Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου Stage Piano


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας για την αγορά νέου stage piano με τιμή περίπου 1000 ευρώ.

Να πω οτι θα χρησιμοποιηθεί παράλληλα με κλασσικό πιάνο τοίχου για μελέτη πτυχίου κλασσικού πιάνου, καθώς και για jazz piano και καποια lives.

Αυτή τη στιγμή έχω ένα yamaha p45 αλλά θα ήθελα κάτι καλύτερο.

 

Φυσικά έχω προγραμματίσει να δοκιμάσω από κοντά τα πιάνα σε λίγο καιρό, αλλά θα ήθελα και τη δική σας άποψη. Με ενδιαφέρει πολύ το κλαβιέ. Η ύπαρξη ηχείων δεν είναι απαραίτητη.

 

Τα μοντέλα που σκέφτομαι είναι αυτά της kurzweil (SP6 ή Sp5-8), ωστόσο δεν ξέρω αν θα είμαι ευχαριστημένος με την αίσθηση του κλαβιέ.

 

Η γνώμη σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και οι περισσότερες τεκμηριωμένες. Η καλύτερη άποψη είναι η δική σου όταν καθίσεις μπροστά στο κλαβιέ, παίξεις και ακούσεις.

Δοκίμασε λοιπόν όσα σε ενδιαφέρουν.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μέσα σε όλα τα πιάνα που θα δοκιμάσεις μην ξεχάσεις να δοκιμάσεις και τα Dexibell.

 

Ηλεκτρικά Πιάνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και χρονια πολλα.

 

Αφου σε ενδιαφερει προφανως το κλαβιε δες και το kawai vpc1 ειναι νομιζω οτι καλυτερο. Βεβαια ειναι απλος controller δεν εχει ηχους δλδ αλλα με ενα vst της σειρας η ακομα και απο εφαρμογες Ios μπορεις να κανεις τη δουλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου