Προς το περιεχόμενο

Σιωπή - Ξύλινα Σπαθιά (Piano Cover)


Nikos Aravanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Παιγμένο με το αυτί και με διαφορές από το αρχικό κομμάτι

Σε μια οκτάβα έχω και ένα synth να παίζει μαζί με το πιάνο

Ελπίζω να σας αρέσει αυτή η πρώτη μου προσπάθεια.

 

Επίσης πρόσθεσα μια δικιά μου σύντομη μελωδία σε μια προσπάθεια ενορχήστρωσης με κάποια free vst από το Ableton live 9 lite

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και μιας και βλέπω ότι παίζεις πλήκτρα,μπας και ξέρεις κάποιο καλό free vst ή έστω φθηνό για όργανα κλασσικής μουσικής(τα βιολιά κλπ που έχω είναι πσιλό απαράδεκτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και μιας και βλέπω ότι παίζεις πλήκτρα,μπας και ξέρεις κάποιο καλό free vst ή έστω φθηνό για όργανα κλασσικής μουσικής(τα βιολιά κλπ που έχω είναι πσιλό απαράδεκτα)

 

υπάρχει αυτό που είναι σχετικά καλό, το χρησιμοποιούσα παλιά,  σίγουρα καλύτερο από αυτά που έχεις και εδώ βλέπω πως το δίνουν πλέον free αρκει να τους κάνεις ένα like.

 

http://theproducersplug.com/product/edirol-orchestral-vst-free-download/

Τσέκαρε λίγο το link πάντων, νομίζω είναι legit, μην είναι κανά σπάμ και βρεθούν τα δεδομένα σου διαθέσιμα στους ΑΔΗΦΑΓΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ που δυναστεύουν τον ΠΛΑΝΗΤΗ και τους ΛΑΟΥΣ. λολ

Δεν νομίζω.

Πιστεύω θα σου αρέσει για αρχή.

 

Και με λιγο tweaking με εφφέ μπορείς να βγάλεις αξιοπρεπές ορχηστρικό αποτέλεσμα.

 

Από εκεί και πέρα άμα κάνεις ένα google search μπορεί να βρείς και άλλα free όπως και αν κατεβάσεις τα free της NI μέσω του free kontakt player, έχει μερικά καλά στο world section.

 

Aπο εκεί και πέρα, για καλά όργανα vst, πρέπει να πληρώσεις δυστυχώς.

Αλλά όπως είπα και με τέτοια και λίγο μεράκι, κάτι καλό μπορεί να βγει.   

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει αυτό που είναι σχετικά καλό, το χρησιμοποιούσα παλιά,  σίγουρα καλύτερο από αυτά που έχεις και εδώ βλέπω πως το δίνουν πλέον free αρκει να τους κάνεις ένα like.

 

http://theproducersplug.com/product/edirol-orchestral-vst-free-download/

Τσέκαρε λίγο το link πάντων, νομίζω είναι legit, μην είναι κανά σπάμ και βρεθούν τα δεδομένα σου διαθέσιμα στους ΑΔΗΦΑΓΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ που δυναστεύουν τον ΠΛΑΝΗΤΗ και τους ΛΑΟΥΣ. λολ

Δεν νομίζω.

Πιστεύω θα σου αρέσει για αρχή.

 

Και με λιγο tweaking με εφφέ μπορείς να βγάλεις αξιοπρεπές ορχηστρικό αποτέλεσμα.

 

Από εκεί και πέρα άμα κάνεις ένα google search μπορεί να βρείς και άλλα free όπως και αν κατεβάσεις τα free της NI μέσω του free kontakt player, έχει μερικά καλά στο world section.

 

Aπο εκεί και πέρα, για καλά όργανα vst, πρέπει να πληρώσεις δυστυχώς.

Αλλά όπως είπα και με τέτοια και λίγο μεράκι, κάτι καλό μπορεί να βγει. 

 

Σε ευχαριστώ πολύ  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου