

Μου φαινεται σαν να θελω να δοκιμασω ενα γαλα και να μου δωσει καποιος να δοκιμασω ενα καφε που εχει και γαλα για να δω αν μου αρεσει...

Δε μπορω πραγματικα να καταλαβω τι φαση με τον τυπο.  Θελω απλα να ακουσω ενα delay και παιζει ποσα λεπτα ριφακια και σολακια με overdubs και drum machines ξενερωτα και αδιαφορα και τελικα εχω ακουσει  10 λεπτα τζαμαρισματος και μπουρμπουλιθρας ενος τυπου που δε μου λεει τιποτα στην τελικη και τελικα δεν εχω καταλαβει τιποτα για το πεταλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα θα παραξενευτειτε πολλοι μιας και εχω παρατηρησει οτι εχει πολλους subscribers και ειναι πολυ γνωστος, αλλα εμενα πραγματικα ο χειροτερος μου και παντα αποφευγω τα βιντεο του , ειναι ο mike hermans/prymaxe.

Παιζω πολυ διαφορετικα απο αυτον και δε μπορω καθολου να καταλαβω πως ακουγεται ενα πεταλι οταν ακουω τα reviews του. Με εκνευριζει γιατι δε θελω να ακουσω μουσικη και η αγαπημενη μου μπαντα εχει καιρο να βγαλει δισκο, θελω να δω καποια συγκεκριμενα πραγματα για ενα πεταλι. Θα μου αρκουσε να βαρεσει ενα ακορντο πχ απλα και ομορφα απο το να κουραζει τοσο.

Μου φαινεται σαν να θελω να δοκιμασω ενα γαλα και να μου δωσει καποιος να δοκιμασω ενα καφε που εχει και γαλα για να δω αν μου αρεσει...

Δε μπορω πραγματικα να καταλαβω τι φαση με τον τυπο.  Θελω απλα να ακουσω ενα delay και παιζει ποσα λεπτα ριφακια και σολακια με overdubs και drum machines ξενερωτα και αδιαφορα και τελικα εχω ακουσει  10 λεπτα τζαμαρισματος και μπουρμπουλιθρας ενος τυπου που δε μου λεει τιποτα στην τελικη και τελικα δεν εχω καταλαβει τιποτα για το πεταλι.

 

το είπες και μόνος σου

παίζεις πολύ διαφορετικά απο αυτόν.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακραν ο τυπος που δεν αντεχω οχι μονο να ακουω αλλα και να βλεπω, κλαρινογαμπρος Α ταξεως:

 

Διαφωνώ. Κλαρινογαμπρός είναι ο Ποτσέπης. Ο Pete Thorn είναι φοβερός επαγγελματίας, γνώστης του ήχου και αρκετά down to earth σε σχέση με άλλους. Η άποψη "δε μου αρέσουν τα μούτρα του" δεν αποτελεί κριτήριο αν κάποιος κάνει καλά τη δουλειά ή όχι. Η εμπάθεια δεν οδηγεί πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, να μας μείνει και κανένας, μην τους βγάλουμε όλους άχρηστους  ;D

 

Κάποιες παρατηρήσεις γενικές

α) είναι άλλο πράγμα το demo ενός πεταλιού και άλλο το review

β) υπάρχουν demoers και reviewrs

γ) συχνά όμως ο ίδιος άνθρωπος που κάνει demonstration παρουσιάσεις σε ένα πετάλι, δεν αποκλείεται να κάνει review σε ένα άλλο πετάλι.

Αυτό συνήθως, πιστέυται ότι ανεβάζει το credit του ως "ανεξάρτητου" που "τα λέει όπως είναι" κλπ, στο κοινό του.

δ) το γ) το κάνουν όλοι - ακόμη και αυτοί που μπορεί να μας αρέσουν τα reviews τους

 

Προσωπικά, δεν έχω προτιμήσεις.

Μπορεί κάποιος να μην παίζει όπως θα θελα, ή να είναι ξεπουλημένος στις εταιρίες ή να έχει εξοπλισμό που και μια πατάτα να συνδέσεις επάνω του θα ακούγεται awesome, πολύ σπάνια όμως, δεν θα βρω κάποιον να έχει περάσει έστω και για λίγα λεπτά το πετάλι κάνοντας αυτό που θα ήθελα να τσεκάρω.

That said, ο Mike Ηermans, έχει ειδικό section στη μέση κάθε demo του , όπου "παίζει" με τις ρυθμίσεις του πεταλιού - συνήθως το "τρέχω" το βίντεο ώς εκεί (δεδομένου πως ό,τι και να του δώσεις του παίχτουρα, θα το κάνει να ακούγεται ίδιο και απαράλλαχτο σχεδόν, φέρνοντάς το στα μέτρα του με τον τρόπο που θέλει - και το ίδιο ισχύει και για τον Pete Thorn).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου