Προς το περιεχόμενο

Βελτίωση Fender Blues Junior Lacquered Tweed


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα προτείνω να κρατας μικρό καλάθι, δηλαδη η αλλαγη των λυχνιών δεν θα σου αλλαξει τιποτα απο τα θεμελειώδη χαρακτηριστικά του ενισχυτη. Όπως επίσης και το μεγάφωνο.

 

Με απλά λόγια:

- Αν εχει πολλά πρίμα ο ενισχυτης σου θα κοπουν κάπως αλλα οχι δραματικα

- Αν φιζαρει η παραμορφωση ουτε αυτό θα αλλάξει

 

Δεν είμαι γκουρου των λαμπάτων αλλα στον δικό μου και σε ενός κολλητου αλλάξαμε καμπινες, μεγαφωνα, λυχνιες και ο βασικός ήχος του ενισχυτή είναι εκεί.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα προτείνω να κρατας μικρό καλάθι, δηλαδη η αλλαγη των λυχνιών δεν θα σου αλλαξει τιποτα απο τα θεμελειώδη χαρακτηριστικά του ενισχυτη. Όπως επίσης και το μεγάφωνο.

 

Με απλά λόγια:

- Αν εχει πολλά πρίμα ο ενισχυτης σου θα κοπουν κάπως αλλα οχι δραματικα

- Αν φιζαρει η παραμορφωση ουτε αυτό θα αλλάξει

 

Δεν είμαι γκουρου των λαμπάτων αλλα στον δικό μου και σε ενός κολλητου αλλάξαμε καμπινες, μεγαφωνα, λυχνιες και ο βασικός ήχος του ενισχυτή είναι εκεί.

 

Διαφωνώ 100%, το μεγάφωνο κάνει τεράστια αλλαγή.  Δε θα σου αλλάξει τον blues junior σε dual rectifier, αλλά δε θέλει αυτό υποθέτω ο Νικόλας.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η καμπίνα και τα μεγάφωνα παίζουν τεράστιο ρόλο κατά τη γνώμη μου, ίσως εξίσου μεγάλο με τον ενισχυτή, αλλά δε θέλω να κάνω hijack το thread.

 

Γενικά αν έχεις βολευτεί με τον ενισχυτή, αλλά θέλεις να αλλάξεις κάποια πράγματα συχνοτικά, δες τα μεγάφωνα σίγουρα.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου